به‌روز شده در: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۸

سمند، پراید و پژو رسما گران شدند/ پراید۱۵۰ هزار تومان؛ سمند و پژو ۴۰۰ هزار تومان

اعضای شورای رقابت طی مصوبه‌ای به افزایش قیمت خودرو رای دادند. بر این اساس قیمت سمند، پراید و پژو هر یک براساس درصدی گران شد.

قرارداد 5 میلیارد دلاری ایران و توتال امضا شد/ زنگنه: مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت تصمیم گرفتند سیاست نفتی دولت ادامه یابد

قرارداد ایران و توتال برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی امضا شد، توتال نخستین شرکت غربی است که پس از برجام به ایران باز می گردد.

درآمد نجومی عراق از فروش نفت

وزارت نفت عراق آمار صادرات و درآمد نفتی این کشور در ماه گذشته میلادی را اعلام کرد.

آخرین قیمت خودرو در بازار/ ساندور ارزان شد رانا گران

این هفته قیمت یک مدل خودروی داخلی در بازار کاهش و یک مدل افزایش یافته است.

فصل خرید ملک با آوانس بهار/ شروع معاملات تابستانی ملک در تهران با قیمت‌ شب عید

فصل اول معاملات مسکن 96 با ثبت دو امتیاز به نفع خریداران تابستانی پایان یافت. کارنامه بهاری بازار ملک نشان می‌دهد افت‌وخیز ماهانه قیمت آپارتمان در تهران طی فروردین و اردیبهشت و سپس سکون نسبی در خرداد، باعث شده واحدهای مسکونی در ابتدای فصل اصلی نقل‌وانتقالات، با قیمت‌های شب عید معامله شود.

جدیدترین قیمت محصولات ایران خودرو اعلام شد +جدول

ایران خودرو قیمت محصولات خود برای اولین ماه تابستان را اعلام کرد.

آغاز پرداخت وام ۵ میلیونی با حساب یارانه از امروز

پرداخت وام ۵ میلیون تومانی با وثیقه حساب یارانه نقدی از امروز آغاز می شود.

فرمول دریافت وام با یارانه

تحلیل بخشنامه یاراکارت نشان می‌دهد بستر لازم برای استفاده اعتباری از یارانه نقدی در نظام بانکی فراهم شده است.

جزئیات مالیات جدید مسکن/ 5 نقطه روشن و 4 دافعه «مالیات تازه مصوب» برای رونق بخش مسکن

جزئیات کامل مصوبه هیات دولت درباره «فرمول جدید مالیات بر ساخت و فروش مسکن»، از نرخ‌های متفاوت برای شخصی‌سازها و شرکت‌های ساختمانی حکایت دارد. مطابق متن 14 ماده‌ای مصوبه، سازنده‌های حقوقی برای اولین فروش آپارتمان نوسازها، باید معادل 25 درصد درآمد حاصل از ساخت و فروش، مالیات بپردازند. سازنده‌های حقیقی اما متناسب با میزان درآمد که در سه سطح «تا 50 میلیون تومان»، «تا 100 میلیون» و «بیش از 100 میلیون» طبقه‌بندی شده، برای پرداخت این نوع مالیات، مشمول نرخ‌های 15، 20 و 25 درصد خواهند شد.

پشت صحنه اختلالات ارزی

سختگیری کشورهای همسایه بر فعالان اقتصادی ایرانی، یکی از موضوعات بحث کارشناسان در روزهای اخیر بود. دایره این محدودیت‌ها به نقل‌وانتقالات ارزی صادرکنندگان غیرنفتی نیز کشیده شده است.

پیام دیپمات کهنه‌کار ایرانی به بازار نفت چه بود؟ /ایران به دنبال بازیابی جایگاه دوم در اوپک

13 عضو اوپک هفته قبل گردهم آمدند تا برای سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی چاره اندیشی کنند؛نشستی که به تمدید تصمیم قبلی مبنی بر ادامه توقف تولید منجر شد و البته طبق معمول حاشیه نشست اوپک فرصتی برای چانه زنیِ سرمایه‌گذاران بود.

چرا نرخ سود بانکی پایین نمی‌آید؟

یکی از مباحث مهم اقتصاد ایران در دهه‌های اخیر معطوف به ضرورت کاهش نرخ سود بانکی بوده که همواره با مانع تورم دو رقمی برخورد کرده و ناکام مانده است.

نبض بازار مسکن تپیدن گرفت /تغییر نامحسوس قیمت ملک /بازار ملک در مرز رکود و رونق

بازار مسکن، مطابق برآوردها و آنچه پیش‌تر در جریان تحقیقات میدانی در ایام انتخابات مشخص شده بود،‌ در مسیر پیش‌رونق معاملات، بدون آنکه به عقب برگردد،‌ با تحرک خفیف اما رو به جلو، مواجه شد. گزارش ها از آمارهای دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن حاکی است: در ماه میانی بهار امسال، تحت تاثیر برداشت‌های متفاوت فعالان بازار ملک از انتخابات ۲۹ اردیبهشت و در نتیجه، اعمال تاخیر در انجام معامله ملکی در هر دو سمت عرضه و تقاضا، امکان پیشروی گسترده معاملات به فاز رونق، از بازار سلب شد.
۱
آخرین اخبار
وب‌گردی