کد خبر: ۴۱۲۶۵۴
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۱
سرمربی تیم ملی فوتبال اعلام کرد که بعد از درگیری با برانکو به خاطر تنها ماندن درس گرفته است.
کارلوس کی روش با حضور در یک برنامه تلویزیونی به سوالات مختلف پاسخ داد.

به گزارش نامه نیوز، بخش هایی از اظهارات سرمربی تیم ملی را در ادامه می خوانید:

اکثر مشکلات برای فوتبال ایران همچنان پابرجاست. اما اگر بخواهیم درباره مسایل حال صحبت کنیم دستاورد فعلی یک دستاورد منحصربه‌فرد است. 

انعکاس جهانی این اتفاق(صعود زودهنگام به جام جهانی) یک پرستیژ جهانی برای ایران ایجاد کرد و در داخل هم موجب شور و نشاط شد. وظیفه ما نیز خوشحال کردن مردم است و وقتی آنها خوشحال هستند می توانیم با آرامش بخوابیم. 

تمامی تحسین من به عنوان یک مربی به بازیکنان برمی‌گردد که فوق العاده و سراسر انگیز بودند و فداکاری های آنها اندازه نداشت و هیچگاه این اندازه علاقه را در هیچ تیم ملی دیگری ندیده بودم. 

در درجه دوم از کادر تیم ملی تشکر می‌کنم. برایم سفید و سیاه پوست و مسلمان و غیرمسلمان و ایرانی و خارجی ندارد و همه کسانی که زحمت کشیدند مخاطب حرف من هستند.

در وهله های بعدی از فدراسیون تشکر می کنم که با توجه به منابع محدودی که در اختیار آنهاست تلاش کردند و همینطور از باشگاه‌ها که آنها نیز جزیی از این موفقیت هستند.

الان زمان آن است که خواهان کسانی که هنوز در فدراسیون هستند و خواهان موفقیت تیم ملی نیستند نباشیم و مسئولان کاری کنند که دیگر انها نباشند. به فدراسیون آمدند که مربی را اخراج کنند.

در لحظه تاریخی در فوتبال ایران هستیم. در حال حاضر باید توقعات هواداران را پاسخ داد. 

فدراسیون ما احتیاج به اعتبار بیشتر دارد چون با منابع مالی محدود و تجهیزات محدود تتایج خوبی در فوتسال و فوتبال ساحلی و ... گرفت. فدراسیون ایران یک فدراسیون عالی است که با توجه به منابع محدود کارهای بزرگی کرده. پرسپولیس نیز به جمع ۸ تیم برتر آسیا رفته است.

در جام جهانی هرچیزی کمتر از صعود به مرحله حذفی یک ناامیدی برای ماست. این کاملا تقصیر تیم ملی فوتبال ایران است که توقعات را بالا برده است.

صعود ما راحت به نظر می‌آید اما به هیچ عنوان راحت نبود و الان باید بیشتر تلاش کرد و سخت کوشید، هرچند که نیاز به حمایت مالی هم داریم.

تا الان اشتباه فوتبال ایران این بوده است که هر کدام از تیم‌های ملی در یک جزیره بوده‌اند اما از این به بعد طبق فرمایش رئیس جمهور 80 میلیون، یک ملت و یک ضربان قلب خواهیم بود. 

احتیاج به امکانات مناسب‌تری داریم که سطح بازیکنان را ارتقا دهیم. امیدوارم قبل از مرگم و یا حداقل تا زمانی که مربی هستم ببینیم که این امکانات در این مرکز فراهم شده است. 

با کادر فعلی خرسندم. در گذشته نیز کادری بودند که تمام زندگی خود را گذاشتند و ما شاهد بودیم که 8 ماه بدون حقوق کار کردند و هیچ‌گاه هم شکایت نکردند اما الان زمان آن است که مسئولان هم‌نوع‌دوستی خود را نشان دهند و چیزی که کادر قبلی استحقاق آن را دارند به آنها بدهند. 

برخی افراد گاهاً خطوط احترام را رد می‌کنند و بازیکنانم را اذیت می‌کنند که با آن کنار نمی‌آیم.

هیچ‌گاه صندلی خودم را ترک نمی‌کنم تا به دنبال اختلاف بروم. به خصوص اگر اختلافات منافع تیم ملی را مختل کند، 

عاشق دستیاران سابق خود هستم اما نمی‌خواهم آنها به خاطر من مشکل داشته باشند. بعد از 6 سال جنگیدن برای کارهایی که اعتقاد داشتم درست بودم، احساس کردم یک جایی باید این کتاب را بست.

سال اولی که آمده‌ام با سازمان لیگ و سرمربیان تیم‌ها جلسه داشتم و این را یادآوری می‌کنم چون برخی افراد فراموش می‌کنند. آن زمان تمام مسائل را گفتم اما سازمان لیگ و مربیان قبل از جام جهانی به آنها احترام نگذاشتند و یک سری از بازیکنان تأثیرگذار در آن برهه جام جهانی را از دست دادند. سریع درسم را یاد گرفتم و الان نگرش من این است که در جلساتی با مسئولان فدراسیون برنامه خود را تطبیق دادیم و تغییرات را هم انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که این برنامه را تقدیم فدراسیون و سازمان لیگ کنیم.

بعد از اختلافات دی‌ماه سال گذشته با سرمربی پرسپولیس یک درس دیگر هم گرفتم؛ آن زمان من تنها بودم و در راه برنامه‌های تیم ملی هیچ‌کس از جمله رسانه‌ها از من حمایت نکردند و من تنها بودم و درسم را آنجا گرفتم. الان برنامه‌ها را تقدیم کردم و دیگر بستگی به آنها دارد. اگر آنها دفاع نکنند طبق تاریخ‌های فیفا برنامه‌ را جلو می‌بریم. اما اگر می‌خواهید تیم ملی به دور دوم جام جهانی برسد باید متفاوت عمل کنیم. 

تیم ملی خانه‌ای بدون در و پنجره است و همیشه در گذشته به بازیکنانم گفته‌ام صاحب پیراهن مقدس تیم ملی نیستید و فقط حق دارید آن را برتن کنید و مردم صاحب آن هستند.

یک خواهش عمومی از مسئولان دارم که یک مقدار سخاوت به خرج بدهند چون بازیکنان ما استحقاق آن را دارند و مهم‌تر اینکه مردم هم استحقاق آن را دارند که جام جهانی فوق‌العاده‌ای داشته باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
فیلم
آخرین اخبار