کد خبر: ۴۱۲۸۴۴
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۸
سرمربی تیم فوتبال استقلال در حاشیه اولین تمرین آبی ها پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.
روز دوشنبه اولین جلسه تمرینی استقلال برگزار شد و علیرضا منصوریان در حاشیه این جلسه تمرینی پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

به گزارش نامه نيوز، سرمربی استقلال درباره ی اولین جلسه تمرینی آبی ها گفت: به همه ی خبرنگاران خوش آمد می گویم. با 14-15 بازیکن تمرینات را شروع کردیم. به چند بازیکن اجازه دادیم امروز حضور نداشته باشند و در چند روز آینده با چند بازیکن تمدید خواهیم کرد. با دو بازیکن جدید نیز در روزهای آینده قرارداد می بندیم.

او افزود: چند روزی در تهران تمرین می کنیم و پس از آن راهی ارمنستان خواهیم شد. مک درموت فردی بود که مورد علاقه من بود و در چند سال گذشته به من کمک کرده بود. شرایط خوبی داریم و آب و هوا برای تمرینات بسیار مناسب است.

منصوریان درباره بازیکنان تازه وارد و منتظری و جباری، بیان کرد: روی منتظری تمرکز کافی داریم. با او صحبت کردیم و اکنون زمان کمک کردن او به استقلال است. منتظری تا فردا به ما جواب می دهد و ما علاقه داریم او استقلالی باشد. ما با جوانان فصل گذشته خیلی خوب پیشرفت کردیم و دوم شدیم اما به بازیکنان بین المللی احتیاج داریم. ساختار و نحوه بازی ما نیز عوض خواهد شد و سبک جدیدی خواهیم داشت.

او درباره جدایی چپاروف عنوان کرد: استقلال بزرگ است و جپاروف نیز این موضوع را می داند. نمی دانم چرا طرز تفکر او عوض شد. ما او را در ایران به هیچ تیمی نمی دهیم و اگر می خواهد خداحافظی کند، ایرادی ندارد. دیگر نفرات را بررسی می کنیم اما موضوع مهمتر حفاظت از جوانان است. نمی توانیم جوانانی که سال گذشته زحمت کشیدند را فراموش کنیم. در مورد دیگر گزینه ها نیز اگر به این نتیجه برسیم که در فوتبال به ما کمک می کنند، حتما آنها را جذب می کنیم.

منصوریان درباره ی مدافعان استقلال در فصل آتی گفت: رابسون و پادوانی به احتمال 99 درصد به ما اضافه می شوند. مگویان نیز با ما قرارداد دارد و با اجازه غایب هستند. دو بازیکن برزیلی ما در کل فصل بازی کردند و به همین دلیل تا 30 خرداد استراحت می کنند.

سرمربی آبی ها در تشریح عملکرد این تیم در نقل و انتقالات، تصریح کرد: در نقل و انتقالات باید با حوصله و صبر عمل کنیم و از هیجان دور باشیم. ما باید نقاط ضعف تیم جوان فصل گذشته را ترمیم کنیم و همین کار را انجام می دهیم. از عملکرد تیم نقل و انتقالاتی به ویژه به دلیل اتفاقات عجیب شب گذشته راضی هستم. دیشب اتفاقات طبیعی ما رخ نداد اما در نهایت شجاعیان باید تصمیم می گرفت. ساعت 11:30 شب از او سوال کردم با دلت به استقلال می آیی و او پس از این اعلام کرد که استقلالی می شود. ما به اندازه بودجه خرید می کنیم و صرفا نباید فکر کنیم خرید کردن کار بزرگی است. باید این عادت فراموش شود که اول هر فصل چندین خرید انجام می شود. ما باید ساختار تیم را تقویت کنیم و از خرید ها راضی هستم.

منصوریان با اعلام تشکیل تیم ب استقلال، افزود: ما تیم ب را تشکیل دادیم و نوازی 99 درصد سرمربی امیدهای ما خواهد بود. برای نوازی جوانان خوبی خرید کردیم. به افتخاری گفتم باید روی جوانان سرمایه گذاری کنیم. خرید بازیکن جدید بسیار سخت است و ما مجبور می شویم با مدیر برنامه ها و باشگاه ها مذاکره کنیم. می خواهیم از مجموعه استقلال خرج کنیم و اگر احساس کنیم بازیکنی نیاز به جدایی دارد، با تشخیص ما جدا می شود. تیم اول ما نیز از هفته اول وارد کورس قهرمانی می شود. سرمربی تیم ب ما نیز آقای نوازی عضو کادرفنی می باشد.

