کمردرد یکی از شایعترین بیماریها/ روشهای تشخيص و درمان كمردرد

رئیس هجدهمین کنگره سراسری طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران، کمردرد را یکی از شایعترین بیماریها دانست و افزود: یکی از عمده‌ترین کارهایی که متخصصان طب فیزیکی انجام می‌دهند تشخیص و بكارگيري روشهای مختلف درمان کمردرد است.

تاکید وزیربهداشت بر حذف نوشابه و سوسیس و کالباس از بوفه‌های مدارس

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صبحانه کاری با وزیر آموزش و پرورش بر لزوم انجام اقدامات اساسی در حوزه مدارس جهت پیشگیری از بیماری‌ها در نسل آینده تاکید کرد.

کاهش رشد سرطان با استفاده از بررسی علل ژنتیکی

رئیس آزمایشگاه ژنتیک انسانی پژوهشکده بوعلی در خصوص تاثیر ژنتیک بر ابتلا به سرطان تصریح کرد: با استفاده از بررسی علل ژنتیکی می‌توان فاکتورهای ابتلا به سرطان را خاموش‌ سازی کرد.

آسپرین خطر سکته مغزی را کاهش می‌دهد

‌یک متخصص مغز و اعصاب اظهار کرد: مصرف آسپرین و داروهای مشابه در افراد در معرض خطر می‌تواند بروز سکته مغزی را تا 30 درصد کاهش دهد.

زمان رهایی از احساسات منفی یکسان نیست

انسان‌ها احساسات منفی مختلفی از جمله ترس، عصبانیت، خجالت و ناراحتی را تجربه می‌کند که از میان آنان حس اندوه مدت زمان بیشتری ادامه می‌یابد.

نصب دریچه آئورت بدون عمل جراحی/ حمایت وزارت بهداشت از هزینه جراحی دریچه آئورت

دکتر مسعود قاسمی در حاشیه برگزاری سمپوزیوم آخرین دستاوردهای بیماری دریچه آئورت و دریچه های قلب، گفت: در این سمپوزیوم یک روزه آخرین دستاوردهای بیماری دریچه آئورت و دریچه های قلب بر اساس تجارب پزشکان و فناوری بسیار پیشرفته مورد بررسی قرار گرفت. همچنین با استفاده از آخرین فناوری ساخت تجهیزات پزشکی و نتیجه آن در داخل قلب در بیماران دچار نارسایی قلب پیشرفته به ویژه تا زمانی که در لیست انتظار پیوند قلب است فرصت ایده ال است که الگوهای درمان کاملا مدرن و جدید معرفی و مورد مقایسه با الگوهای قدیمی قرار گیرد.

این داروها خستگي مفرط ايجاد مي کند

داروهايي که بيشتر مردم به طور معمول مصرف مي کنند ممکن است عوارض متعددي داشته باشد که يکي از آن ها خستگي مفرط است.

تشریح وضعیت داروهای هموفیلی/مصرف بالای آلبومین

معاونت نظارت و برنامه ریزی سازمان غذا و دارو گفت: نظارت بر فرآورده های خونی که از وظایف سازمان غذا و دارو می باشد به صورت دقیق و حساس صورت می گیرد.

دیابت هر ۶ ثانیه یک قربانی می‌گیرد/ یک‌چهارم ایرانیان در معرض ابتلا به دیابت هستند

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: دیابت هر ۶ ثانیه یک قربانی در جهان می‌گیرد، یک‌چهارم ایرانیان در معرض ابتلا به دیابت هستند، ۱۱.۳ درصد مبتلا شده‌اند و از هر دو نفر مبتلا یکی از بیماری خود خبر ندارد.

ارتباط اگزما با خطر شکستگی استخوان

نتایج بدست آمده از یک تحقیق جدید حاکی از آن است بیماری پوستی اگزما موجب افزایش خطر شکستگی استخوان و آسیب دیدگی مفاصل می‌شود.

شایع‌ترین سن سرطان پستان

سرپرست معاونت درمان پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی گفت: سنین شایع سرطان پستان در دنیا بین 45 تا 50 سالگی است.

این نوشیدنی تلخ، مفید برای کبد!

مطالعه‌ای توسط محققان موسسه ملی سرطان در آمریکا نشان داد نوشیدن قهوه به میزان کم و به صورت منظم می‌تواند در سلامت کبد موثر باشد.

مشکل بیمه ها برای پوشش خدمات دندانپزشکی/ کمبود نیروی انسانی در حوزه سلامت

وزیر بهداشت گفت: در یکسال آینده شاهد اتفاقات خوبی در حوزه نیروی انسانی و مسائل رفاهی کارکنان خواهیم بود.
یادداشت