کد خبر: ۳۴۷۹۷۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۰
سایت افشاگر ویکی‌لیکس که پیشتر ایمیل‌هایی از کمیته ملی دموکرات‌ها منتشر کرده بود، حالا فایل صوتی جلسات این کمیته را هم منتشر کرد.
به گزارش نامه نیوز ، در حالی که جانبداری کمیته ملی دموکرات‌ها از هیلاری کلینتون در مباربات مقدماتی نامزدهای دموکرات، همچنان خبر ساز است، ویکی‌لیکس اقدام به انتشار فایل‌های صوتی بحث برانگیز در این باره کرده است.

به دنبال هک شدن ایمیل‌های کمیته ملی دموکرات‌ها و انتشار آن، مشخص شد که این کمیته به ویژه رئیس آن در مبارزات درون حزبی و رقابت‌های مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از نامزدی هیلاری کلینتون حمایت و جانبداری کرده بود.

به دنبال جنجال بر سر این موضوع و فشارهای برنی سندرز و حامیان او در حزب دموکرات‌، سرانجام رئیس کمیته اعلام کرد که از سمت خود استعفا می‌دهد.

حالا سایت افشاگر .یکی‌لیکس که قبلا بخش‌هایی از ایمیل‌های جنجالی کمیته ملی دموکرات‌ها را منتشر کرده بود، حالا فایل‌های صوتی از جلسات و مکالمات این کمیته را منتشر کرد.

به گزارش راشا تودی، فایل‌های صوتی مذکور مربوط به مکالمات اعضای ارشد حزب دموکرات و مربوط به 29 تماس تلفنی است که در مجموع زمان آن 14 دقیقه است.

در این مکالمات تلفنی، اعضای ارشد دموکرات از کمیته ملی دموکرات‌ها به دلیل آنکه اجازه فعالیت گسترده حامیان برنی سندرز در حزب داده شده، انتقاد و شکایت داشته و اعتراض خود را اعلام می‌کنند.

جولیان آسانژ، موسس ویکی‌لیکس البته اخیرا هشدار داده بود که او و همکارانش جزئیات بیشتری از قبیل ایمیل‌ها و فایل‌های صوتی بیشتری از کمیته ملی دموکرات‌ها در دست دارند.


منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار