کد خبر: ۴۱۹۷۴۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
رسانه سعودی العربیه در گزارش خود از حضور محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور اسبق ایران در این مراسم یاد کرد و نوشت: با وجود اینکه به احمدی‌نژاد توصیه شده بود در انتخابات به عنوان کاندیدا حضور نداشته باشد، او در انتخابات شرکت کرد و رد صلاحیت شد.
به گزارش نامه نیوز پایگاه خبری العربیه که به عربستان سعودی تعلق دارد و به رویکردهای ضد ایرانی معروف است، مراسم تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری را مورد توجه قرار داد.

در گزارش این پایگاه خبری گفته شده: حسن روحانی رسما روز پنجشنبه برای دومین دوره ریاست جمهوری خود در مراسم تنفیذ در حضور رهبر انقلاب قسم یاد کرد.

العربیه با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در مراسم تنفیذ رییس‌جمهور نوشت: رهبر انقلاب در این مراسم مشارکت بالای انتخابات را نشانه موفقیت نظام جمهوری اسلامی در اجرای جمهوریت و محبوبیت آرمان‌های انقلاب خواند.

این رسانه سعودی در گزارش خود از حضور محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور اسبق ایران در این مراسم یاد کرد و نوشت: با وجود اینکه به احمدی‌نژاد توصیه شده بود در انتخابات به عنوان کاندیدا حضور نداشته باشد، او در انتخابات شرکت کرد و رد صلاحیت شد.

در این گزارش همچنین به سخنان روحانی نیز اشاره شده و گفته روحانی در این مراسم بر اقتصاد مقاومتی تاکید کرده است.

العربیه نوشت: روحانی ۶۸ ساله در این دوره موفق شد بر رقیب اصولگرای خود ابراهیم رییسی با شعار برقراری رابطه با کشورهای جهان و ارتقای آزادی‌های مدنی پیروز شود. با این حال او همچنان با تهدیدات گسترده‌ای از سوی آمریکا و همچنین با مخالفت‌هایی از سوی اصولگرایان روبه رو است.

منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی

تور لحظه آخری

ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار