به‌روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵
کد خبر: ۴۲۱۱۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۳
کشورهای محاصره‌ کننده قطر اعلام کردند مخالف ادامه همکاری و تعامل شرکت‌های آمریکایی با دوحه نیستند.
خبرگزاری «رویترز» اعلام کرد چهار کشور محاصره‌کننده قطر به واشنگتن اعلام کرده‌اند شرکت‌های آمریکایی که با قطر در تعامل هستند، مجازات نخواهند شد و با ادامه این همکاری مشکلی ندارند.

به گزارش نامه نیوز، عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی در ژوئن سال جاری (2017) با این اتهام که قطر از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند و باعث بی‌ثباتی در منطقه شده، روابط خود را با دوحه قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود با قطر را بستند.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از یک منبع آگاه نوشته است که چهار کشور تحریم‌کننده قطر در ماه جولای در نامه‌ای، به «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا اطمینان داده‌اند که شرکت‌های آمریکایی همکار با قطر، تنبیه نخواهند شد و تبعیضی در انعقاد قراردادهای همکاری با آن‌ها وجود نخواهد داشت.

هیئت اروپایی مستقر در امارات هم به رویترز گفته است که این کشور «به صورت شفاهی، اما رسمی» به اروپایی‌ها هم این اطمینان را داده‌اند.

بنا بر این گزارش، در نامه چهار کشور به تیلرسون، با تأکید بر اهمیت روابط دوجانبه با واشنگتن، تأکید شده است که تحریم‌های ضدقطر اثری برای همکاری‌های اقتصادی و تجاری با ایالات متحده و شرکت‌های آمریکایی نخواهد داشت.
منبع: فارس
برچسب ها: قطر ، عربستان ، آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار