به‌روز شده در: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
کد خبر: ۳۸۱۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۶
نخستین بازارچه صنایع دستی استان تهران ۱۰ مهرماه در اودلاجان افتتاح شده بود.
یکی از هنرمندان صنایع دستی از پلمب شدن چهار مغازه عرضه ظرف‌های یک‌بار مصرف در بازارچه صنایع دستی اودلاجان تهران خبر داد.

به گزارش نامه نیوز ، بعد از عرضه اجباری صنایع دستی در نخستین بازارچه صنایع دستی تهران، بسیاری از صاحبان مغازه‌ها در این بازارچه که شغل‌ اصلی‌شان فروش ظرف‌های یک‌بار مصرف پلاستیکی بود، جلوی مغازه‌شان صنایع دستی را که به‌صورت امانی گرفته بودند، عرضه و در پشت آن، به شغل قدیمی‌شان مشغول بودند.

پیش از این، یکی از مغازه‌دارها گفته بود: چون عرضه صنایع دستی اجباری شده، ما هم به‌طور موقت جلوی مغازه را با صنایع دستی تزیین کرده‌ایم و این اجناس را به‌صورت امانی از یکی دیگر گرفته‌ایم تا مدت یک‌ماه که عرضه صنایع دستی اجباری است، بگذرد و ببینیم بعد چه می‌شود. حالا اگر در این مدت نتیجه خوبی بگیریم و همه هم حاضر شوند صنایع دستی عرضه کنند، خودمان این شغل را ادامه می‌دهیم، در غیر این صورت به شغل قبلی‌مان برمی‌گردیم.

به نظر می‌رسد بعد از گذشت چهارماه از افتتاح این بازارچه و بی‌توجهی‌ برخی مالکان به هشدارهای داده‌شده از سوی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور و شهرداری به‌دلیل عرضه کالاهایی به‌جز صنایع دستی، سرانجام روز گذشته مغازه‌های خاطی پلمب شدند.

نخستین بازارچه صنایع دستی استان تهران  ۱۰ مهرماه با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،  معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی، رئیس شورای شهر و شهردار منطقه ۱۲ در اودلاجان افتتاح شد.
منبع: ایسنا
برچسب ها: پلمپ ، مغازه ، اودلاجان
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
فیلم
آخرین اخبار