درمان دیابت با زهر "پلاتی‌پوس"

محققان استرالیایی موفق شده‌اند درمان احتمالی بیماری دیابت را در شکم و زهر پلاتی‌پوس شناسایی کنند.

آیا بدون این که بدانید مبتلا به کم خونی هستید؟

از جمله نشانه های آنمی می توان به خستگی و ضعف، پوست رنگ پریده، سردی دست ها و پاها، و سردرد اشاره کرد.

نشانه‌های بیماری "رماتیسم"

یک متخصص ارتوپد با اشاره به اینکه برخی از افراد آرتروز یا سائیدگی مفصلی را با رماتیسم اشتباه می‌گیرند، گفت: این بیماری‌ها عوامل خارجی مانند سن، شکستگی، وارد شدن فشار بیش از حد و ... دارند که کاملا با بیماری روماتیسم متفاوت است.

عسل و دارچین؛ درمانی قدرتمند یا دروغی بزرگ؟

هم عسل و هم دارچین به تنهایی دارای فواید سلامت مختلف هستند. با این وجود، برخی بر این باورند که با ترکیب این دو ماده محصولی مفیدتر شکل می گیرد.

مصرف خمیرمرغ در سوسیس و کالباس مشروط شد

خمیر مرغ که در سال‌های گذشته به عنوان ماده اولیه تولید انواع فرآورده‌های گوشتی مانند سوسیس و کالباس مورد استفاده قرار می‌گرفت از ابتدای پارسال ممنوع شد.

وقتی ذهن مانع کاهش وزن می شود!

آیا چاق هستید و بارها در تلاش برای کاهش وزن خود شکست خورده اید؟ ممکن است آنچه در این مسیر موجب شکست شما می شود با سوخت و ساز یا عادات غذا خوردن مرتبط نباشد. شاید شما با موانعی روانی مواجه هستید که کاهش وزن را دشوار می سازند.

دلایلی پنهان که به خستگی منجر می شوند

احساس خستگی و تخلیه انرژی می تواند یکی از نشانه های کم کاری تیروئید باشد. کم کاری تیروئید موجب می شود حتی زمانی که به اندازه کافی استراحت کرده اید باز هم احساس خستگی در شما باقی بماند.

ورزش از دیابت در زمان بارداری جلوگیری می‌کند

زنانی که در دوران بارداری ورزش می‌کنند خطر ابتلا به دیابت کمتری دارند و احتمال اینکه بعد از وضع حمل اضافه وزن پیدا کنند، کمتر است.

10 چیزی که باید درباره دیابت بدانید

غربالگری دیابت نوع 2 به منظور تشخیص زودهنگام و آغاز درمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در صورت عدم درمان، پیامدهای این بیماری می توانند جدی و حتی کشنده باشند.

در هوای آلوده این روزهای تهران، چه بخوریم و چه نخوریم

در هوای آلوده باید برخی مواد غذایی را مصرف کرد که خاصیت خنثی‌کنندگی مواد سمی موجود در هوا را داشته باشند.

با کدام خوراکی‌ها و مواد غذایی می‌شود در آلودگی هوا زندگی کرد و زنده ماند؟

سراغ برنامه غذایی بروید که بتواند تاثیرات آلودگی هوا در بدن شما به حداقل ممکن برساند. اگر کاری از دست مسئولان مربوطه برنمی آید پس حداقل خودتان برای سلامتی خود و خانواده تان دست به کار شوید.

چرا همیشه دویدن باعث کاهش وزن نمی‌شود؟

بررسی‌های انجام شده نشان داده است که بیش از 40 درصد افرادی که می دوند این کار را برای کاهش وزن انجام می‌دهند. با این حال همیشه دویدن باعث کاهش وزن نمی‌شود.

رژیم مدیترانه‌ای را برای کاهش وزن انتخاب نکنید

رییس دانشکده تغذیه و علوم غذایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: رژیم غذایی مدیترانه‌ای به تنهایی برای کاهش وزن کافی نیست.