به‌روز شده در: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۸
کد خبر: ۴۰۰۳۸۲
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
گزارش نامه نیوز از تلاش مدیرانی که قصد ماندن دارند
از همان ابتدا مشخص بود که بحث تمدید قرارداد ۵ ساله با برانکو یک شو از سوی مدیران پرسپولیس بوده است.
سوت پایان دیدار تیم های ماشین سازی و پرسپولیس در واقع سندی قطعی بر قهرمانی مقتدرانه تیم فوتبال پرسپولیس در لیگ برتر شانزدهم بود تا برانکو و شاگردانش عاقبتی خوش در لیگی داشته باشند که از همان ابتدا با قدرت آن را آغاز کردند چرا که امسال پرسپولیس در روندی فوق العاده هرگز ار رده سوم لیگ حتی به صورت موقت پایین تر نیامد.

به گزارش نامه نیوز، بعد از این قهرمانی بلافاصله خبری در فضای مجازی و غیر رسمی رسانه ای منتشر شد مبنی بر اینکه مدیران پرسپولیس قصد دارند با برانکو سرمربی موفق تیم شان قراردادی به بلندی ۵ ساله امضا کنند. 

برخی از منابع غیر رسمی حتی صحبت از تمدید قرارداد ۱۰ ساله هم کردند که در نگاه اول کاملا عجیب، غیر قابل باور و البته نسنجیده بود.

خبر تمدید قرارداد ۵ ساله با برانکو البته از صبح بازی کلید خورد؛ درست زمانی که برخی از مسئولان رده بالای باشگاه به این نتیجه رسیدند تا برای بازی با افکار عمومی و موج سواری از وضعیتی که پرسپولیس دارد بتوانند به رویای باقی ماندن خود در پرسپولیس رنگ واقعیت ببخشند. 

به هر حال دست زدن به مدیریت تیمی که قهرمان لیگ شده کار آسانی نیست و این کار زمانی سخت تر می شود که این تیم مدیریت نشان دهد برنامه ای بلند مدت دارد و پشت مربی پنهان شود که این روزها محبوب تر از هر زمان دیگری است.

موضوع جالب اما اینجاست که هیچ مذاکره ای برای تمدید قراردادی غیر منطقی و ۵ ساله با برانکو نشده است. اینکه بخواهیم بپذیریم مربی تیم قهرمان در رختکن تیم برای تمدید قرارداد بلند مدت به توافق رسیده واقعا باور پذیر نیست. آن هم در حالی که برانکو با وجود قهرمانی پرسپولیس از شرایط مالی اش در این تیم رضایت ندارد و شاید همین موضوع مدت قرارداد یک ساله و باقی مانده برانکو را هم تحت الشعاع قرار دهد.

هوشمندی مدیران پرسپولیس اما اینجا جالب توجه است که آن ها با راه انداختن این شایعه قصد انجام یک بازی شطرنج هوشمندانه با وزارت ورزش را دارند. آن ها می دانند که پایان لیگ امسال پایان دوران کاری آنهاست اما با به راه انداختن بحث قرارداد ۵ و حتی ۱۰ ساله با برانکو می خواهند وزارت ورزش را در فشار بگذارند تا نتوانند دست به تغییرات در این باشگاه بزنند چراکه برداشتن مدیری که به ظاهر برنامه بلند مدت دارد خیلی سخت از برداشتن مدیر بی برنامه است.

شوی تبلیغاتی مدیران پرسپولیس به اسم قرارداد ۵ ساله با برانکو

این بازی هوشمندانه البته با واکنش های بعضا منفی از سوی پیشکسوتان و کارشناسان فوتبال روبرو شد بله طوری که طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس از موضع خود عقب نشینی کرد و در حالی که خبر تمدید ۵ ساله ظاهرا با تایید اولیه از سوی مدیران باشگاه همراه بوده وقتی اوضاع را بر خلاف ایده هایش دید توپ را به زمین رسانه ها انداخت و اعلام کرد که بحث برنامه باشگاه برای تمدید قرارداد ۵ ساله صحت ندارد!

جالب اینجاست که با وجود اینکه پیشنهادی به برانکو داده نشده است اما برخی از مدیران باشگاه به او توصیه کرده اند اگر سوالی از او در این باره شد بگوید که با باشگاه هماهنگ است!

بی شک مدیریت پرسپولیس در قهرمانی این تیم نقش غیر قابل انکاری دارد اما در فصلی که گذشت ابهامات زیادی نیز در نحوه مدیریت باشگاه و نقل و انتقالات وجود داشت که پشت قهرمانی تیم برانکو پنهان ماند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار