کد خبر: ۴۱۲۳۴۶
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
با اعلام این که تیم‌های بزرگ دنیا همین برنامه را اجرا می‌کنند نمی‌توان مسئله فشار 99 روزه را بر تیمهای باشگاهی بر داشت.
به گزارش نامه نیوز، تورج عاطف روزنامه نگار ورزشی یادداشتی دررابطه با مدیریت در ورزش به رشته تحریر در آورده که درادامه می خوانید:

کارلوس کی روش برنامه آماده سازی تیم ملی را می دهد و در برنامه او 99 روز اردو وجود دارد اردوهائی که بی شک می تواند مردان حاضر در جام جهانی را به بهترین شرایط برساند.

کی روش در دفاع از برنامه خود به خوبی و با انصاف اذعان می دارد این برنامه برای پرسپولیس فشار مضاعفی می آورد که باید در 4 جبهه بجنگد و در ادامه می گوید لزوم بالا ماندن فشار است و پرسپولیس را با تیمهای بزرگ دنیا مقایسه می کند اما می دانیم نمی توانیم تنها با شعار مشکلات را حل کرد و به خوبی شاهد بودیم که سال گذشته این کشمکش ها باعث شد که دو مرد موفق این روزهای فوتبال ما یعنی برانکو و کی روش به گونه ای سخت بر هم بتازند. اما چاره کار چیست؟ 

به نظر من راه کار استفاده از دو بال اصلی مدیریت یعنی قاطعیت در عین حال همدلی است. باید گفت با اعلام این که تیمهای بزرگ دنیا همین برنامه را اجرا می کنند نمی توان مسئله فشار 99 روزه را بر تیمهای باشگاهی بر داشت و شاید بهتر باشد چندین راه کار را اضافه کرد:

1/ تعداد بازیکنان بزگسال  تیمهای لیگ از 18 به 30 و یا حداقل 25 ارتقا پیدا کند.
 
2/ تعداد سهمیه های خارجی تیمهای لیگ ازسه بازیکن غیر آسیائی و یک آسیائی به تعداد 5 بازیکن غیر آسیائی و 2 آسیائی افزایش پیدا کند.

3/ تعداد بازیکنان اضافه شده در نیم فصل افزایش پیدا کند.

4/ جلسه ای با حضور مستقیم سر مربیان تیمهای برتر و کی روش برگزار شود و اختلافات با حضور همگان بر طرف شود.

5/ جام حذفی با حداقل تیمها برگزار شودو می توان یک سهمیه قهرمان جام حذفی برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا را به لیگ داد و 4  تیم اول به  لیگ قهرمانان آسیا بروند و تیمها با تیمهای امید برای کشف استعداد های جدید فوتبال شرکت کنند.

6/ تفکری جدی برای تیم تراکتور سازی و ملی پوشان این تیم صورت گیرد که در نقل و انتقالات امسال شرکت ندارند.

7/ اگر قرار است که در سهیمه بندی جذب بازیکن تغییری صورت نگیرد ملی پوشان داخلی و خارجی از بعد حضور در اردوها تفاوتی با هم نداشته باشند و چون لژیونرها در اردوهای فیفا دی و آخرین اردوهای قبل از جام جهانی حضور داشته باشند.

8/ بخشی از هزینه اضافه کردن بازیکن به تیمها از بودجه صعود تیم ملی به جام جهانی به تیمها  تامین شود.

جام جهانی بسیار مهم است اما به یاد داشته باشیم میلیاردها از سرمایه های این مملکت برای ساختن تیمهائی چون پرسپولیس و استقلال و سپاهان و ذوب آهن و فولاد اهواز و سایپا و ... خرج شده تا لیگ پویائی داشته باشیم.

اگر قرار است این اتفاق نیفتد در اقدامی خلاف هر جای دنیای لیگ و جام حذفی را بخاطر تیم ملی تعطیل کنیم. اگر قرار است مدیریت صحیح در واقع بین المللی جام جهانی داشته باشیم نیاز مند نه تنها قاطعیت که همدلی هستیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار