به‌روز شده در: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۸
کد خبر: ۴۱۷۲۱۲
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
نتایج یک نظرسنجی که اخیرا در بریتانیا انجام شده است نشان می دهد که مردم به شدت از روابط نزدیک بریتانیا با کشور مستبد درگیر جنگ در خاورمیانه عمیقا نگران هستند.
به گزارش نامه نیوز، نتایج یک نظرسنجی که از سوی روزنامه ایندیپندنت انجام شده است نشان می دهد که مردم این کشور خواستار آن هستند که دولت انگلیس فروش سلاح به عربستان سعودی را متوقف کند چرا که این کشور متهم به نقض گسترده حقوق بشر در جنگ یمن است.

قریب به اتفاق مردم انگلیس بر این باور هستند که این اشتباه است که انگلیس میلیاردها دلار سلاح عربستان سعودی را تامین کند.

اغلب مردم انگلیس همچنین خواستار آن هستند که دولت این کشور گزارش محرمانه مربوط به تامین مالی افراط گرایان در انگلیس از سوی عربستان را منتشر کند حتی اگر انتشار این گزارش به روابط انگلیس با متحدان کلیدی اش ضربه وارد کند.

ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی در جنگ یمن از سوی سازمان ملل متحد و دیگر ناظران بین المللی به حمله به بیمارستان ها، مدارس و مراسم های عروسی با هدف شکست دادن حوثی هایی که ادعا می شود مورد حمایت ایران هستند متهم است.

از زمان اغاز جنگ یمن در مارس سال 2015 میلادی تا کنون، بریتانیا بیش از 3.3 میلیارد دلار سلاح به عربستان فروخته است. اکنون نظرسنجی های انجام شده نشان می هد که تنها 18 درصد از مردم از فروش این حجم از سلاح به عربستان حمایت می کنند و 58 درصد نیز با اقدام دولت خود مخالف هستند.

یک نماینده لیبرال دموکرات مجلس انگلیس در این باره می گوید: نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که محافظه کاران تا چه اندازه از نظرات مردم این کشور به دور هستند.برچسب ها: انگلیس ، ترزا می ، عربستان
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار