تولد حضرت زهرا(س)
logo
  • ۱۳۹۳ يکشنبه ۳۱ فروردين
  • اِلأَحَّد ١٨ جمادي الثانيه ١٤٣٥
  • Sunday, April 20, 2014
دکتر نسیم قیطریه
پربیننده ترین اخبار

دایی جردن نشین صادق زیباکلام یارانه می گیرد!/ زیباکلام: مجلس و دولت نمی خواهند هزینه تصمیم خود را بپردازند

«تاجِ» ریاست راست‌گرایان سنتی بر سر باهنر سنگینی می‌کند/هم نوا شدن با منتقدان دولت روحانی، استراتژی باهنر برای نزدیک شدن به نواصولگرایان

ائتلاف شیعه - سنی؛ نوری المالکی را از کرسی نخست وزیری عراق دور می‌کند؟/ مروری بر انتخابات پارلمانی عراق از نگاه جریانات و احزاب سیاسی

درجلسه مجمع براحمدی نژاد چه گذشت؟/ چرا روحانی به جلسه چهار نفره هاشمی-خاتمی و سیدحسن خمینی نرفت؟/ نامه آیت الله حائری به دو تن از بازی خوردگان فتنه 88 و...

تمام شرکای خاتمی برای لیدری اصلاحات/ «سید یزدی» و سایه همیشگی یک رقیب

درخواست سردار باقرزاده برای انصراف از اعزام ابوطالبی به امریکا

سند/ تشکیل مهمانی مختلط توسط حزب ایران

کنایه سیدمحمد خاتمی به آیت‌الله مصباح: جمهوریت یک تعارف نیست و امام به آن اعتقاد داشتند/ رسالت انقلابی این نیست که از درون خودمان عده‌ای را دشمن تلقی کنیم

دیگر رسانه ها

چشمک زدن اوباما درحین سخنرانی رسمی!/ عکس

عکس/مطیعی، هلالی و سلحشور در بیت

رونمایی از نخستین شبیه‌ساز شناورهای تندرو+عکس

عکس یادگاری خواننده زن مصری با کاردار ایران در این کشور

عکس/ ماشین فرمانده ارتش

مدرن‌ترین و مرگبارترین تیربار ایرانی را بهتر بشناسید +عکس

تاسف افخم از اظهارات سخیف نخست وزیر انگلیس

ساختمان‌مصادره‌شده‌ایرانی‌درنیویورک +عکس

عکس/ اسرای عراقی در مسابقات قرآن

عکس/ یگان اسب سوار ارتش ایران

متارکه محمدرضاشاه و ثریا به روایت «گابریل گارسیا مارکز»

شکایت ترکها مشکلی برای ایران ایجاد نمی کند

روزنامه کیهان در یک نگاه

دلنوشته فرزند آهنگران برای سید محمد خاتمی

تمرین چتربازان نیروی هوایی ارتش/تصاویر

استاندار سیستان و بلوچستان: خبرسازیهای دروغ ارزش پاسخگویی ندارد

تکذیب ضرب و شتم زندانیان بند ۳۵۰زندان اوین

مراسم رژه یگان های ارتش تا دقایقی دیگر آغاز می شود

دستاورد های سفر لاریجانی به بلاروس

نوه مشترک احمدی نژاد و مشایی! + عکس

تروریست ها خورشت انسان می خورند+عکس

عکس/ اسکورت لاریجانی در بلاروس

فرماندار اهواز شبانه برکنار شد

صفحه اول روزنامه‌های امروز

سبد کالای این دفعه بر عهده وزارت کشاورزی

برنامه ریزی دولت برای سبدکالای سلامت

برجک‌های الکترونیکی جایگزین سربازان در مرز

قراردادنیروی زمینی برای تولیدخودروی ملی

تصاویر/ بیمارستانی که در «چ» روایت شد

تصاویر:مقایسه‌محافظان‌روحانی‌ونتانیاهو

کد خبر: 33889 زمان مخابره: 1392/1/20 ساعت: 05:25 سرویس: نامه > سیاست
گلایه هاشمی رفسنجانی از ناطق نوری بخاطر چه بود؟

گلایه هاشمی رفسنجانی از ناطق نوری بخاطر چه بود؟

با حاجیه‌بی‌بی‌ و خانم‌ مرعشی‌ و محمد به‌ دست‌ بوسی‌ امام‌ رفتیم‌. معمولا بعضی‌ روزها افرادی‌ به‌ دست‌ بوسی‌ می‌آیند و زنها دست‌ امام‌ را از روی‌ عبا یا چیز دیگر می‌بوسند.

به گزارش نامه، در خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی از 20 فروردین 1362 آمده است؛

والده هاشمی به زیارت امام رفت / گلایه هاشمی از ناطق نوری بخاطر چه بود؟
 
مقدار زیادی‌ از وقتم‌، صرف‌ مطالعه‌ بازجویی های‌ توده‌ای ها شد؛ اگر درست‌ گفته‌ باشند، توطئه‌ وسیعی‌ بوده‌ است‌. دکتر ولایتی‌ تلفن‌ کرد و درباره‌ برخورد با نماینده‌ [یاسر]عرفات‌ مشورت‌ کرد.گفتم‌ [برخورد] سرد نباشد. با اخوی‌ محمد[مدیر عامل‌ سازمان‌صداوسیمای‌ جمهوری‌ اسلامی‌]راجع‌ به‌ حفاظت‌ از صداوسیما صحبت‌ کردم‌ که‌ از اهداف‌ مهم‌ کودتاچی ها است‌. معلوم‌ شد به‌ خاطراختلاف‌ با کمیته‌[های‌] انقلاب‌ [اسلامی‌] تقریبا بی‌ محافظ است‌. تعجب‌ کردم‌ و خشمگین‌ با آقای‌[علی‌ اکبر]ناطق‌ نوری‌ صحبت‌ کردم. قرار شد از امروز محافظت‌ شدید شود.

به‌ اخوی‌ محمد گفتم‌ با دکتر والده‌ صحبت‌ کنند و وقتی‌ برای‌ مراجعه‌ معین‌ نمایند. با حاجیه‌بی‌بی‌ و خانم‌ مرعشی‌ و محمد به‌ دست‌ بوسی‌ امام‌ رفتیم‌. معمولا بعضی‌ روزها افرادی‌ به‌ دست‌ بوسی‌ می‌آیند و زنها دست‌ امام‌ را از روی‌ عبا یا چیز دیگر می‌بوسند. ظهر احمد آقا آمد. اعترافات‌ توده‌ای ها را به‌ ایشان‌ دادم‌ که‌ بخوانند و به‌ اطلاع‌ امام‌ برسانند. قرار شد از طرف‌ امام‌ رسما به‌ صداوسیما ابلاغ‌ کنند که‌ [شعار]مرگ‌ بر آمریکا و مرگ‌ بر شوروی‌ راکه‌ در شعارهای‌ مردم‌ می‌آید، حذف‌ کنند و دوستان‌ دیگر هم‌ موافق‌اند.
عصر خانم‌ دکتر معتمدی‌ از مشهد آمد و از مصادره‌ بیمارستانش‌ در گذشته‌ شکایت‌ داشت‌.گفت‌ شوهرش‌ با یکصدوبیست‌ نفر از پزشکان‌ از آمریکا برای‌ رفتن‌ به‌ جبهه‌ می‌آیند و نگران‌ بود که‌در فرودگاه‌ مزاحمش‌ شوند.

نگرانی منوچهر متکی از حضور هادی خامنه ای / تکذیب انتساب کاندیداهای انتخابات به هاشمی

 در خاطرات وی از 20 فروردین 1363 نیز روایت شده است؛

امروز، در منزل‌ بودم‌ و بیشتر به‌ مطالعه‌ پرداختم‌. دکتر [هادی‌]منافی‌ [وزیر بهداری‌] آمد ودرباره‌ مشکل‌ جنین‌های‌ ناقصی‌ که‌ پزشکان‌ تشخیص‌ می‌دهند، به‌ محض‌ تولد می‌میرند و فقهاءاجازه‌ سقط آنها را نمی‌دهند و همچنین‌ مشکل‌ اجازه‌ تغییر جنسیت‌ مطلق‌ در افراد مایل‌ به‌ تغییر ومشکل‌ کثرت‌ تولد در کشور صحبت‌ کرد.

آقای‌ [سیدهاشم‌]رسولی‌ [محلاتی‌] از دفتر امام‌ آمد. درباره‌ آمادگی‌ فرزندش‌ و دوستان‌متخصص‌ او، در خصوص‌ کمک‌ به‌ صنایع‌ نظامی‌ صحبت‌ کرد. درباره‌ فیش های‌ «کلید قرآن‌» هم‌مذاکره‌ کردیم‌.عصر، از زاهدان‌ تلفن‌ کردند و گفتند چون‌ آقای‌ زابلی‌ نماینده‌ جامعه‌ سیستانی‌ها را رد صلاحیت‌ کرده‌اند، عده‌ای‌ در این‌ شهر اجتماع‌ نموده‌اند و احتمال‌ آشوب‌ است‌. آقای‌[منوچهر]متکی‌ [نماینده‌ کردکوی‌] تلفن‌ کرد و گفت‌ که‌ قرار است‌ آقا سید هادی‌ خامنه‌ای‌ را به‌بندرگز ببرند تا به‌ نفع‌ رقیب‌ او تبلیغ‌ کنند؛ نگران‌ بود که‌ از عنوان‌ ریاست‌ جمهوری‌ سوء استفاده‌شود.

از بعضی‌ حوزه‌های‌ انتخاباتی‌، گزارش‌ می‌رسد که‌ بعضی‌ از نامزدها، از روابطی‌ که‌ با من‌ داشته‌ و دارند، در تبلیغات‌ بهره‌ می‌گیرند. گفتم‌ در مواردی‌ که‌ به‌ حساب‌ حمایت‌ و دخالت‌ من‌ در انتخابات ‌می‌آید، تکذیب‌ شود.گزارشها را آوردند، خواندم‌. آقا شیخ‌ علی‌ تهرانی ـ که‌ در مشهد تحت‌ نظر بوده‌ ـ فرار کرده‌ و به‌عراق‌ پناهنده‌ شده‌ است‌. وی‌ از طریق‌ رادیو و تلویزیون‌ عراق‌، علیه‌ انقلاب‌ اسلامی‌ صحبت‌ می‌کندو دشمنان‌ نیز قضیه‌ را بزرگ‌ می‌کنند؛ شاگرد امام‌ و شوهر خواهر رئیس‌ جمهور و... است‌.

طرح جدایی وزارت اطلاعات از دولت / مصاحبه هاشمی با تلویزیون ترکیه
 

آیت الله در بیان خاطراتش از 20 فروردین 1367 نیز می گوید؛

هنگام صبحانه از مهدی درباره جبهه توضیحاتی گرفتم. دوسه بار تحت تاثیر شیمیایی قرار گرفته ولی شدید نبوده که از خط خارج شود. می گوید عراقی ها به طور خیلی وسیع و مخصوصاً در شب ها ، شیمیایی به کار می برده اند. از تدارکات لشکرشان راضی نیست. از تدارکات لشکر در منطقه ما ؤوت بوده و نیروهای تکاور با عجله به منطقه مریوان آورده شده اند1.

ساعت نه صبح به مجلس رفتم. گزارش های حادثه هواپیمای کویتی در رأس اخبار است.دیروز و امروز، عراق جنگ شهرها را متوقف کرده و ما هم گفته ایم از امروز نزنند. مصاحبه ای با [آقای شاهین بختیار] خبرنگار روزنامه آبزرور داشتم 2. سئوالات ظریفی داشت، برای کشف موضع ما نسبت به آینده عراق و منطقه و با زرنگی سئوالات را از وضع حال یاسر که در عملیات مجروح شده است ، شروع کرد3.

آقای ری شهری آمد. درباره حل مشکلات و ابهامات وزارت اطلاعات مذاکره کرد. دنبال این است که به جای دولت به ولایت فقیه و رهبری وصل شود. گزارش های امنیتی آورده بود.آقای رحمانی مسئول شورای سرپرستی آوارگان عراقی آمد. گزارشی از وضع آوارگان حلبچه داد. مدعی است که تعداد کشته شدگان آنها در حمله شیمیایی عراق حدود دو هزار نفر است و حدود پنجاه هزار نفر آواره هستند. گفتم طرحی برای اداره و اسکان و...آنها بیاورد ؛ برای تصویب بودجه.

آقای محتشمی [وزیر کشور] تلفنی گزارش انتخابات را داد. در شهرها عمدتاً تعداد شرکت کنندگان بیش از سابق بوده است. [آقای محمد باقر قالیباف] فرمانده لشکر نصر خراسان، برای گزارش کار و طرح نیازها آمد. پیشنهاد داشت سپاه با ارتش بیشتر همکاری کند و گفت عراقی‌ها پس از فتح گوجار، سلاح شیمیایی زیادی علیه آنها به کار برده اند.

عصر، مسئول حراست مجلس آمد. کمبودها و نواقص حراست را گفت و خواست که مستقیماً زیر نظر ریاست مجلس باشد. آقای ریاضی آمد و برای سفر به چین مشورت کرد؛ موافقت و راهنمایی کردم.مصاحبه ای با تلویزیون ترکیه داشتم. بیشتر روی اوضاع عراق پس از حذف صدام و پیروزی اسلام جستجو داشت 4. شب در جلسه سران قوا شرکت کردم. درباره هواپیمای کویتی گفته شد، باز هم می خواهند به ایران بیایند. درباره نزاع امل و حزب الله در لبنان، قرار شد هیأتی برای آشتی دادن آنها اعزام کنیم. ساعت دوازده شب به خانه آمدم. 
نظرات بینندگان

نظر شما
نام:
captcha
کد امنیتی:
ایمیل:
نظر: