به‌روز شده در: ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
کد خبر: ۴۱۲۷۸۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
بریتانیا سرانجام از امروز (دوشنبه) مذاکرات با همتایانی از اتحادیه اروپا را به منظور خروج از این بلوک سیاسی – اقتصادی آغاز می‌کند.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس،‌ تیم مذاکره‌کننده اتحادیه اروپا به رهبری میشل بارنیه از ماه‌ها پیش برای برگزاری مذاکرات خروج اعلام آمادگی کرده بودند اما دولت بریتانیا این روند را به تاخیر انداخته بود.

به گزارش نامه نیوز دولت انگلیس روند رسمی مذاکرات دو ساله را از ۲۹ مارس باید آغاز می کرد. علاوه بر این، برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در اوایل همین ماه به مشکلات افزود؛ چرا که حزب ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس اکثریت پارلمانی را از دست داد.

بوریس جانسون،‌ وزیر امور خارجه انگلیس گفته است هدف این مذاکرات آماده‌سازی برای ایجاد "شراکت عمیق و ویژه" با اتحادیه اروپاست. او پیش از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ به خبرنگاران گفت: اکنون مهمترین مساله حفظ چشم‌انداز به آینده است. ایجاد یک شراکت جدید، عمیق و ویژه بر پایه دوستی ما مهم است.

از سوی دیگر، دیوید دیویس وزیر بریگزیت انگلیس با بیان اینکه مذاکرات از عصر امروز آغاز می‌شود،‌ تاکید کرد شرایط خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و نیز روابط با اروپا در آینده مشخص خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
فیلم
آخرین اخبار