گزارش وزیر بهداشت از سفرش به ژنو

وزیر بهداشت در مطلبی با عنوان "عزم جهانی برای مقابله با بیماری‌ها" گزارشی از سفرش به ژنو برای شرکت در اجلاس سازمان بهداشت جهانی ارائه کرد.

13 خوراکی که شما را گرسنه‌تر می‌کند و نمی‌دانید!

همه موجودات زنده برای برطرف کردن گرسنگی به خوردن مواد غذایی روی می آورند. اما جالب است بدانید برخی از خوراکی هایی که برای رفع گرسنگی می خورید، در واقع شما را گرسنه تر می کنند.

بهترین خوراکی و نوشیدنی در بهار و تابستان

پزشک طب اسلامی با اشاره به بهترین خوراکی و نوشیدنی در بهار و تابستان گفت: در فصل بهار به جای غذاهای سنگین و گوشت قرمز بهتر است از گوشت پرندگانی مانند بلدرچین استفاده کنید.

خواص دارویی گیاه «شیرین بیان» برای درمان زخم معده

یک کارشناس بهداشت عمومی گفت: مهمترین خواص «شیرین بیان» که جدیداً کشف شده است و در آمریکا، اروپا و آلمان استفاده می‌شود، درمان کننده زخم معده و سرطان معده است.

اثرات منفی عینک‌های آفتابی نامناسب بر چشم

یک فوق تخصص چشم با تاکید بر لزوم استفاده از عینک آفتابی و قطره اشک مصنوعی در تابستان برای بیمارانی که یک نوع جراحی به خصوص جراحی برداشتن شماره چشم را داشته‌اند، گفت: افراد سالخورده نیز باید با قطره اشک مصنوعی، چشم خود را مرطوب نگه دارند.

گیاهان دارویی مؤثر در کاهش چربی خون

یک کارشناس بهداشت عمومی گیاهان دارویی مؤثر در کاهش چربی خون را تشریح کرد.

۵ علامتی که نشان می‌دهد ورزش شما برای بدنتان مفید نیست!

برخی از افراد توصیه می‌کنند از تمرینات ورزشی سخت برای سوزاندن چربی استفاده کنید.این افراد معتقدند بدون رنج کشیدن چیز با ارزشی به دست نخواهد آمد. با وجود این موارد انگیزشی تناسب اندام، جای تعجب و شگفتی نیست که بیشتر افراد فکر می‌کنند باید از تمرینات سخت ورزشی استفاده کنند و تا جایی که می‌توانند خود را خسته نمایند.

دلایل آسیب به مفصل زانو

رئیس انجمن جراحان زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی،‌ با اشاره به انواع آسیب‌ به مفصل زانو،‌ گفت: کار و وزن زیاد همچنین کمبود ویتامین D سبب آسیب به مفصل زانو شده، لذا جهت پیشگیری از این مشکلات باید به موقع اقدام کرد.

مواد غذایی که از مغزتان در مقابل آلزایمر دفاع می‌کنند

محققان در راستای جستجوی درمانی قطعی برای بیماری آلزایمر شماری از مواد خوراکی قدرتمندی را شناسایی کرده اند که می توانند به پیشگیری از این بیماری کمک کنند.

دلایل بوی بد دهان را بشناسید

متخصص طب سنتی گفت: بوی بد دهان می‌تواند علل مختلفی از جمله عفونت لثه و دندان‌ها، سینوزیت، فساد محتوای معده، تجمع اخلاط نامناسب در معده و همچنین بازگشت اسید معده به مری داشته باشد.

ناگفته‌های وزیر بهداشت از طرح تحول منتشر شد

اما و اگرهای وزیر برای ادامه طرح تحول سلامت/افزایش ۵ برابری تعهدات بیمه بدون داشتن منبع مالی

۶ غذای غنی از آهن

آیا شما نیز به دنبال افزودن آهن به رژیم غذایی خود هستید و دوست ندارید از گوشت استفاده کنید؟ در این گزارش قصد داریم چند مورد از غذاهای تایید شده‌ای که حاوی آهن هستند را معرفی کنیم.

وزیر بهداشت :تجمیع بیمه ها اولین مشکل حوزه سلامت

وزیر بهداشت، مشکلات حوزه سلامت کشور را در چهار موضوع دانست و گفت: اولین مشکل ما مسئله تجمیع بیمه هاست که همچنان باقی است.