او درباره ی حضور شجاعیان در استقلال و پر کردن نبود یک بازی ساز در این تیم، بیان کرد: داریوش شجاعیان هم می تواند نقطه مثبت باشد و هم نقطه سختگیرانه باشد. من در پست او بازی کردم و به خوبی این موضوع را می دانم. عبداللهی و فریبا من را استقلالی کردند و همیشه مدیون آنها هستم. ذهن من روی شجاعیان مثبت است و فکر می کنم خرید های استقلال به ما در این فصل کمک می کنند.

منصوریان در واکنش به جدایی کاوه رضایی، اظهار داشت: کاوه رضایی برای استقلال زحمت کشید و گل های زیادی زد و پاس گل زیادی داد و برای او آرزوی موفقیت می کنم.

سرمربی استقلال درباره پرداختی سنگین استقلال برای رضایت نامه شجاعیان، گفت: ما پول زیادی برای رضایت نامه شجاعیان دادیم اما داریوش از قرارداد خودش کم کرد تا استقلالی شود که کار نادری بود. ما برای شجاعیان پول رضایت نامه دادیم اما این رقم از قرارداد 3 ساله او کم می شود. بیت سعید در 15 دقیقه با ما به توافق رسید و سبک استقلالی شدن او مانند من بود. ما با بیت سعید از گذشته بسته بودیم اما تلاش کردیم تا احترام او حفظ شود. شهباززاده در 30 دقیقه با ما توافق رسید. از احترام این افراد به استقلال بسیار خوشحالیم. 5 بازیکن جوان ما سفید امضا کردند که این موضوع برای ما مهم است. ما بریز و بپاش نداشتیم و به بودجه خود نگاه کردیم. من قول واهی به بازیکنی ندادم که نتوانم جذب کنم و به همین دلیل دو بازیکن را جذب نکردیم. در بازار نقل و انتقالات عملکرد بسیار خوبی داشتیم و به جز پژمان یک بازیکن دیگری را نیز جذب می کنیم.

او تصریح کرد: قطعا امسال با تیم امید ارتباط مستقیم داریم و به همین دلیل نوازی در این تیم حضور دارد. ما 5 بازیکن دیگر برای تیم جوانان خرید کردیم که از تیم ملی هستند. نوازی باید مانند خرمگاه رشد کند و آینده نیمکت استقلال است.

منصوریان درباره حضور چند بازیکن در لیست مشترک سرخابی ها، عنوان کرد: عجیب ترین اتفاق در نقل و انتقالات این است که ما و پرسپولیس یک بازیکن را بخواهیم. به این ترتیب این بازیکن رشد یک شبه انجام می دهد و این موضوع طبیعت فوتبال ما است. اما این موضوع باید با احترام طرفین انجام شود.

وی با رد این موضوع که استقلال لیست انتظار دارد، بیان کرد: ما لیست انتظاری نداریم و به لیست داشته های خودمان بی احترامی نمی کنیم. ظرف 48 ساعت آینده چند بازیکن از لیست بازیکنان قبلی به ما اضافه می شوند. امید ابراهیمی نیز با ما تمام کرده و احتمالا در تمرین امروز حاضر می شود اما به دلیل مصدومیت هنوز نمی تواند با ما تمرین کند.

او در ادامه عنوان کرد: ما در خط حمله زوج نداریم زیرا خط حمله متنوعی داریم. من به بازیکنانم گفتم اگر بازیکنی پیراهن اصلی را بگیرد، سخت باید به ما پس بدهد و اگر پس داد، ما به او سخت پس می دهیم.

منصوریان در پایان در پاسخ به این سوال که آیا برنامه بیست و سی را نگاه می کند، گفت: فصل گذشته با بضاعتی که داشتیم خوب بودیم اما امسال می خواهیم در کورس قهرمانی حضور داشته باشیم. من شبکه ورزش، ویدئوهای وبسایت ها و اخبار شبانگاهی را نگاه می کنم. من فوتبال جوانان را نگاه کردم اما بیشتر از تلویزیون ویدئوهای سایت ها را نگاه می کنم. نزدیک یک سال است بیست و سی را نگاه کردم. این برنامه یک گزارش علیه من کار کرد که در سایت ورزش 3 دیدم اما از این موضوع می گذریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار