کد خبر: ۲۶۲۵۳۷
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۵
سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به حکم دیوان عدالت اداری برای تخریب پاساژ علاءالدین، اعلام کرد: شهرداری هر چه زودتر نسبت به قلع و قمع این پاساژ اقدام کند.
به گزارش نامه نیوز، رضا تقی‌پور صبح امروز در نشست خبری خود که پیرامون ارائه گزارش عملکرد جلسه غیرعلنی روز یکشنبه شورای شهر برگزار شد، با اشاره به حضور رییس دیوان عدالت اداری در جلسه شورای شهر، گفت: در این جلسه به دلیل حضور رییس دیوان، تنها توانستیم یک لایحه را مورد بررسی قرار دهیم.

وی با بیان اینکه یک فوریت طرح صیانت و حفاظت از اراضی زراعی شهر تهران به تصویب رسید، گفت: به دلیل گسترش ساخت و سازها در تهران و تبدیل باغات به زمین‌های مسکونی و تجاری، این لایحه با هدف حفظ باغات و با امضای 18 عضو شورا به صحن علنی آورده شد تا نسبت به حفظ باغات اقدام شود.

سخنگوی شورای شهر گفت: بر اساس این لایحه حتی در قوانین و طرح تفصیلی نیز در صورت نیاز تجدیدنظر می‌شود، تجدیدنظر در قوانین و طرح تفصیلی پیرو حفظ باغات خواهد بود اما باید به حقوق مکتسبه مالکان نیز توجه شود و در حال حاضر یک فوریت آن به تصویب رسیده تا اقدامات کارشناسی برای تصویب نهایی آن صورت گیرد.

تقی‌پور در مورد جزئیات حضور حجت‌الاسلام منتظری در جلسه غیرعلنی شورا نیز گفت: یکی از ایرادات و انتقاداتی که رییس دیوان عدالت اداری اعلام کرد تاخیر در استعلام مصوبات بود که بنده پیشنهاد دادم سامانه یکپارچه مصوبات شوراهای شهر سراسر کشور ایجاد شود تا زمان استعلامات کاهش یابد.

وی در مورد سرانجام تخریب طبقه هفتم پاساژ علاءالدین نیز گفت:‌ دیوان عدالت اداری رای کمیسیون ماده 100 مبنی بر تخریب طبقات غیرقانونی پاساژ علاءالدین را صادر کرده و این حکم لازم‌الاجرا است و شهرداری تهران باید هر چه سریعتر نسبت به اجرای این حکم اقدام کند چرا که حجت بر علاءالدین تمام شده است.

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به لزوم تعامل بیشتر شورای شهر و دیوان عدالت اداری، گفت: باید در پرونده‌های بزرگ که ممکن است رویه غلطی را پایه‌گذاری کند دیوان عدالت اداری و شورای شهر تعامل بیشتری داشته باشند که در این جلسه این موضوع نیز بررسی و مقرر شد کارگروهی برای تعیین این همکاری‌ها تشکیل شود.

تقی‌پور با اشاره به آمار ارائه شده گفت: بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی رییس دیوان عدالت کشور در سال 93، 195 پرونده شکایات از شورا و شهرداری‌های کشور در دیوان عدالت اداری به ثبت رسیده است که 87 پرونده رسیدگی و مختومه شده اما از این میان 51 پرونده منتهی به ابطال مصوبه شورای شهر شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در این آمار ارائه شده سهم شهرداری تهران ناچیز است، گفت: اما در سال 94 آمار شکایات از شوراهای شهر و شهرداری‌های کل کشور افزایش یافته است به گونه‌ای که تنها در چهار ماهه اول امسال 105 شکایت به ثبت رسیده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
فیلم
آخرین اخبار