به‌روز شده در: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰
کد خبر: ۳۸۱۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۵
در گفت‌وگو با نامه‌نيوز؛
كمال‌سجادی بر این عقیده است که اصولگرایان سعی دارند از تجارب گذشته درس بگیرند تا بتوانند در دو انتخابات آینده موفق ظاهر شوند.جبهه بیروان نیز برای انتخابات با جبهه مردمی انقلاب اسلامی در ارتباط و هماهنگی است.
كمال‌سجادی بر این عقیده است که اصولگرایان سعی دارند از تجارب گذشته درس بگیرند تا بتوانند در دو انتخابات آینده موفق ظاهر شوند.جبهه بیروان نیز برای انتخابات با جبهه مردمی انقلاب اسلامی در ارتباط و هماهنگی است.

کمال الدین سجادی، سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت‌وگو با نامه نیوز، در خصوص آخرین وضعیت انتخاباتی اصولگرایان گفت: در مجموعه اصولگرایان یک جبهه دیگری تحت عنوان جبهه مردمی انقلاب اسلامی اعلام موجودیت کرده اند و برای دو انتخابات پیش رو ،هم شورای شهر و هم ریاست ‌جمهوری برنامه هایی را دارند و اعلام مواضع هم کرده اند.

وی ادامه داد: بسیاری از فعالان سیاسی و احزاب نیز از این جبهه مردمی حمایت کرده اند، ما در جبهه پیروان نیز برای چگونگی حمایت از این جبهه در حال بررسی هستیم و امیدواریم که این جبهه بتواند به انسجام و همگرایی اصولگرایی بیافزاید.

سجادی با بیان اینکه در حال بررسی افراد زیادی به عنوان نامزد انتخابات هستیم، خاطرنشان کرد: برخی به صراحت اعلام حضور کرده و برخی دیگر نیز مستقیم اعلام نکرده اند اما تاکنون حدود 20 گزینه در حال بررسی هستند تا در نهایت یک طراحی داشته باشند برای رسیدن به اجماع بر روی یک کاندیدا.

ليست شوراي شهر را آماده كرديم

این فعال سیاسی با اشاره به انتخابات شورای شهر، گفت: لیستی را از برخی از افراد تهیه کرده ایم که می‌خواهیم به سایر احزاب بدهیم تا آن‌ها نیز افراد خود را اعلام کنند و پس از بررسی نهایی یک لیست 21 را برای شورای شهر تهران معرفی کنیم.

رد يك ادعا

کمال الدین سجادی با بیان اینکه آوردن گزینه ناشناخته از سوی اصولگرایان فقط حدس و گمان رسانه‌ای است، تصریح کرد: چطور می‌توان گزینه ای ناشناخته را معرفی کرد و انتظار رای آوری را داشت. فردی که برای کاندیداتوری معرفی می‌شود قطعا باید سابقه و شناختی نسبت به وی در جامعه وجود داشته باشد.

احتمال اتحاد با پايداري زياد است

این فعال سیاسی با اشاره به سخنان الله کرم مبنی بر لزوم همکاری جبهه مردمی با جبهه پایداری گفت: افراد خودشان مسئول سخنان خودشان هستند. اما معتقدم این دفعه اصولگرایان به این نتیجه رسیده‌اند که اشتباهات گذشته را تکرار نکنند و در واقع یکپارچه و منسجم تر شوند؛ اگر پایداری‌ها هم به این وحدت و اجماع بپیوندند که احتمالش هم کم نیست به نظرم این سخنان هم تمام شود.

تكيه بر باهنر

سجادی با بیان اینکه در جبهه پیروان تاکنون گزینه ای را برای انتخابات در نظر نگرفته‌ایم، خاطرنشان کرد: دنیای سیاست دنیای ممکنات است. ما در جبهه پیروان بر روی مواضع خود آقای باهنر تکیه داریم و اصل تصمیم گیری خودشان برای انتخابات است. ما فعلا کاندیدایی را معرفی نکرده ایم اما در حال بررسی هستیم و کاندیدای ما همان کاندیدای نهایی جبهه مردمی انقلاب اسلامی است.

راهكارهاي موفقيت روحاني

سخنگوی جبهه پیروان با اشاره به وضعیت حسن روحانی برای انتخابات سال آتی، گفت: البته ایشان در خصوص کاندیداتوریشان پاسخ صریح و مستقیمی نداده اند. اما در کل هموراه دولتی که مستقر است یک تعداد طرفدار دارد و یک تعداد مخالف و منتقد. ما این مخالفان را به رای منفی تعبیر می‌کنیم.دکتر روحانی هم آرا مثبت دارند و هم منفی، اما ممکن است فردی که مقابل ایشان قرار می‌گیرند رای منفی نداشته باشد به دلیل اینکه هنوز رئیس جمهور نشده است.

وی ادامه داد: البته موضوع مهم دیگری که برای پیروزی روحانی وجود دارد، بحث رفع رکود، ایجاد رونق اقتصادی است. اکنون می‌گویند ما رشد 7 درصدی داشته ایم. آیا جیب مردم هم رشد داشته است؟ ما در جیبمان این رونق را احساس نمی‌کنیم. در نهایت همه چیز بستگی دارد به این فرصت باقی مانده تا انتخابات که در زمینه‌های رونق اقتصادی و اشتغال چه کاری انجام می‌دهند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار