کد خبر: ۳۹۴۹۶۳
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۰
خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد در حالی که بازار منتظر سرنخ هایی است که نشان دهد نرخ بهره در امریکا چقدر افزایش خواهد یافت، نگرانی از نتیجه همه پرسی در هلند صبح روز چهارشنبه قیمت های طلا را اندکی بالا برد.
با توجه به توافق سیاستگزاران بانک مرکزی آمریکا در مورد افزایش فوری نرخ بهره در این کشور، سرمایه گذاران امروز منتظر نتیجه نشست دو روزه آنها هستند.

به گزارش نامه نیوز، در دسامبر (آذر-دی) گذشته بانک مرکزی آمریکا با سه بار افزایش نرخ بهره در سال 2017 موافقت کرد.
قیمت آنی یا نقدی طلا در ساعت 06:08 صبح روز امروز به وقت گرینویچ در بازار لندن با 0.4 درصد افزایش نسبت به دیروز (سه شنبه) به یک هزار و 203 دلار و 31 سنت در هر اونس رسید.

هر اونس طلا در معاملات آتی بازار کامکس آمریکا نیز با 0.1 درصد افزایش نسبت به روز گذشته به بهای یک هزار و 203 دلار و 30 سنت معامله شد.
سرمایه گذاران منتظر نتیجه همه پرسی هلند هستند، عاملی که صبح امروز موجب افزایش قیمت طلا شد.

پیش بینی می شود حزب آزادی در این کشور شانس کمی برای رسیدن به قدرت دارد، اما نتایج یک بررسی انجام شده که نشان می دهد نگرانی از انتخاب شدن این حزب راست افراطی که قصد اسلام زدایی در هلند را دارد به نگرانی ها در مورد به دست آمدن یک نتیجه غیرمنتظره از انتخابات ریاست جمهوری فرانسه که در ماه های آوریل (فروردین-اردیبهشت) و مه (اردیبهشت خرداد) برگزار می شود، دامن زده است.

«جفری هالی» تحلیلگر ارشد بازار ارز اواندای* آمریکا گفت: انتظار می رود خوشبینی بازار نسبت به افزایش قیمت امروز ادامه پیدا کند، زیرا نگرانی نسبت به نتیجه انتخابات هلند تقاضای فلز زرد را اندکی بالا می برد.

قیمت های طلا از اواخر فوریه (اواسط اسفند)که سطح قیمت نتوانست در بالای میانگین متحرک 200 روزه آن یعنی یک هزار و 261 دلار در هر اونس به افزایش خود ادامه دهد، کاهش پیدا کرد.
در بریتانیا نیز نگرانی ها در مورد دومین همه پرسی مستقل اسکاتلند افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، شرایط نامطمئن به افزایش تقاضای دارایی های مطمئن مانند طلا کمک می کند و افزایش تقاضا نیز به نوبه خود سبب افزایش قیمت می شود.
«الکس تورندایک» تاجر شرکت ام کی اس پامپ هلند گفت: افزایش نرخ بهره در آمریکا موجب کاهش تقاضا و قیمت طلا می شود.

در بازار لندن و در ساعت یاد شده، قیمت هر اونس نقره با 0.5 درصد افزایش نسبت به دیروز به 16 دلار و 92 سنت و قیمت پلاتین با 0.9 درصد افزایش نسبت به دیروز به 940 دلار و 70 سنت رسید اما پالادیوم در سطح 743 دلار و 83 سنت ثابت ماند.
منبع: ایرنا
برچسب ها: انتخابات ، اروپا ، طلا
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار