کد خبر: ۴۰۶۱۰۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی
رقابت های وزنه برداری دسته ۱۰۵ کیلوگرم با مدال طلای نماینده کشورمان پایان یافت.
پنجمین روز از رقابت های وزنه برداری همبستگی کشورهای اسلامی  با حضور هفت وزنه بردار کلید خورد.

به گزارش نامه نيوز، محمدرضا براری که نفر اول استارت لیست رقابتها محسوب می شود به همراه رضا آقازاده نمایندگان کشورمان در این رقابت ها بودند. براری در کنار وزنه برداری از عراق با رکورد ورودی 390 کیلوگرم در صدر استارت لیست این دسته قرار داشت.

همچنین رضا آقازاده  با رکورد ورودی370 کیلوگرم پس از وزنه بردار ازبکستانی با رکورد ورودی 375 کیلوگرم در جایگاه چهارم جای گرفته بود. در حرکت یکضرب رضا آقازاده ابتدا وزنه ۱۶۴ کیلوگرم را بالای سر برد و سپس درخواست وزنه ۱۷۰ کیلوگرمی را داد که در مهار آن ناکام شد و در مرتبه سوم نیز در بلند کردن این وزنه ناکام ماند تا پرونده وی در حرکت یکضرب بسته شود.

محمدرضا براری در اولین انتخاب خود پشت وزنه ۱۷۵ کیلوگرمی رفت و به راحتی آن را بالای سر برد. وی سپس درخواست وزنه ۱۷۹ کیلوگرمی را داد و این وزنه را نتوانست بالای سر ببرد. براری در سومین شانس خود پشت وزنه ۱۸۱ که رکورد آسیا بود ایستاد اما موفق به بالاکشیدن وزنه نشد تا کارش را با ثبت ۱۷۵ کیلو گرم پایان دهد. سلوان العفوری وزنه بردار عراقی در این حرکت با ثبت ۱۷۶ کیلوگرم اول شد.

حرکت دوضرب برای رضا آقازاده با وزنه ۲۰۲ کیلوگرم آغاز شد که این وزنه بردار موفق به مهار آن شد. وزنه بردار کشورمان برای دومین حرکت خود وزنه ۲۰۵ کیلوگرم را انتخاب کرد و این وزنه را نیز بالای سر برد. آقازاده در سومین حرکت خود ۲۱۷ را انتخاب کرد اما موفق عمل نکرد تا با مجموع ۳۶۹ کیلوگرم و جایگاه پنجم به کار خود پایان دهد.

محمدرضا براری در اولین حرکت دوضرب خود وزنه ۲۱۲ کیلوگرمی را بالای سر برد. وی سپس پشت وزنه ۲۱۷ کیلوگرمی ایستاد اما موفق به بالا بردن این وزنه نشد. براری در آخرین شانس خود وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی را بالای سر برد و با مجموع ۳۹۵ کیلوگرم به مدال طلا رسيد. سلوان العفوری از عراق با مجموع ۳۹۱ دوم شد و ایوان افرموف از ازبکستان به مدال برنز رسید.


در تيراندازي و در دیدار رده بندی رقابت های تیراندازی 10 متر تپانچه بادی میکس با برتری تیم الف کشورمان به پایان رسید. تیم های الف و ب کشورمان به ترتیب متشکل از هانیه رستمیان و وحید گل خندان و گلنوش سبقت الهی و محمد احمدی که از راهیابی به فینال باز مانده بودند برای کسب مدال برنز به رقابت با هم پرداختند و در نهایت این تیم الف کشورمان بود که توانست مدال برنز را به گردن بیاویزد.


در ادامه رقابت‌های بوکس ظهر امروز امید احمدی صفا بوکسور وزن 49 کیلوگرم ایران در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف بوکسور عراق رفت. احمدی صفا در این مبارزه برابر حریف عراقی شکست خورد و در نهایت به مدال برنز قناعت کرد.بدین ترتیب پرونده کاروان بوکس ایران در بازی‌های کشورهای اسلامی با یک برنز بسته شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار