کد خبر: ۲۶۱۹۱۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۴
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در یاسوج به پنج بیمار نیازمند عضو، زندگی دوباره بخشید.
به گزارش نامه نیوز، دکتر پرویز یزدانپناه، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: مرحوم شمس‌الله ارجمند ۵۰ ساله از اهالی روستای عزیزی بخش لوداب شهرستان بویراحمد بر اثر خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شد که پس از تائید مرگ مغزی، بیمار توسط تیم پزشکی و با پیشنهاد واحد پیوند اعضای معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان و اعلام رضایت خانواده وی، گروه پیوند اعضای شیراز در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج حضور یافته و اعضای بدن مرحوم شمس الله ارجمند به بیماران نیازمند اهدا شد .
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: دوکلیه، کبد و قرنیه‌های مرحوم ارجمند برای پیوند به ۵ بیمار نیازمند پیوند عضو، جداسازی شد.
 
یزدانپناه تصریح کرد: از ابتدای سال جاری این یازدهمین بیمار مرگ مغزی در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد است که اعضای بدن وی به نیازمندان اهداء می شود.
 
وی ضمن ارج نهادن به این اقدام خیرخواهانه از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و برای خانواده ایشان صبر و شکیبایی مسئلت کرد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
فیلم
آخرین اخبار