کد خبر: ۳۹۵۴۸۶
تاریخ انتشار: ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸
وزیر کشور با اشاره به آغاز ثبت نام از داوطلبان پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از امروز دوشنبه ۳۰ اسفند، گفت: در این دوره به طور مجموع ۱۱۰ هزار نفر به عنوان اعضای شوراها انتخاب می‌شوند.
عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات قزوین در جمع خبرنگاران افزود: ۳۲۹ هیات مرکزی در سطح مراکز شهرستانی و یک هزار و ۵۸ هیات نیز در مراکز بخش ها کار ثبت نام از نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور را برعهده دارند.
 
به گزارش نامه نیوز، وزیر کشور همچنین یادآور شد: این هیات ها در فرمانداری ها و بخشداری ها مستقر هستند.
 
رحمانی فضلی در ادامه گفت: به طور مجموع در سطح کشور یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در قالب هیات های اجرایی و نظارت به برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره ای مجلس و ریاست جمهوری کمک می کنند.
 
وزیر کشور خاطرنشان کرد: همه تمهیدات لازم از سوی وزارت کشور برای برگزاری یک انتخابات امن، سالم و قانونی پیش بینی شده است.
 
رحمانی فضلی تصریح کرد: برای برگزاری انتخابات در اردیبهشت ماه ۹۶ از آمادگی کامل برخوردار هستیم و هیچ مشکل و دغدغه ای در این خصوص وجود ندارد.
 
وزیر کشور گفت: پیش بینی می کنیم همچون دوره های گذشته مردم میهن اسلامی حضور پررنگ و حماسی در انتخابات سال ۹۶ داشته باشند.
 
رحمانی فضلی به بازدید خود از ستاد انتخابات قزوین نیز اشاره کرد و در پایان گفت: در روز نخست نام نویسی از داوطلبان، استقبال قابل توجهی را برای ثبت نام در این ستاد شاهد بودیم.
 
نام نویسی از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از امروز ۳۰ اسفند ماه آغاز شده و تا ۶ فروردین ماه ادامه دارد.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۶ برگزار می شود.
 
 
انتخابات الکترونیکی در ۱۹ شهر استان تهران انجام می‌شود
 
همچنین ایلنا نوشت؛
 
شهاب الدین چاوشی در حاشیه محل ثبت‌نام نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در جمع خبرنگاران گفت: امروز از ستاد اتخابات تهران، ری و شمیرانات بازدیدی انجام دادم.
 
رییس ستاد انتخابات استان تهرن افزود: به حمدالله روند کار مناسب پیش می ورد. تاکنون حدود ۱۵۰ نفر برای ثبت نام در انتخابات شوراهای تهران مراجعه و کارهای آنها در حال انجام است. امیدوارم در آستانه سال نو که به نام مطهر حضرت زهرا (س) معطر است هم وطنان شاهد برگزاری انتخابات باشکوه و حماسی در ۲۹ اردیبهشت باشند.
 
معاون استاندار تهران با بیان اینکه در مجموع در حال حاضر در ۱۶ فرمانداری در سطح استان و ۳۳ بخشداری عملیات اجرایی ثبت نام نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز شده و مشغول هستند و تا پایان وقت اداری ششم فرودین سال جدید ثبت نام ادامه دارد. و بعد از آن تاریخ هیات های اجرایی کار بررسی صلاحیت هاو گزارش ها را درباره نامزدها شروع می کنند.
 
چاوشی با بیان اینکه در مجموع استان تهران، ۱۹ شهر دارای کرسی های هفت الی ۹ نفره واجد شرایط برای انتخابات الکترنیکی هستند، ابراز امیدواری کرد برگزاری این انتخابات تجربه موفقی برای دوره های بعدی به یادگار بگذارد.
 
او یادآور شد: در ۴۲ شهر حوزه تهران شورا تشکی می شود و در ۳۲ نقطه عشایری باید برای آن صندوق پیش بینی شود. ۶۲۰۰ صندوق اخذ رای در کل برای استان تهران پیش بینی شده که بخش اعظم آن را برای حوزه انتخابیه تهران، ری و شمیرانات است.
 
رییس ساد انتخابات استان تهران گفت: امیدواریم طبق زمان بندی انتخابات، تا پایان وقت اداری ثبت نام با همین روندی که آغاز شده ادامه پیداکند.
 
چاوشی گفت: مجموع روستاهایی که واجد شرایط برای برگزاری انتخابات شورای روستایی هستند، ۵۰۳ روستا است.
 
رییس ستاد انتخابات استان تهران در پاسخ به این پرسش که تعداد شهرهایی که در آن انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود، چه تعداد است، گفت: طبق قانون و برآورد انجام شده انتخابات الکترونیکی در ۱۹ شهر استان تهران برگزار می شود.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
فیلم
آخرین اخبار