کد خبر: ۳۹۹۵۲۱
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه مبلغ قرارداد با ATR حدود ۴۰۰ میلیون دلار است از ورود بوئینگ ۷۷۷ به ناوگان این شرکت تا ۴۵ روز آینده خبر داد و گفت: ATR تامین تمام قطعات هواپیماها را متعهد شده است.
فرهاد پرورش در مراسم امضای قرارداد نهایی خرید 20 فروند هواپیمای ATR  اظهار کرد: قرار بود پایان سال گذشته قرارداد خرید 20 فروند هواپیمای ATR  (بیست فروند دیگر اختیاری) نهایی شود اما به دلیل نگرانی در رابطه با تامین موتور هواپیماهای ATR که ساخت شرکت کانادایی است، امضای قرارداد نهایی زمانبر شد.

به گزارش نامه نیوز ، وی با تاکید بر اینکه ATR متعهد شده پشتیبانی‌های لازم برای تامین قطعات و آموزش‌های موردنیاز را برای ایران‌ایر تامین کند افزود: تا زمانی که شرکت کانادایی مجوز اوفک را بگیرد، ATR براساس قرارداد منعقد شده باید قطعات مورد نیاز را تامین کند.

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با یادآوری اینکه مجوزهای صادر شده برای ATR به همراه موتور بوده است، گفت: اداره خزانه‌داری آمریکا  مجوز اوفک را برای تمام هواپیماهای ATR به همراه موتور صادر کرده است اما شرکت کانادایی معتقد است که پشتیبانی از هواپیماهای ATR جزء این مجوزها نیست.

پرورش با بیان اینکه از 20 فروند ATR شرکت هواپیماسازی ATR تامین مالی 8 فروند را پیشنهاد داده است، گفت: براساس قرارداد امضا شده با هواپیماسازی بوئینگ اردیبهشت سال آینده (آوریل 2018) اولین هواپیما تحویل ایران می‌شود.

وی با بیان اینکه در قرارداد ما با بوئینگ 15 فروند هواپیمای بوئینگ 777 وجود دارد، افزود: با توجه به اینکه هواپیمایی ترکیش اعلام کرده که آمادگی تحویل بوئینگ 777 را ندارد، شرکت هواپیماسازی بوئینگ پیشنهاد داده این هواپیما را به ما تحویل دهد.

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه نمایندگان بوئینگ در حال حاضر در ایران هستند، تصریح کرد: در حال مذاکره با آنها هستیم و چنانچه شرایط مورد نظر ایران را فراهم کنند احتمالا این هواپیما تا یک الی 1.5 ماه آینده تحویل هواپیمای جمهوری اسلامی ایران می‌شود.
منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار