کد خبر: ۴۰۰۴۷۰
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۲
سرمربی پرسپولیس در مورد بازیکنان خارجی این تیم صحبت هایی نسبتا جدید ارائه کرد.
برانکو ایوانکوویچ با حضور در برنامه این هفته 90 به مناسبت قهرمانی زودهنگام پرسپولیس پاسخگوی سوالات عادل فردوسی پور بود.

به گزارش نامه نیوز، اظهارات برانکو را در ادامه می خوانید:

وعده قهرمانی از ابتدای فصل
در همان شروع فصل هم اهداف خودمان را علام کردیم و تیم را با نفرات جدید مثل ماهینی سیدجلال بیرانوند امیری و ... بستیم. هدف اصلی جنگیدن برای قهرمانی بود و بعد از مدت زیادی پرسپولیس توانست قهرمان شود. با این هدف فشار زیادی روی ما قرار گرفت ولی از کسی پنهان نکردیم که هدف ما از اول فصل قهرمانی است.

اعتماد طاهری
ابتدای فصل قبل وضعیت سختی داشتیم و شش هفته اول در انتهای جدول بودیم ومدیر باشگاه هم در فشار بود به خاطر من ولی اعتماد کرد و به کار ما اعتقاد داشت و دیدید که در دو فصل اخیر بیش از هر تیمی استحقاق قهرمانی را داشتیم و پرسپولیس توانست قدرت خود را نشان دهد. از همان ابتدای فصل اهداف مشخص شد و از اهمان ابتدا در جدول تسلط داشتیم و می دانستیم با همه فشارها توان قهرمانی داریم. شاگردانم به بهترین نحو عمل کردند و از هفته اول اعتقاد داشتم قهرمان هستند. فقط یک حادثه می توانست قهرمانی را از ما بگیرد.

عزیزترین قهرمانی بعد از سه گانه
خوشحالم که این نتایج را کسب کردم. از ایران که رفتم با دیناموزاگرب با 20 اختلاف امتیاز باهایدوک قهرمان کرواسی شدیم که همیشه در خاطر من خواهد بود. در چین هم در سال اول قهرمان شدم و 13 امتیاز بیشتر داشتیم و این جا هم قهرمان شدم که اهمیت خاصی دارد و عزیز است چراکه بعد از 9 سال قاطعانه قهرمان شد.

رابطه خوب بازیکنان
خوشحالم که بازیکنان رابطه خوبی دارند. این مهمترین مسئله است. برای هم جان می دهند و به هم کمک می کنند. احساس هم را درک می کنند.  در مورد نوع آرایش و لباس و کفش به نظرم مسائل شخصی است و حق دارند انتخاب کنند و تصمیم بگیرند همه جای دنیا این مرسوم است. مهم این است خوب بازی کنند و حرفه ای زندگی کنند. امروز(دیروز) هم به آنها گفتم اگر در سه بازی آخر خوب نباشیم قهرمانی ما جلوه خوبی نخواهد داشت. دیروز در فوتبال وجود ندارد. امروز است و فردا.

رابطه نزدیک با احمدزاده
با همه ارتباط خوبی دارم. نفراتی مثل فرشاد را دوست دارم که روحیه خوبی دارند و در تیم شادابی ایجاد می کنند و در تمرینات نیز تلاش خوبی دارند.

بهترین بازیکن فصل
ما یک تیم هستیم و با هم می بریم و با هم می بازیم و مساوی می کنیم. با هم شادی می کنیم و هرگز یک فرد را درنظر نمی گیرم. بدون مدیریت باشگاه و هیات مدیره و اعضای تدارکات و هوادار نمی توان کار کرد اما بازیکن ها از همه مهم تر هستند.

جذب ستاره ها
اعتقاد ندارم که بازیکنان زیادی به تیم بیایند.  نفرات ما نشان دادند که کیفیت دارند. هر چه سریعتر باید تیم را به شرایط استاندارد برسانیم. تیم برنده را به سختی می توان تغییر داد و آمار همه چیز را نشان می دهد همیشه گلزنان تشویق می شوند اما بدون کمال و سید و ماهینی و بقیه نمی توان موفق شد. تیم باید ستاره داشته باشد چون ستاره مردم را به استادیوم می آورد و برای اسپانسرها جالبتر است اما این ستاره ها باید در خدمت تیم باشند.

نیمکت خالی
بله این مشکل ساز است. نفرات جوان زیادی داریم که تجربه کافی ندارند روی نیمکت نشستن هم نوعی آموزش برای آنهاست. گاهی بازیکنی که تغییری در روند تیم ایجاد کند نداشتیم.

