به‌روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۳
کد خبر: ۴۱۷۲۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تأکید کرد: مسأله کره شمالی از نظر ما راه حل سیاسی و دیپلماتیک داشته و قطعاً راه حل نظامی ندارد.


به گزارش نامه نیوز به نقل از وبگاه اتحادیه اروپا، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه پیش از برگزاری نشست وزاری خارجه عضو اتحادیه اروپا در بروکسل در اظهاراتی اعلام کرد: اتحادیه اروپا علاوه بر تحریم های اعمالی بر اساس قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل، شدیدترین نظام تحریم ها را علیه کره شمالی وضع کرده است. 

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: ما کانال هائی را برای تماس های سیاسی با کره شمالی باز نگاه داشته ایم؛ ۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در پیونگ یانگ سفارت دارند و کره شمالی نیز در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا سفارت دارد. 

موگرینی تصریح کرد: موضع ما روشن است؛ ما در این فرایند به رهبری جمهوری کره جنوبی اعتماد داریم و با تمام متحدان و دوستان بین المللی خود در تماس نزدیک هستیم تا ارسال پیام به کره شمالی را با آن ها نیز هماهنگ کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: در جلسه امروز با وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در این زمینه بحث می کنیم که چگونه می توانیم راه حل مساله کره شمالی را تسهیل کنیم؛ راه حلی که از نظر ما نمی تواند چیزی جز راه حلی سیاسی و دیپلماتیک باشد و قطعا راه حل نظامی نخواهد بود.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار