کد خبر: ۳۹۴۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰
در گفت‌وگو با نامه‌نیوز؛
روحانی نزدیک به جریان احمدی‌نژاد بر این عقیده است که بقایی هیچ جرمی را مرتکب نشده است و محکومیت وی نمی تواند دلیل موجهی برای رد صلاحیتش باشد.
بهمن شریف زاده، از نزدیکان محموداحمدی نژاد در گفت و گو با نامه نیوز در خصوص تحرکات اخیر رئیس جمهور سابق گفت: اگر منظور شما از تحرکات، همنشینی ها و همراهی های دکتر احمدی نژاد و جناب بقایی در برخی نشست ها و بازدیدها است، که باید بگویم این تازگی ندارد بلکه پس از آزادی آقای بقایی از زندان، پیوسته شاهد همراهی او با دکتر در سفرها و نشست ها بوده ایم و دلیلی بر قطع آن وجود ندارد. آیا انتظار دارید با قَدَم گذاردن آقای بقایی در ساحت نامزدی انتخابات، آقای احمدی نژاد او را طَرد کند؟! این انتظار کاملا نابجایی است؛ زیرا کاندید شدن نه خلاف قانون است و نه خلاف باور دکتر احمدی نژاد.

وی ادامه داد: اصول و دیدگاههای آقای بقایی درانطباقی قابل توجه با مبانی و دیدگاه های احمدی نژاد است. او سالها همراه احمدی نژاد بوده و از وفادارترین یاران او است. بقایی اعلام کرده که برترین مناصب در دولت او، ویژه دکتراحمدی نژاد است؛ پس آمدن آقای بقایی به معنای بازگشت اندیشه و مَنشِ دکتر احمدی نژاد به عرصه مدیریت کلان کشوراست.

شریف زاده با بیان اینکه بقایی می آید تا راه احمدی نژاد را ادامه دهد،خاطرنشان کرد: بله آقای احمدی نژاد چند هفته پیش گفته بودند که هیچ نامزدی در انتخابات نداشته و از نامزد هیچ جناحی حمایت نخواهند کرد، لکن مقتضای این گفتار فقدان رضایت از نامزدی آقای بقایی نیست؛ بلکه به خوبی می توان رضایتمندی ایشان از نامزدی آقای بقایی را حدس زد. خشنودی دکتر احمدی نژاد از نامزدی آقای بقایی هیچ منافاتی با گفته چند هفته پیش ایشان ندارد.

این فعال سیاسی ادامه داد: از سوی دیگر آقای احمدی نژاد اگرچه تاکنون تصریحی بر حمایت از آقای بقایی نداشته اما مثل هر مدیر هوشمند دیگری می تواند و حق دارد که با توجه به تغییر شرایط، تاکتیک های خویش را تغییر دهد. توصیه رهبری هم فقط و فقط متوجه وی بوده و ارتباطی به دیگر همفکرانش ندارد. رهبری هیچگاه با حضور افکار گوناگون در عرصه های مختلف کشور مخالف نبوده و نیستند و نخواهند بود و ایشان از حضور همه اندیشه هایی که ایران و انقلاب را باور داشته باشند، استقبال می کند. اصلا این جانمایه برخی از بندهای میثاق ملی ما یعنی قانون اساسی است.

وی یادآور شد: همراهی بقایی با آقای احمدی نژاد در نشست ها و سفرها، با آزاد شدن ایشان از زندان آغاز و همچنان ادامه دارد و هیچ دلیل موجه و معقولی بر ترک آن وجود ندارد. کاندید شدن آقای بقایی هم مانع از ادامه همراهی با احمدی نژاد نیست، مگر آنکه نامزد شدن برای انتخابات را جُرم بدانیم.

بهمن شریف زاده با بیان اینکه حضور بقایی در انتخابات را یگانه سبب برای پرشور شدن انتخابات و امیدواری مردم می دانم،تصریح کرد: به نظر من مردم به نامزدهای مطرح جناح های سیاسی، امیدی ندارند. آشکار شدن اجحاف هایی همچون حقوق های نجومی و املاک نجومی و ده ها معضل و مشکل سیاسی، اقتصادی دیگر، همه و همه جوی از بی اعتمادی نسبت به جریان های سیاسی و افراد آنها به وجود آورده است.

وی ادامه داد: ورود بقایی به این عرصه، امیدبخش و شورآفرین است. استقبال مردم از دکتر احمدی نژاد در همین سفرهای اخیر، دلیلی گویا بر این ادعاست. بقایی به همین منظور با عزمی راسخ پا به میدان گذارده و پابرجا خواهد ماند. عدم اثبات کوچکترین جُرمی برای ایشان، پس از 225 روز زندان که بخش عمده آن را در سلول انفرادی مراکز امنیتی تحت بازجویی های جدی گذرانده و بدون وثیقه آزاد شده است هم تأثیری بر روی احراز صلاحیتش نخواهد داشت.  

نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار