به‌روز شده در: ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
کد خبر: ۴۱۲۸۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۵
'ترزا می' نخست‌وزیر انگلیس روز دوشنبه در پایان جلسه اضطراری کابینه ضمن 'مشمئز کننده' خواندن حمله تروریستی در شمال لندن علیه شماری از مسلمانان گفت پلیس افزایش تدابیر امنیتی برای مساجد به ویژه در هفته آخر ماه رمضان و پیش از عید فطر را مورد توجه قرار خواهد داد.
به گزارش نامه نیوز، «ترزا می» که در مقابل دفتر نخست وزیری سخن می گفت، بیان داشت: پلیس به فاصله یک دقیقه به این حمله پاسخ داد و هشت دقیقه بعد آن را اقدام تروریستی خواند.

وی افزود: یک نفر در جریان این حادثه کشته شده، هشت زخمی به سه بیمارستان مختلف منتقل شدند و دو نفر در محل حادثه مورد درمان قرار گرفتند.

نخست وزیر انگلیس اضافه کرد: راننده خودرو، یک مرد سفید پوست 48 ساله از سوی مردم متوقف و متعاقبا از سوی پلیس بازداشت شد.

وی افزود: ارزیابی های اولیه پلیس نشان می دهد که عامل این حمله تنها بوده است.

ترزا می گفت: نیروهای اضافه پلیس از هم اکنون در سطح جامعه برای اطمینان به مردم حضور خواهند داشت. پلیس همچنین تدابیر امنیتی مساجد را به ویژه در این هفته آخر ماه رمضان و پیش از عید فطر مورد تجدید نظر قرار خواهد داد

نخست وزیر انگلیس گفت: این حمله در نزدیکی یکی از مکان های عبادی مسلمانان صورت گرفته و مانند سایر حملات تروریستی یک هدف دنبال شده تا میان جامعه شکاف بیندازد؛ اما ما اجازه نمی دهیم که این اتفاق بیفتد.

وی افزود: امروز همه جمع می‌شویم تا مانند حوادث قبلی این اتفاق را هم محکوم کنیم و بار دیگر بگوییم که این نوع شر و نفرت به هیچ جا نمی‌رسد.

«ترزا می» بیان داشت: زمانی که برای اولین به عنوان نخست وزیر در این محل ایستادم درباره باورهای کشور صحبت کردم، به همبستگی میان مردم انگلیس اشاره داشتم.

وی با بیان اینکه «در مرکز این همبستگی، آزادی بیان، آزادی زندگی و آزادی مذهبی قرار دارد» افزود: اما صبح امروز ما شاهد تلاش برای نابودی این آزادی ها بوده ایم.

نخست وزیر انگلیس بیان داشت: تروریسم، افراط گرایی و تنفر اشکال مختلفی دارد و عزم ما برای مقابله با آن فارغ از مجرم تفاوتی نخواهد کرد.

'ترزا می' بیان داشت: طی سال های گذشته افراط گرایی از جمله اسلام هراسی بیش از اندازه در کشور ما تحمل شده است. اما دولت من در مقابل افراط گرایی و اندیشه های تنفر در سطح جامعه و اینترنت ایستادگی و با افراط گرایی مانند نژاد پرستی مقابله خواهد کرد.

نخست وزیر انگلیس گفت: ما راهبرد مقابله با تروریسم را مورد بازبینی قرار خواهیم داد و اطمینان حاصل خواهیم کرد که پلیس و دستگاه های امنیتی از امکانات و قدرت مورد نیاز برخوردار هستند.

'ترزا می 'تصریح کرد: افراط گرایی ارزش ها و روش زندگی ما را تخریب کرده و از هیچ کاری برای شکست آن کوتاهی نخواهیم کرد.

پلیس لندن اعلام کرد که حمله یک راننده خودرو در بامداد امروز ( دوشنبه ) به شماری از مسلمانان در نزدیکی مسجدمنطقه فینزبری پارک در شمال لندن، یک کشته و 10 زخمی برجای گذاشته است.

بر پایه گزارش پلیس تاکنون یک فرد 48 ساله که راننده خودرو بوده بازداشت شده است.

به گفته شاهدان عینی قربانیان این حادثه، مسلمانانی بوده اند که پس از انجام مراسم عبادی ماه رمضان در حال خارج شدن از مسجد فینزبری پارک بوده اند.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
فیلم
آخرین اخبار