logo
  • ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۷ فروردين
  • اِلأَربِعا ١٤ جمادي الثانيه ١٤٣٥
  • Wednesday, April 16, 2014
دکتر نسیم قیطریه
دیگر رسانه ها

خانه‌های متری 500 هزار تومانی در تهران!

سرنوشت بازار بعد از اجرای فاز دوم هدفمندی

قیمت روز خودروهای وارداتی در بازار

فروش لیزینگی کیا اسپرتیج و توسان IX35

مدل جدید بوگاتی با الهام از بلک​بس+تصاویر

سهمیه بنزین اردیبهشت‌ واریز می‌شود؟

عکس/ حذف قطعی 10 میلیون یارانه بگیر

آقایان، مردم را وارد عقده‌گشایی سیاسی خود نکنید

قیمت موز و سیب زمینی کاهش یافت

شباهت بیمه همگانی روحانی و اوباما

"رفاهی"همچنان رکورد میزند + عکس

عامل گرانی طلا و سکه چیست؟

قیمت نهاده ها با شیب ملایم افزایش یابد

قیمت جدید آپارتمان های نوساز در تهران+جدول

افتتاح فروشگاه مرکزی همراه اول

گران‌ترین زمین‌های تهران کجا قرار دارند؟

جدیدترین قیمت "میوه های نوبرانه" در بازار

فروش 15 میلیونی امتیاز مسکن مهر!

عرضه انواع مواد پلیمری 12 مجتمع پتروشیمی در بورس کالا

قول مجلس برای حمایت از بازار سرمایه

طیب‌نیا در مجلس حضور یافت

50 درصد ثروت جهان دست 85 نفر است

صفحه اول روزنامه‌های امروز

بن کارت 60 هزارتومانی برای دانشجویان

درگیری مدیران بانکی در اعطای تسهیلات میلیاردی

انصراف از یارانه‌ها کمک به صنعت و تولید کشور است

بانک ایران زمین مجوز فعالیت ارزی و صرافی گرفت

9 میلیارد متر مکعب گاز در ایران گم شد

دریافت دیرکرد در بانکداری ربای محض است

دلایل صدور قبوض نجومی برق/جدول

کد خبر: 30606 زمان مخابره: 1391/12/28 ساعت: 10:44 سرویس: نامه > اقتصاد
بخشنامه دستمزد 92 کارگران ابلاغ شد

بخشنامه دستمزد 92 کارگران ابلاغ شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بخشنامه دستمزد 92 کارگران را برای اجرا ابلاغ کرد.


به گزارش نامه، در بخشنامه شش بندی اسدالله عباسی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مزد 92 کارگران آمده است: شورای عالی کار با حضور نمایندگان سه گروه (دولت، کارفرمایان و کارگران) در جلسه مورخ 1392/12/21، پس از بحث و بررسی راجع به تعیین حداقل مزد سال 1392، در اجرای ماده 41 قانون کار با در نظر گرفتن مصالح کارگران در انطباق هر چه بیشتر میزان درآمد آنان با سطح معیشت و همچنین با توجه به مقتضیات بنگاه های تولیدی و کارفرمایان و شرایط اقتصادی جامعه موارد زیر را به اتفاق آرا مورد تصویب قرار داد.

1- از اول سال 1392 حداقل مزد روزانه با نرخ یکسان برای کلیه کارگران مشمول قانون کار (اعم از قرارداد دائم یا موقت) مبلغ 162375 ریال (یکصد و شصت و دو هزار و سیصد و هفتاد و پنج ریال) تعیین می گرد. همچنین از اول سال 1392 سایر سطوح مزدی نیز روزانه 10 درصد مزد ثابت یا مزد مبنا (موضوع ماده 36 قانون کار) به اضافه روزانه 19485 ریال به نسبت آخرین مزد در سال 1391 افزایش می یابد.

بر اساس آنچه مهر گزارش داده است، تبصره: با اعمال افزایش این بند مزد شغل کارگران مشمول طرح های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز مزد ثابت سایر کارگران نباید از مبلغ 162375 ریال (یکصد و شصت و دو هزار و سیصد و هفتاد و پنج ریال) بند (1) کمتر شود.

2- به کارگرانی که در سال 1392 دارای یکسال سابقه کار شده و یا یکسال از دریافت آخرین پایه سنواتی آنان گذشته باشد روزانه مبلغ 3000 ریال نیز به عنوان پایه (سنوات) پرداخت خواهد شد.

تبصره 1: پرداخت مبلغ مربوط به پایه سنواتی کارگران مشمول طرح های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با در نظر گرفتن رقم فوق الذکر برای گروه یک با توجه به دستور العمل و جدول اعلامی توسط اداره کل روابط کار و و جبران خدمت صورت می گیرد.

تبصره 2: به کارگران فصلی به نسبت مدت کارکردشان در سال 1391، میزان مقرر در این بند یا تبصره یک آن حسب مورد تعلق خواهد گرفت.

تبصره 3: بر اساس مصوبه مورخ 1391/12/21 شورای عالی کار و در راستای مهارت محوری و بهره مندی تمامی کارگران و در نتیجه رضایتمندی کارگران با سابقه، از ابتدای سال 1392 همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یک سال سابقه کار شده و با یک سال از دریافت آخرین پایه (سنوات) آنان در همان کارگروه گذشته باشد، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه (سنوات) خواهند بود.

3- بر اساس مصوبه مورخ 1387/7/21 شورای عالی کار در جهت افزایش رضایتمندی کارگران و کارفرمایان و به منظور تثبیت و تسری به تمامی کارگران، اعم از دائم و موقت مقرر شد از ابتدای سال 1392 کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار به عنوان مزایای رفاهی و انگیزه ای موضوع تبصره 3 ماده 26 قانون کار بابت هر کارگر (اعم از متاهل یا مجرد) ماهانه مبلغ 350000 ریال از سوی کارفرمایان به آنان پرداخت گردد.

4- ضوابط مربوط به چگونگی نحوه اعمال افزایش مقرر در بند (1) و تبصره یک بند (2) در کارگاه هایی که دارای طرح طبقه بندی مشاغل می باشند و نیز در مورد کارگران کارمزدی و هم چنین چگونگی ارتقاء طبقه شغلی به موجب دستور العمل های اداره کل روابط کار و جبران خدمت خواهد بود.

5- مقررات این مصوبه شامل حال دانش آموزان و دانشجویانی که در ایام تعطیلات تابستانی در سال 1392 به طور موقت در کارگاه ها اشتغال می یابند، نخواهد شد.

6- واحدهای مشمول قانون کار به منظور ایجاد رابطه هر چه بیشتر مزد و مزایا با بهره وری و تولید و ایجاد انگیزه بیشتر در بین کارکنان خود، علاوه بر اجرای این مصوبه می توانند نسبت به افزایش و برقراری مزایا در قالب موافقت نامه های کارگاهی و پیمان های دسته جمعی و پس از تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام نمایند."

 











 
نظرات بینندگان

نظر شما
نام:
captcha
کد امنیتی:
ایمیل:
نظر: