ماهی بخورید به این 10 دلیل

ماهی بخورید به این 10 دلیلدر تمام مقالات تغذیه ای و سلامتی خوردن ماهی را راهی برای سالم ماندن عنوان می کنند. این حرف کاملاً درست است و ماهی یکی از مواد غذایی لازم برای داشتن تغذیه ای سالم و متعادل است.

وزیربهداشت:دولت پس ازهدفمندی یارانه ها بیشترین تلاش را برای حوزه سلامت دارد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت تدبیر و امید با همت و جدیت خاصی بیشترین تلاش را پس از هدفمندی یارانه ها برای حوزه سلامت دارد.

تاثیر مصرف این خوراکی در مبارزه با عفونت های مجاری ادرار !

یافته اخیر محققان نشان می دهد که مصرف سیر می تواند راهکار موثری برای مبارزه با عفونت های مجاری ادراری باشد.

سکوت بچه ها را جدی بگیرید!

محققان می گویند حرف نزدن بعضی بچه ها می تواند به علت وضعیتی موسوم بهselective mutism باشد.

درخواست وزیر بهداشت از مجلسی‌ها: اگر به فکر مردم هستید به ما کمک کنید

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن ارایه گزارشی از اجرای 465 روز طرح تحول نظام سلامت، خطاب به اعضای حاضر در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی، گفت: ما از شما می‌خواهیم که اگر به فکر مردم و به دنبال حل مشکل مردم هستید، به ما کمک کنید.

مهمترین نشانه‌های کم‌خونی

کمبود خون روی کار شما یا انجام تکالیف درسی‌تان تأثیرگذار است. بنابر این بهتر است که به این بیماری توجه کنید.

وزیر بهداشت: جایگاه پرستاران در تیم درمان انکارناپذیر است

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی امروز ( جمعه ) در یادداشتی که بر روی سایت این وزارتخانه منتشر شد ، بر جایگاه انکارناپذیر پرستاران در تیم درمان تاکید کرد .

خرخر شبانه و درمان آن

از خوردن غذاهای سنگین و نوشیدن مشروبات الکلی اجتناب کنید. خوردن غذا به مقدار زیاد در شب باعث شل شدن عضلات مجاری هوایی و افزایش احتمال خرخر می شود. سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن باعث پرخونی مخاط بینی و ریه ها می­ شود و با انسداد نسبی این مجاری خرخر به وجود می آورد.

افزایش احتمال خشکی چشم در تابستان

استادیار گروه چشم علوم پزشکی اصفهان گفت: مبتلایان به خشکی چشم از لنز تماسی استفاده نکنند.

چه غذاهایی در وعده سحری بخوریم؟

یک کارشناس تغذیه گفت: در وعده سحری و افطار از پرخوری، مصرف غذاهای چرب و سرخ کردنی و غذاهای حاوی مقادیر زیاد قندهای ساده مانند قند، شکر، زولبیا و بامیه پرهیز کنید.

رفلاکس گوارشی در کودکان و درمان آن

رفلاکسی را پاتولوژیک یا بیماری زا می نامیم که سبب اختالال در رشد و تکامل طبیعی کودک، اختلال خواب ، آسپیراسیون یا برگشت محتویات معده به ریه و عفونت آن شود. درد شکم و یا درد خلف جناغ ، التهاب یا زخم قسمت تحتانی مری ویا تنگی مری از عوارض دیگر رفلاکس گوارشی است.

جزییات چکاپ‌های دندانی ویژه 7میلیون دانش‌آموز دبستانی

رییس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت از اقدامات انجام شده جهت ارایه آموزش و همچنین چکاپ‌ دندان‌های دانش‌آموزان مقطع دبستان در سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: برای هر دانش آموز شناسنامه الکترونیک سلامت دهان و دندان تشکیل خواهد شد.

۸ تأثیر شگرف روزه داری بر بدن/ از ترمیم بافت ها تا درمان افسردگی

مطالعات محققان نشان می دهد، روزه تاثیر شگرفی بر جسم و روح انسان دارد و نه تنها به تقویت جسم می پردازد بلکه در درمان بسیاری از بیماری ها نیز مفید است.