به‌روز شده در: ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
کد خبر: ۴۱۷۶۲۶
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۷
رییس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: باید به جمهوری اسلامی ایران و انقلاب تبریک گفت که توانسته است فرزندانی را در دامن خود پرورش دهد که چنین افتخاراتی نصیب کشورمان شود.
علی‌اکبر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی در حاشیه مراسم ترحیم پرفسور مریم میرزاخانی در مسجد جامع شهرک، میرزاخانی را نابغه قرن دانست و گفت: باید به جمهوری اسلامی ایران و انقلاب تبریک گفت که توانسته است فرزندانی را در دامن خود پرورش دهد که چنین افتخاراتی نصیب کشورمان شود.

به گزارش نامه نیوز، صالحی ادامه داد: امثال مریم میرزاخانی را دست پروده دبیرستان‌های کشور و دانشگاه صعنتی شریف می‌دانیم. پس از جنگ تحمیلی در دانشگاه صنعتی شریف زمانی که من مسئولیت این دانشگاه را بر عهده داشتم کمیته‌ای با حضور دکتر تابش و محمودیان تشکیل شد. وظیفه این کمیته استعدادیابی در میان دانش آموزان دبیرستانی بود و تابستان‌ها به آن‌ها در دانشگاه شریف آموزش ریاضی داده می‌شد.

او در ادامه گفت: میرزاخانی یکی از همین استعدادها بود که آن زمانی شناسایی شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: فقدان چنین افرادی برای آحاد جامعه تالم برانگیز است و به راحتی نمی‌توان جایگزینی برای آن پیدا کرد، به ملت ایران تبریک می‌گویم که چنین فرزندی را پرورش داد.

او در ادامه گفت: به جامعه بشری تسلیت می‌گویم که میرزاخانی در شرایطی که درخت علم به بار نسشته بود آن هم در شرایطی که میوه‌های گران سنگ می‌داد، عروج کرد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار