چه گروه سنی غمگین‌ترین و مضطرب‌ترین افراد جامعه‌اند؟

نتیجه تحقیق تازه ای نشان داده افراد در سنین 40 تا 59 سالگی بیش از هر گروه سنی استرس دارند و کمترین میزان رضایت از زندگی را دارا هستند.

ویربهداشت :حاشیه نشینی بیش از 10 میلیون ایرانی/بردنِ خدمات بهداشتی به حاشیه شهرها

وزیر بهداشت ضمن اشاره به افتتاح رسمی و همزمان 2875 پایگاه و مرکز سلامت در حاشیه 17استان کشور گفت: خداراشکر می‌کنیم که نقاب از چهره شهرهای پنهان برداشتیم.

10 فرمان کاربردی برای پیشگیری از سردرد

. رعایت این راهکار ها می تواند تاحد زیادی از بروز سردرد جلوگیری کند.

با دهان نفس نکشید!

به طور معمول بزاق، دندان‌ها را در برابر پوسیدگی حفظ می‌کند اما در صورت کاهش مواد معدنی دندان‌ها، تاثیرات حفاظتی بزاق نیز کاهش می‌یابد.

به خاطر قلبتان صبحانه بخورید

به خاطر قلبتان صبحانه بخوریدبسیاری از افراد به علت کمبود وقت یا با هدف کاهش وزن وعده صبحانه را حذف می‌کنند و نمی‌دانند با این کار چه بلایی بر سر سلامتی خود می‌آورند.

سبزیجات را بیش از سه ماه در فریزر نگه ندارید

یک کا‌رشناس ارشد بهداشت مواد غذایی گفت: انجام فرآیند بر روی سبزیجات به ویژه سرخ کردن، باعث می‌شود که نتوان آن را زمان زیادی نگهداری کرد، همچنین به دلیل اضافه کردن روغن و حرارت دیدن احتمال تشکیل مواد مضر در سبزیجات زیاد است.

انار برای سلامت قلب از چای سبز مفیدتر است؟

قدرت آنتی اکسیدان های موجود در انار باعث شده تا این میوه خوشمزه موجب تصفیه لخته های چربی عروق، تنظیم کلسترول بد و تعادل فشار خون شود.

آیا مادر باردار باید 2 برابر معمول غذا بخورد؟

یک متخصص تغذیه بایدها و نبایدهای تغذیه‌ای در دوران بارداری را تشریح کرد.

پف دور چشم؛ علل و درمان

واکنش های آلرژیک، یکی از مهمترین دلایل پف دور چشم محسوب می شوند که معمولا با قرمزی و احساس خارش همراه هستند. گاهی اوقات تورم دور چشم به دلیل شرایطی است که تمام بدن را تحت تاثیر قرار داده است.

نسخه‌ای برای تقویت معده و درمان یبوست

یک کارشناس طب سنتی نسخه‌ای برای تقویت معده, روده‌ها و درمان یبوست را عنوان کرد.

٦ دشمن ستون فقرات شما

وقتی اصول صحیح خواب را رعایت نمی‌کنید می‌بینید که صبح روز بعد از شدت درد قادر به بلند شدن نیستید. بهتر است به پهلو بخوابید و بالش شما فاصله شانه تا سر را پر کند.

چای، سپری در برابر بیماری ها

چای، سپری در برابر بیماری هادانشیار گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: چای بهترین نوشیدنی بعد از آب، برای محافظت بدن در برابر بیماریهای مختلف است.

مشاوره ژنتیک برای زوجهای جوان در هنگام ازدواج/ وجود 416 مرکز مشاوره ژنتیک در کشور

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت از مشاوره ژنتیک برای زوج های جوان در هنگام ازدواج، پیش از بارداری با استفاده از بستر برنامه غربالگری تالاسمی در هنگام ازدواج و برنامه مراقبت پیش از بارداری خبر داد.