خارجی های ناکارآمد
گولج و واکراینی ها و رادوشویچ که کروات و هموطن من است را نمی شناختم. به خاطر آماری که داشتند جذب شدند. گلر ما نشان داد که عملکرد خوبی دارد. معلوم نبود همه شان جواب بدهند. گولچ به عنوان بازیکن آسیایی جذب شد و ملی پوش بود طبیعی بود که فکر می کردیم به کار ما می آید. همینطور اوکراینی ها اینچنین بودند و فکر می کردیم بهتر از نفرات ما هستند و هفت روز قبل از شروع لیگ اضافه شدند. آماده نبودند، تیم هم می برد و نمی توانستیم در آن مقطع آنها را کنار بگذاریم و طبعا نیمکت نشین شدند. این کیفیت مضاعف ما بود که فقط با نفرات بومی قهرمان شدیم غیر از رادو که 5 بازی انجام داد. 

پالتوی کرم 
همیشه همین را در فصل سرما می پوشم چون اول از همه این که بسیار گرم است و دوم شانس هم برای من می آورد و چیزی که شانس بیاورد را تغییر نمی دهم. خیلی اگر سرد شود پالتوی مشکی را می پوشم. زمانی که به نتیجه خیلی لازم داشته باشم کرم رنگ را انتخاب می کنم. می خواهم در دمای 40 درجه مسقط هم آن بپوشم! اگر لازم باشد دو پالتو روی هم می پوشم.

الهلال
تیم بزرگ و بهترین تیم عربستان و همیشه جزو خوب های آسیا است که بیش از 55 قهرمانی دارد. با این حال در مسقط نشان دادیم از ما بهتر نیستند. باید تلاش کنیم بازیکنان را از لحاظ روحی آماده کنیم چون مقابل الریان از نظر ذهنی و فیزیکی تخلیه شدند. قهرمان لیگ شدیم و آن هم نیروی زیادی گرفت ولی باید واکنش مثبتی نشان دهیم. 

طارمی و پنالتی دوباره
در بازی با ماشین سازی سیدجلال باید پنالتی را می زد. او دست راست من در زمین است و حق داشت که تصمیم را تغییر بدهد. حسینی می خواست اعتماد به نفس دوباره به طارمی بدهد و او را به شرایط ایده ال برگرداند و من هم پذیرفتم.

پنالتی عجیب رامین و طارمی 
بعد از آن صحنه در رختکن از آنها انتقاد کردم. آن ضربه گل شد ولی طرفدار این مدل پنالتی ها نیستم. معتقدم ضربات باید جوانمردانه باشد. مخصوصا پنالتی های مهم و حساس نباید غیرطبیعی زده شوند.

باخت در دربی
عالی شروع کردیم اما بجه ها جوگیر شدند طی دو دقیقه استقلال نتیجه را برگرداند. نیمه دوم تلاش زیادی کردیم طبق امار هم خوب بودیم ولی شانس های زیادی هدر رفت.

تعویض نکردن کمال مقابل تراکتور
هرگز نمی توان تشخیص داد چه اتفاقی می افتد اما کمال نباید کارت زرد می گرفت. بازیکنان ایرانی تحت فشار روحی قرار می گیرند آن هم وقتی تیم با سه گل پیش است. کار ما در دربی بدون کمال خیلی سخت شد.

رامین رضاییان
بهترین تصمیم این بود که جدا شود. مشکل انضباطی داشت. من قبلا گذشت کردم تا متهم نشوم اما تکرار شد و این بار نتوانستم سکوت کنم. رضاییان به تیم دیر ملحق شد و دیگر نفرات خود را تحمیل کردند و نتایج هم مناسب بود و طبعا باید مدتی بیرون می نشست.

تمدید قرارداد
یک فصل دیگر قرارداد دارم. دکتر طاهری مسیری طراحی کرده اند و باید تیم را در این مسیر قرار دهیم. فعلا روی این مسئله تمرکز داریم.

زمان جذب بازیکن جدید
بعد از بازی باالهلال آنالیز می کنیم و نیاز ها را مشخص می کنیم تا نفرات جدید جذب شوند. قطعا نیاز داریم به کمک ولی محدودیت هایی هم وجود دارد.

برد الهلال
نمی گویم انشالله بلکه حتما می بریم و بعد از موفقیت ما در آسیا مجددا همدیگر را ملاقات خواهیم کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی

تور لحظه آخری

ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار