کد خبر: ۴۰۰۵۳۹
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۹
در گفت‌وگو با نامه‌نیوز؛
نایب رییس جبهه پیروان می‌گوید در دوران برگزاری مناظره ها،کاندیداها باید برنامه های خودشان را اعلام کنند و به تخریب همدیگر نپرداند؛ حتی حاضرم مدیریت مناظره ها را بر عهده بگیرم
محسن کوهکن، نایب ریس جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره ارایش سیاسی اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری به نامه نیوز گفت:سه نفر از اصولگرایانی که در گذشته امده بودند و موفق نبودند اصلا به عرصه انتخابات ورود پیدا نکردند یعنی اقایان لاریجانی ،حداد عادل و آقای جلیلی و از نسل جدید هم آقای بذرپاش ثبت نام نکرد .
 
وی با بیان اینکه اصولگرایان قدم اول خود که همان جلوگیری از تکثر بوده است را به خوبی برداشته اند اظهار داشت: آقایانی هم که به هر جهت آمدند و ورود پیدا کردند تا کنون نگفته اند که تابع خرد جمعی نیستند و تا آخر می مانند و به نظر می رسد کسانی که امده اند شرایط زمانی را به درستی درک کرده اند و قدم بعدی این است که با تبعیت از خرد جمعی به یک کاندیدای واحد برسند.
 
کوهکن در پاسخ به این سوال که آیا ثبت نام افرادی که جر منتخبین جمنا نبوده اند را نیز درراستای جلوگیری از تکثر قلمداد می کنید گفت:شاید ثبت نام این افراد نیز یک برنامه باشد چراکه انتخابات یک جنم سیاسی دارد ،در هر صورت اصولگرایان قدم اول برای جلوگیری از تکثر حداکثری را به خوبی برداشته اند و از این به بعد منتظر این هستیم که شرایط موجود را به خوبی تشخیص دهند و از ساز وکارعلمی و منطقی  نظرسنجی ها برای رسیدن به کسی که مقبولیتش بیشتر است تبعیت کنند.
 
وی در مورد تحلیل برخی مبنی براینکه تعدد کاندیدای اصولگرایان صرفا برای شکست روحانی در مناظره هاست گفت:حضورآقای جهانگیری نیز به همین منظور است که در کنار آقای روحانی باشد و این موضوع هم ایرادی ندارد.
 
این نماینده اصولگرای مجلس تاکید کرد: آقای جهانگیری حرفی زده است که فکر می کنم وارد یک ماراتن سیاسی شوند که امیدوارم اینطوری نشود، وی گفته است که امده ام بگویم با چه فسادی دولت را تحویل گرفته ام و اینگونه تخریب کردن بد است و حتی تخریب دولت آقای روحانی نیز کار بدی است.
 
وی خاطرنشان کرد:در مورد انتخابات ریاست جمهوری وقتی فرد کلی صحبت می کند باید حرفهای خودش را بزند و وقتی در مناظره ها حضور یافت باید حرفهای جدی محکم و کارشناسی را با رعایت مسائل اخلاقی مطرح کند.
 
کوهکن ادامه داد:بنده  پیشنهاد داده ام و اعلام امادگی کرده ام که مدیریت مناظره کاندیدای ریاست جمهوری را به عهده بگیرم .
 
وی اضافه کرد: در مناظره ها نباید اجازه داد که هیچ کاندیدای خارج از دستور صحبت کند، در سال 88 مجری همانند یک تایمر عمل میکرد و باید وقتی یک فرد امار میدهد باید کسی باشد که بپرسد مبنای این امار چیست و یا طرف مقابل عکس نشان می دهد باید تذکر دهد و در واقع مجری باید محترمانه و منطقی اما چالشی برخورد کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار