کد خبر: ۳۹۵۴۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸
شنیده شده که پرویز سروری که فرد مورد اعتماد محمد باقر قالیباف است مسئولیت تنظیم لیست اصولگرایان در انتخابات شوراها را به عهده گرفته است. خبرهای دیگری نیز حاکی است تعداد چهره‌های جدید لیست اصولگرایان بیشتر از آن حدی است که تصور می‌شد.

پرهام امین‌زاده: درست در شرایطی که نگاه‌ها به تحولات انتخابات ریاست جمهوری دوخته شده؛ تحرکات جدی و البته نامحسوسی برای انتخابات شورای شهر هم در هر دو جناح در جریان است. این تحرکات در میان اصولگرایان البته حال و هوای دیگری دارد. به یک معنا هر چه قدر که اصلاح طلبان و حامیان دولت در این مورد به صورت سیستماتیک و براساس مدل از پیش طراحی شده حرکت می کنند و در حال انتخاب مصادیق هستند در میان اصولگرایان آشفتگی عجیبی به وجود آمده است.

آنها از یک سو با چهره هایی مواجه هستند که در دوره اخیر چندان وجهه اصولگرایی نداشته و نتوانسته‌اند خواست های جناح را برآورده سازند. چهره هایی وجود دارند که برای محمد باقر قالیباف دردسرهایی درست کرده اند و هزینه همراه سازی آنها بسیار زیاد بوده است.

از سوی دیگر با تغییر آرایش سیاسی اصولگرایان در چند وقت اخیر و نیاز به همراه سازی برخی طیف ها و تشکل ها در انتخابات ریاست جمهوری باید در این بخش امتیازاتی داده شود . نکته دیگر این است که اصولگرایان به فردای انتخابات و از دست دادن مجدد پاستور هم فکر می کنند.

به بیان دیگر آنها به این فکر می کنند که اگر قرار باشد به «کشور» نرسند نباید سنگرشان را در «شهر» را هم از دست دهند؛ آنها نگران از دست دادن شهرداری تهران هستند. پس باید رای آورها را بیاورند؛ می دانند کوچکترین خطای محاسباتی موجب می شود که کرسی های مهمی را از دست بدهند. 

امروز یک سایت خبری در مطلبی مدعی شده است:«اصولگرایان دستکم ۵ نفر از اعضای کنونی شورای شهر تهران را از لیست انتخاباتی شورای شهر دوره پنجم تهران حذف می کنند.» سایت 24 آنلاین نام این افراد را اینگونه ذکر کرده است؛ « عباس جدیدی، علیرضا دبیر و حسین رضازاده ۳ چهره ورزشی شورای شهر دیگر مورد حمایت اصولگرایان نخواهند بود. عباس شیبانی به علت کِبر سن، نامزد انتخابات نخواهد شد.گفته می شود رحمت الله حافظی نیز به دلیل انتقادات گسترده از مدیریت شهرداری تهران و شخص قالیباف از لیست اصولگرایان خط خورده است.»

در این میان شنیده شده که پرویز سروری که فرد مورد اعتماد محمد باقر قالیباف است مسئولیت تنظیم لیست اصولگرایان را به عهده گرفته است . خبرهای دیگری نیز حاکی است تعداد چهره‌های جدید لیست اصولگرایان بیشتر از آن حدی است که تصور می شد.

نکته اما این است که جریان محمود احمدی‌نژاد نیز در حال تنظیم لیست انتخاباتی خود است.

شنیده می شود که لیست های متفرقه دیگری که منتسب به شخصیت های اصولگراست نیز در حال تنظیم است که رایزنی برای ادغام آنها شروع شده که تاکنون نتیجه بخش نبوده است. به نظر می رسد انتخابات شوراها هم دردسر زیادی برای اصولگرایان درست کرده است؛ شاید حتی بیشتر از انتخابت ریاست جمهوری.

نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار