به‌روز شده در: ۲۴ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۸
کد خبر: ۴۲۰۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
تراژدی جنگ به خوبی برای همه شناخته شده بوده و هیچ مشخصه‌ای بهتر از این حقیقت که فاجعه بار خواهد بود ندارد.
وزیر دفاع آمریکا هشدار داد که هر گونه جنگ با کره شمالی «فاجعه بار» خواهد بود و این کشور تلاش می‌کند از راه دیپلماتیک بحران را حل کند.

به گزارش نامه نیوز به نقل از خبرگزاری اسوشیتدپرس؛ جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران در کالیفرنیا گفت: تلاش‌های آمریکا (علیه کره شمالی) رویه دیپلماتیک داشته و بر مبنای دیپلماسی به پیش می‌رود و نتایجی دیپلماتیک نیز به دست می‌آورد. من می‌خواهم در حال حاضر در همین مسیر باقی بمانم.

وی اظهار داشت: تراژدی جنگ به خوبی برای همه شناخته شده بوده و هیچ مشخصه‌ای بهتر از این حقیقت که فاجعه بار خواهد بود ندارد.

ماتیس با اشاره به رای چند روز پیش شورای امنیت سازمان ملل برای تحریم کره شمالی و توصیف این کشور به عنوان تهدید علیه جامعه جهانی گفت: چند بار شما دیده‌اید که فرانسه، چین، روسیه و آمریکا با اتفاق نظر به نفع مسئله‌ای رای بدهند.

این اظهارات وزیر دفاع آمریکا بعد از آن مطرح شد که اوایل روز پنجشنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مجددا کره شمالی را تهدید کرد که در صورت هرگونه حمله کره شمالی به گوآم "پاسخی دریافت خواهد کرد که تاکنون هیچ کس مشابهش را مشاهده نکرده است."

منبع: ایسنا
برچسب ها: آمریکا ، کره شمالی ، جنگ
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار