کد خبر: ۳۸۱۳۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴
برای سوگ درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری پرچم سفارت ایران در مسکو نیمه افراشته شد.
همچنین از امروز (سه شنبه) دفتر یادبود مقام رئیس جمهوری سابق ایران برای ثبت تسلیت و اظهار نظر مقام ها و شخصیت های مختلف روسی و خارجی تا پایان وقت اداری فردا در سفارت جمهوری اسلامی گشوده شده است.

به گزارش نامه نیوز، برگزاری مراسم سوگ و بزرگداشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز با حضور ایرانیان مقیم و همچنین اتباع کشورهای مختلف از دیگر برنامه های سفارت و همچنین نهادهای جمهوری اسلامی ایران درمسکو اعلام شده است.
مهدی سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه نیز در پیام تسلیت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دین امام (ره) و رهبری، آیت الله فقید را بنیانگذار روابط مسکو و تهران پس از انقلاب اسلامی خواند.

وی در بخشی از پیام خود نوشته است:روح بزرگ آیت الله هاشمی رفسنجانی به سوی حق تعالی شتافت. نام او با مبارزه های عظیم در دوره انقلاب اسلامی و تلاش ها و اندیشه های بزرگ برای پیشرفت ایران در تاریخ کشور خواهد ماند.
سنایی ادامه داده است: روابط نوین ایران و روسیه نیز تا اندازه زیادی مدیون آیت الله فقید و پیمان هایی است که در سفر سال 1968 ایشان به مسکو که سال های پایانی عمر شوروی بود، امضا شد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه پس از انتقال به بیمارستان شهدای تجریش بر اثر بروز عارضه قلبی در سن 82سالگی در گذشت.
سفر سال 1368 هیات بلندپایه جمهوری اسلامی ایران به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی به مسکو و مذاکرات با میخائیل گورباچف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی، سرآغاز دگرگونی در روابط دو همسایه نسبت به قبل شد.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی

تور لحظه آخری

ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار