کد خبر: ۴۱۲۳۵۷
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
رسانه ضد ایرانی فوربس در گزارشی درباره تصویب لایحه تحریم های جدید علیه ایران نوشت که این تحریم ها هشدار بزرگی برای تهران محسوب می شوند.
به گزارش نامه نیوز، فوربس در گزارشی به تصویب لایحه تحریم های جدید آمریکا علیه ایران پرداخت و نوشت:

در اقدامی که هشدار بزرگ برای ایران تلقی می شود، مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه گذشته با تصویب لایحه اعمال تحریم های جدیدی علیه برنامه موشک بالستیک تهران، آنچه حمایت این کشور از تروریسم خوانده شده است و همچنین نقض حقوق بشر ، پیام قدرتمندی را به نظام ایران ارسال کرد.

کارشناسان ماهیت  قدرتمند این اقدامات را متذکر شدند و تحلیلگران نزدیک به نظام ایران این اقدامات را مادر همه تحریم ها خواندند.

یک کارشناس مسائل ایران از تهران در این باره با اشاره به عمق تحریم های جدید تحریم های هسته ای را درمقایسه با این تحریم ها بچگانه توصیف کرد.

رای 98 به 2 اعضای سنای آمریکا به لایحه تحریم های جدید علیه ایران اما طرحی است که به توافق هسته ای ایران پایبند مانده است. این تحریم ها از نظر فنی در مقایسه با برنامه هسته ای ایران تحریم های ثانویه محسوب می شوند.

سناتور باب کروکر رئیس کمیته سیاست خارجی مجلس سنای آمریکا با بیان اینکه این واقعا حیرت انگیز است که ایران همچنان به اقدامات خود در سراسر جهان ادامه می دهد، گفت: برای مردمی که ظرفیت های بسیار زیادی دارند، سیاست خارجی ایران بسیار ابهام برانگیز است و در تقابل با منافع مردم قرار دارد.

کروکر در ادامه ادعاهای خود گفت: ما شاهد اقدامات بی ثبات کننده پشت سر هم از سوی ایران هستیم. از ارسال موشک تا ارسال نیروی نظامی و آموزش به تروریست ها و تامین مالی قاچاقچیان و هدف قرار دادن کشتی های نظامی و بازداشت شهروندان آمریکایی، لیستی که ادامه دارد.

به نوشته فوربس تحریم های جدید می تواند بر هر یک از نهادهای مالی و یا شرکت های خارجی که بخش های کلیدی برنامه موشکی ایران را تامین می کند اعمال شود.


برچسب ها: آمریکا ، تحریم ، ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار