به‌روز شده در: ۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۵
کد خبر: ۳۹۵۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۸
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: براساس بررسی‌های صورت گرفته در ۴ روز گذشته حدود ۳۰ درصد تصادفات بین ساعت ۱۶ لغایت ۲۰ رخ داده است.
سردار تقی مهری با اشاره به وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور و همچنین عوامل دخیل در تصادفات جاده‌ای در ۴ روز گذشته گفت: همانطور که پیش از این پیش‌بینی کرده بودیم امروز ترافیک پرحجمی در جاده‌های کشور شاهد هستیم.
 
به گزارش نامه نیوز، وی افزود: پیش بینی دوم ما این است که امشب و فردا تا غروب هم این حجم ترافیک را در جاده‌ها شاهد باشیم که ‌می‌طلبد رانندگان حوصله و صبر و تحمل خود را بالا ببرند.
 
سردار مهری در ادامه با ارایه آمار تصادفات در ۴ روز گذشته گفت: در ۴ روز گذشته خستگی و خواب آلودگی عامل وقوع ۴۰ درصد حوادث بوده است و در کنار آن سبقت غیرمجاز و سرعت غیرمجاز عامل ۳۵ درصد دیگر حوادث بوده است. براساس بررسی‌های صورت گرفته در ۴ روز گذشته حدود ۳۰ درصد تصادفات بین ساعت ۱۶ لغایت ۲۰ رخ داده است.
 
وی دلیل این امر را تغییر شرایط جوی اعلام کرد و گفت: معمولا دو ساعت قبل از تاریکی هوا و دو ساعت بعد از غروب شرایط به گونه‌ای است که رانندگان نمی‌توانند دید خوبی داشته باشند و شرایط مناسبی ندارند.
 
سردار مهری همچنین اضافه کرد: براساس آمار به جا مانده از سالهای قبل معمولا در چند ساعت منتهی به سال تحویل در جاده‌های ورودی به خراسان رضوی بخصوص شهر مشهد شاهد تصادفات بیشتری هستیم.از این رو پلیس راهور تمهیدات ویژه تری را برای مسیرهای متهی به حرم رضوی و جاده های خراسان رضوی در نظر گرفته است .
 
وی افزود: دلیل این امر آن است که مسافران مشتاق هستند تا سال تحویل در کنار مضجع شریف امام هشتم باشند و به همین دلیل شتاب و عجله بیشتری دارند.
 

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
فیلم
آخرین اخبار