کد خبر: ۳۹۵۳۱۷
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴
فدراسیون کشتی در سال 1395 موفق به کسب 333 مدال طلا، نقره و برنز از مسابقات المپیک، جهانی، قاره ای و بین المللی شد.
کشتی ایران در سال 95 موفقیت های بی شماری را کسب نمود که از جمله آن می توان به کسب یک مدال طلا، یک نقره و 3 برنز در المپیک و قهرمانی کشتی فرنگی نوجوانان جهان اشاره کرد.

به گزارش نامه نیوز، کشتی ایران در سال 95  در دو رشته آزاد و فرنگی در شش رده ی سنی خردسالان، نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و در کنار آن در کشتی های سنتی،  شامل كشتي هاي ساحلی، پهلوانی، آلیش و گراپلینگ در بخش مردان، و آلیش و گراپلینگ در بخش بانوان كه بر مبناي سياست ها و تاکید کمیته بين المللي المپیک و اتحادیه جهاني كشتي، جزء فعالیت های حوزه مديريتي ورزش ملی کشور، کشتی، قرار گرفت، فعاليت داشت.

در سال 95 تیم های ایران با توجه به حجم بالای فعالیت ها در رده های سنی مختلف در رشته های كشتي اشاره شده، بر مبناي برنامه اي مشخص و با موافقت هیأت رئیسه، سمینار روسای هیأت های کشتی سراسر کشور، و در نهایت موافقت شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان 59 اعزام برون مرزی داشته است.

در پایان سال 95، 153 مدال طلا، 62 مدال نقره و 118 مدال برنز در رقابت های مختلف بین المللی، آسیایی و جهانی کسب شد و در مجموع یک مقام قهرمانی، یک مقام نایب قهرمانی و دو مقام سومی در مسابقات قهرمانی آسیا، چهارعنوان قهرمانی، دوعنوان نایب قهرمانی و دو مقام سومی در رقابت های قهرمانی جهان در رده های سنی مختلف بدست آمد.، ضمن اینکه علاوه بر آن تیم کشتی آزاد ایران برای اولین بار در برزیل، نایب قهرمان المپیک شد و تیم های آزاد و فرنگی کشورمان نیز سه بار به مقام قهرمانی جام جهانی و یکبار به عنوان سومی رسیدند.

همچنین در سال 95، 59  مسابقه داخلی اعم از قهرمانی کشور، انتخابی تیم ملی، مسابقات لیگ و رقابت های بین المللی در کشور در رشته هاي كشتي مختلف برگزار گردید که 10 مسابقه آن مربوط به رقابت های بین المللی اعم از جهاني، قاره ای و تورنمنت هاي بين المللي است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی

تور لحظه آخری

ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار