به‌روز شده در: ۰۱ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹

آغاز پرداخت وام ۵ میلیونی با حساب یارانه از امروز

پرداخت وام ۵ میلیون تومانی با وثیقه حساب یارانه نقدی از امروز آغاز می شود.

فرمول دریافت وام با یارانه

تحلیل بخشنامه یاراکارت نشان می‌دهد بستر لازم برای استفاده اعتباری از یارانه نقدی در نظام بانکی فراهم شده است.

جزئیات مالیات جدید مسکن/ 5 نقطه روشن و 4 دافعه «مالیات تازه مصوب» برای رونق بخش مسکن

جزئیات کامل مصوبه هیات دولت درباره «فرمول جدید مالیات بر ساخت و فروش مسکن»، از نرخ‌های متفاوت برای شخصی‌سازها و شرکت‌های ساختمانی حکایت دارد. مطابق متن 14 ماده‌ای مصوبه، سازنده‌های حقوقی برای اولین فروش آپارتمان نوسازها، باید معادل 25 درصد درآمد حاصل از ساخت و فروش، مالیات بپردازند. سازنده‌های حقیقی اما متناسب با میزان درآمد که در سه سطح «تا 50 میلیون تومان»، «تا 100 میلیون» و «بیش از 100 میلیون» طبقه‌بندی شده، برای پرداخت این نوع مالیات، مشمول نرخ‌های 15، 20 و 25 درصد خواهند شد.

پشت صحنه اختلالات ارزی

سختگیری کشورهای همسایه بر فعالان اقتصادی ایرانی، یکی از موضوعات بحث کارشناسان در روزهای اخیر بود. دایره این محدودیت‌ها به نقل‌وانتقالات ارزی صادرکنندگان غیرنفتی نیز کشیده شده است.

پیام دیپمات کهنه‌کار ایرانی به بازار نفت چه بود؟ /ایران به دنبال بازیابی جایگاه دوم در اوپک

13 عضو اوپک هفته قبل گردهم آمدند تا برای سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی چاره اندیشی کنند؛نشستی که به تمدید تصمیم قبلی مبنی بر ادامه توقف تولید منجر شد و البته طبق معمول حاشیه نشست اوپک فرصتی برای چانه زنیِ سرمایه‌گذاران بود.

چرا نرخ سود بانکی پایین نمی‌آید؟

یکی از مباحث مهم اقتصاد ایران در دهه‌های اخیر معطوف به ضرورت کاهش نرخ سود بانکی بوده که همواره با مانع تورم دو رقمی برخورد کرده و ناکام مانده است.

نبض بازار مسکن تپیدن گرفت /تغییر نامحسوس قیمت ملک /بازار ملک در مرز رکود و رونق

بازار مسکن، مطابق برآوردها و آنچه پیش‌تر در جریان تحقیقات میدانی در ایام انتخابات مشخص شده بود،‌ در مسیر پیش‌رونق معاملات، بدون آنکه به عقب برگردد،‌ با تحرک خفیف اما رو به جلو، مواجه شد. گزارش ها از آمارهای دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن حاکی است: در ماه میانی بهار امسال، تحت تاثیر برداشت‌های متفاوت فعالان بازار ملک از انتخابات ۲۹ اردیبهشت و در نتیجه، اعمال تاخیر در انجام معامله ملکی در هر دو سمت عرضه و تقاضا، امکان پیشروی گسترده معاملات به فاز رونق، از بازار سلب شد.
در گفت‌وگو با نامه‌نیوز؛‌

چرا مردم ایران به سه برابر شدن یارانه «نه» گفتند؟ /راغفر: مردم به شعارهای اقتصادی رقبای روحانی اشتیاق نشان ندادند /برای مردم امنیت سیاسی و اجتماعی مهم است

حسین راغفر،‌کارشناس اقتصادی بر این عقیده است مردم زمانی که دولت روحانی را برای بار دوم انتخاب کردند به دستاوردهای صرفا اقتصادی دولت توجه آنچنانی نداشتند و برایشان آرامش و امتیت اجتماعی و سیاسی در اولویت بود

دو اشکال اساسی یارانه‌های نقدی/ پرداخت یارانه به پولدارها اشکال شرعی دارد

رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی و صنایع معادن تهران گفت: اولویت دولت دوازدهم باید فراهم کردن پیش نیازهای تولید و اشتغال باشد؛این پیش نیازها شامل سرمایه،نیروی انسانی و تکنولوژی است.

خیز اقتصادی با انتخابات/ نگاهی به تجربه ترکیه و فیلیپین

نگاه توسعه‌گرایانه حزب به حاکمیت رسیده در ترکیه، با استقبال از بازارهای آزاد و افزایش مراودات بین‌المللی توانست در کمتر از یک دهه علاوه‌‌بر کاهش نرخ بیکاری و تورم درآمد سرانه شهروندان ترکیه را 5/ 2 برابر کند. در فیلیپین نیز سیاست‌های اقتصادی کمابیش مشابه در دولت جدید ضمن کاهش نرخ بیکاری و تورم، سرانه درآمدی شهروندان فیلیپینی در دهه ابتدایی قرن بیست‌ویکم را به بیش از 2برابر افزایش داد.

اوپک ۱۴ تایی شد /توافق «دسامبر ۲۰۱۶» اوپک در «مه۲۰۱۷» مهر تمدید ۹ ماهه خورد

وزیران نفت و انرژی کشور های عضو اوپک در نشست پشت درهای بسته بر سر تمدید توافق ماه نوامبر این سازمان مبنی بر کاهش یک میلیون و 200 هزار بشکه ای تولید نفت در بازه زمانی 9 ماه به اجماع رسیدند.

آماده‌باش برای تنظیم بازار ماه‌ مبارک رمضان /جزئیات عرضه کالاهای اساسی در ماه رمضان /آمادگی برای توزیع شبانه‌روزی مرغ و گوشت

ماه رمضان نزدیک است و طبق روال هر ساله، مردم انتظار دارند که دولت شرایط را برای دسترسی آنها به کالاهای مورد نیازشان فراهم کند.

لاکچری زندگی کنید؛ حتی برای یک روز!/ نگاهی به قیمت های سرسام آور اجاره خودروهای روز دنیا در تهران+ جدول

لاکچری بازها می توانند با پرداخت رقم های سنگین برای مدت یک روز، یک هفته و حتی یک ماه یکی از خودروهای روز دنیا را اجاره کنند. رقم هایی که تا 4 میلیون تومان در روز هم پیش رفته است!
۱
آخرین اخبار
وب‌گردی