کد خبر: ۲۳۵۵۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۲
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری در آذربایجان غربی گفت: سال گذشته در آذربایجان غربی به 4 هزار نفر وام ضروری قرض‌الحسنه پرداخت شد.
به گزارش نامه نیوز، مهدی صدراحمدی بعد از ظهر امروز در جلسه‌ بررسی مشکلات بازنشستگان که در سالن جلسات این اداره کل ترتیب یافت، اظهار داشت: سال گذشته بیش از 4 هزار نفر وام ضروری قرض‌الحسنه هر یک به مبلغ حداکثر 40 میلیون ریال دریافت کردند.
وی با اشاره به اینکه در مناطق مختلف آذربایجان غربی این صندوق در مجموع 40 هزار نفر حقوق‌بگیر داشته و این افراد را زیرپوشش خدمات خود قرار داده است، یادآوری کرد: امسال برای نخستین بار احکام افزایش حقوق بازنشستگان در فروردین ماه صادر و واریز شد.
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه سال گذشته 4 هزار نفر وام ضروری قرض‌‌الحسنه به مبلغ حداکثر 40 میلیون ریال با نرخ سود چهار درصد دریافت کرده‌‌اند، گفت: این وام‌‌ها بدون نیاز به تامین ضامن و هیچگونه ضمانت دیگری در اختیار بازنشسته‌ها قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه علاوه بر مساعدت‌های مالی نسبت به ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی در استان به جامعه هدف گام برداشته می‌شود، گفت: برای افراد زیرپوشش این مجموعه تورهای زیارتی و سیاحتی برگزار می‌شود.
صدراحمدی با اشاره به اینکه سال گذشته 2 هزار نفر همراه با همسر خود به سفر زیارتی مشهد مقدس اعزام شده‌اند، یادآوری کرد: به ازای هر نفر اعزامی حدود 500 هزار تومان یارانه در این زمینه پرداخت شده است.
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری در آذربایجان غربی بر ضرورت ارائه خدمات مختلف در همه زمینه‌‌ها تاکید و تصریح کرد: از این‌رو می‌توان برای رفع مشکلات بازنشسته‌ها همچنین ارتقای روحی، بالا بردن سطح امید به زندگی و بهره‌وری آنها تلاش مضاعفی کرد.
وی یکی از موضوع‌های سوال‌برانگیز و مورد انتقاد بازنشسته‌ها و کارمندان را وجود داشتن حقوق و مزایای متفاوت برای شغل‌های یکسان در ادارات دانست، گفت: گاهی دیده می‌شود، عده‌ای با وجود داشتن شغل و مسئولیت یکسان ولی به دلیل استخدام رسمی، قراردادی و پیمانی حقوق‌ متفاوتی دریافت می‌کنند.
صدراحمدی با اظهار به اینکه با رفع این مسائل می‌توان برای جلب رضایت عمومی در بدنه دولت و کارکنان گام برداشت، گفت: در این صورت با نشاط بیشتری در محل کار خود حضور پیدا می‌کنند.
منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار