به‌روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۵
کد خبر: ۴۰۰۹۵۱
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری راهزنانی که اقدام به سرقت یک محموله قاچاق در جنوب تهران کرده بودند، خبر داد.
در تاریخ 22 فروردین ماه امسال سرقت محموله پوشاک در اتوبان امام علی محدوده خروجی جاده معدن ، به کلانتری 167 دولت آباد اعلام شد که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت محموله و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

به گزارش نامه نیوز ، راننده کامیون پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : حوالی ساعت 18 در اتوبان امام علی در حال حرکت بودم که ناگهان یک 206 صندوقدار سفید رنگ با سه سرنشین اقدام به متوقف کردن کامیون کردند. پس از توقف ، آنها مرا از کامیون به پائین کشیده و با تهدید چاقو و قمه اقدام به بستن دست و پایم کرده و مرا در صندوق عقب 206 قرار دادند و سرانجام پس از طی مسافت کوتاهی مرا از صندوق عقب ماشین بیرون آورده و با همان دست و پای بسته شده در بیابان های اطراف منطقه دولت آباد رها کردند. زمانیکه سارقین قصد رها کردن مرا داشتند ، هوا کاملا تاریک شده بود اما با این وجود توانستم چند شماره از پلاک ماشین آنها را به خاطر بسپارم .
کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی با بهره گیری از همان اطلاعات محدود بدست آمده از پلاک 206 سارقان ، موفق به شناسایی خودرو 206 سفید رنگ صندوق دار به شماره انتظامی معلوم شدند و در اقدامات پلیسی ، با شناسایی مالک خودرو به‌نام هوشنگ . و 50 ساله اطلاع پیدا کردند که در روز سرقت ، خودرو در اختیار پسر 22 ساله اش به نام رضا بوده است.
با شناسایی مخفیگاه رضا  در منطقه شهرزاد دولت آباد ، وی در تاریخ 27 فروردین ماه دستگیر شد ؛ رضا با اعتراف صریح به مشارکت در سرقت به‌عنف محموله پوشاک ، محل نگهداری محموله سرقتی را چند کوچه پایین تر از مخفیگاهش نشان داد .
با شناسایی دقیق محل نگهداری محموله ، کارآگاهان ضمن هماهنگی با بازپرس پرونده به این محل مراجعه و در بازرسی از یک منزل مسکونی موفق به کشف کامل محموله ی سرقتی شدند .
با دستگیری مسعود . م  31 ساله که اموال مسروقه در خانه اش نگهداری می شد ، وی در اعترافاتش به کارآگاهان عنوان داشت که این محموله توسط برادر و پسرعموی همسرش به نام های امیر و هومن به خانه اش انتقال داده شده است .
با شناسایی هومن 27 ساله  و امیر 28 ساله  به عنوان متهمان اصلی پرونده ، هومن به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار پایگاه نهم آگاهی در زمینه زورگیری مورد شناسایی قرار گرفت و بلافاصله قبل از اطلاع هومن و امیر از دستگیری همدستان خود و کشف محموله توسط کارآگاهان ، هر دو نفرشان در دو عملیات جداگانه همزمان ، در منطقه دولت آباد دستگیر و به پایگاه نهم آگاهی منتقل شدند .
هومن و امیر در اظهارات خود گفتندکه محموله مسروقه را آنها خودشان ابتدا برای مالباخته و به صورت قاچاق از شهرهای جنوبی کشور به تهران آورده و در ادامه ، با اطلاع از قاچاق بودن محموله و اطمینان از این موضوع که صاحب بار حتی در صورت سرقت محموله اش به‌واسطه قاچاق بودن آن اقدامی برای طرح شکایت نخواهد کرد ، طراحی سرقت را انجام و نهایتا با همکاری یکی از دوستانشان به‌نام رضا اقدام به انجام سرقت محموله به شیوه راهزنی کرده و محموله سرقتی را به منزل خواهر هومن منتقل کرده اند .
بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حسین زارع ، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : متهمین با قرار قانونی و برای انجام تحقیقات تکمیلی به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی ، در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند .
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار