امیدهای جدید برای پیشگیری از ایدز/ واکسن بدون سوزن و درد

ساخت دارو برای مهار بیماری های لاعلاج و صعب العلاج امروز دیگر یک رویا نیست

یک سوم مبتلایان جدید ایدز در سال گذشته، زن بودند / ۲۸ هزار و ۳۵۷ بیمار،‌ آخرین آمار HIV /ایدز در ایران

رییس اداره ایدز وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ابتلا به ایدز در بین زنان کشور نسبت به گذشته سرعت بیشتری یافته است ، گفت: زنان ، در سال گذشته یک سوم موارد ثبت شده به اچ آی وی/ ایدز در کشور را تشکیل دادند.

5 نکته کلیدی برای کاهش خطر ابتلا به سکته قلبی

پژوهشگران مؤسسه‌ای در استکهلم با انجام آزمایشاتی بر روی 20 هزار مرد میانسال، به نتایجی رسیدند که 80 درصد خطر حمله قلبی در مردان را کاهش می‌دهد.

4 اشتباهی که همه روزتان را خراب می‌کنند

اغلب افراد پس از بیدار شدن از خواب ناخواسته اشتباهاتی را مرتکب می‌شوند که تمام روز آنها را خراب می‌کنند.

امیدی تازه در درمان سرطان

پژوهشگران در سالهای اخیر پیشرفت های عظیمی در ساخت و طراحی مدارهای بیولوژیک ، سیستم هایی که همانند مدارهای الکترونیک ، می توانند تعدادی ورودی دریافت کنند و تعدادی خروجی صادر نمایند ، حاصل کرده اند .

3 غذای عالی برای کوچکی شکم

این غذاها را بخورید تا خواب بهتری داشته باشید، وزن بیشتری کم کنید، و شکم خود را آب کنید. به شما می‌گوییم که چطور شروع کنید.

بدن ما به چه مقدار آب نیاز دارد؟

بدن ما در آب و هوای گرم یا فعالیت‌های بدنی، آب زیادی از دست می‌دهد که باید آن را با نوشیدن آب و مواد غذایی مناسب، جبران کرد.

علایم مسمومیت دوران بارداری/خطراتی که موجب زایمان زودرس می شود

رئیس بخش زنان و زایمان بیمارستان شریعتی با بیان دلایل ابتلا به مسمومیت بارداری، گفت: عدم مصرف نمک برای کنترل فشار خون کفایت می‌کند، اما نمی‌توان گفت مسمومیت حاملگی با نمک ایجاد می‌شود.

نوشابه‌های رژیمی هم ضرر دارند؟

یک متخصص تغذیه گفت: نوشیدن نوشابه‌های رژیمی برای افرادی که اضافه وزن دارند،‌ مضر است.

مردها بیشتر می خندند یا زن ها؟

پژوهشگران موضوع خنده، يا ژلاتولوژيستها، کوشيده اند که به ماهيت خنده پی ببرند و به اين سوال پاسخی علمی بدهند که انسان چرا می خندد؟

یکی از جالب‌ترین دلایل شوره سر!

یک متخصص پوست و مو با تاکید بر اینکه شوره مو همیشه یک مشکل پوستی ساده نیست، گفت: در برخی مواقع شوره مو از علائم بیماری بوده و نباید ساده از این مساله گذشت.

این کودکان مستعد ابتلا به افسردگی هستند

روانشناس کودک خشم سرکوب‌شده، بدغذایی، گریه زیاد، عدم توانایی خندیدن، داشتن دیدگاه منفی، احساس در خود فرورفتگی، انزوا و گوشه‌گیری، تغییر در عادات غذایی، خستگی مفرط و بی‌حوصلگی را جزء علائم افسردگی در کودکان و نوجوانان عنوان کرد.

رازی برای جوانتر ماندن !

آلودگی هوا، استرس‌های مداوم و مصرف غذاهای فرآوری شده شما را سریعتر پیر می‌کنند.
یادداشت