سایز دامن شما چند است؟ مراقب باشید سرطان سینه در کمین شماست!

در سال های اخیر شاهد افزایش روزافزون بروز سرطان سینه در سرتاسر دنیا از جمله کشورمان ایران هستیم.

توصیه‌های غذایی برای تیروئیدی‌ها

بر خلاف باور عام که سبزیجاتی از قبیل شلغم و گل کلم نباید در اختلالات تیروئیدی استفاده شود، دکتر کریستین نصر متخصص غدد و متابولیسم معتقد است بدون در نظر گرفتن هر اختلال تیروئیدی که وجود دارد این سبزیجات در برنامه غذایی مورد استفاده قرار گیرد.

استامینوفن‌خورها بخوانند!

تحقیقات جدید نشان می‌دهد بسیاری از مسکن‌ها، به ‌اندازه‌ای که فکر می‌کنیم، اثربخش نیستند و حتی عوارض بسیاری را به همراه می‌آورند.

با برگ زیتون به جنگ چاقی بروید

مطالعات دانشمندان بیانگر این است که یک فنجان قهوه به همراه عصاره برگ زیتون می تواند برای مقابله با چاقی مفید باشد.

این حمله قلبی است یا سوزش سر دل؟

سوزش سر دل ناشی از ریفلاکس اسید معده به مری و درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی، دو بیماری کاملا متفاوت با هم هستند، اما علائم و نشانه های شبیه به هم دارند، طوری که گاهی تشخیص این دو از هم دشوار خواهد بود. این مساله جدا مهم و گاهی خطرناک است!

حساسیت‌های پاییزه را بدون دارو کنید

همیشه صحبت از حساسیت و آلرژی بهاره به میان می‌آید غافل از اینکه پاییز هم دست‌کمی از بهار ندارد و تا می‌تواند آتش به پا ‌می‌کند. این را از عطسه‌ها و سرفه‌ها و آبریزش بینی مداوم افراد مستعد می‌توان فهمید.

آنتي‌بيوتيک را کي مصرف کنيم؟

بعضي از ما فکر مي کنيم که مصرف آنتي بيوتيک يعني تنها راه درمان درحالي که بارها و بارها شنيديم که آنتي بيوتيک تنها براي رفع عفونت هاي باکتريايي مفيده بنابراين اگر گلودرد شما ويروسي باشه مصرف آنتي بيوتيک فايده اي نداره.

خبر خوش وزیر بهداشت؛ کاهش مجدد هزینه‌ بستری در بیمارستان‌های دولتی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کاهش مجدد هزینه‌ بستری در بیمارستان‌های دولتی در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت خبر داد.

نان عامل اضافه‌وزن نیست

متخصصان سلامت تاکید کردند که مصرف نان موجب اضافه وزن نمی‌شود.

1700 خدمت پزشکی تعرفه‌گذاری شد/300 خدمت جدید پزشکی بیمه می‌شود

معاون درمان وزارت بهداشت و درمان گفت: با اجرای کتاب جدید تعرفه گذاری خدمات پزشکی، 1700 خدمت جدید که قبلا فاقد تعرفه بودند، تعیین تکلیف می‌شود.

با خشکی چشم چه میشه کرد؟

اشک برای سلامت کلی چشم و دید واضح ضروری است. خشکی چشم در افراد در سنین بالای ۵۰ شایع است. کمبود ترشح اشک در میان زنان به خصوص پس از یائسگی نیز شایع‌تر است.

چگونه چربی‌های شکم را بعد از زایمان بسوزانیم؟

ا انجام برخی کارها و رعایت برخی نکات، شما می‌توانید تا حد زیادی به کاهش چربی‌های دور شکم بعد از زایمان کمک کنید. درادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم.

وضعیت قرمز بیماریهای قلبی در کشور/ تبعات با نمک بودن ایرانیها

گرایش روزافزون مردم به مصرف غذاهای آماده و فست فودها، عدم تحرک و فعالیت بدنی، افزایش استعمال مواد دخانی، تشدید آلودگی هوا و... باعث شده وضعیت بیماریهای غیرواگیر به ویژه بیماریهای قلبی - عروقی در کشورمان روز به روز وخیم تر شود و آمار مرگها و سکته های قلبی به شدت رو به افزایش بگذارد.
یادداشت