به‌روز شده در: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۸
کد خبر: ۴۲۶۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: مراکز نظامی ایران جزء امنیت ماست و هیچ کسی اجازه بازدید از آن را ندارد. می خواهد آمانو باشد یا غیر آمانو.
علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل امروز در جمع خبرنگاران درخصوص جوسازی و اقدامات اخیر آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی هم گفت: به آقای امانو توصیه می کنم که از گذشته پند گیرد و مورد القای آمریکا قرار نگیرد. هیچ کاری نمی توان علیه جمهوری اسلامی انجام داد.  

به گزارش نامه نیوز، مشاور مقام معظم رهبری درباره موضوع بازدید غربی ها از مراکز نظامی کشورمان اظهار کرد: مراکز نظامی ایران جزئی از امنیت ماست و هیچ کسی اجازه بازدید از آن را ندارد. می خواهد آمانو باشد یا غیر آمانو.

ولایتی در مورد سفر سردار باقری به ترکیه گفت: شاید اولین بار بود که در این سطح در جمهوری اسلامی سفر صورت می گرفت و استقبال ترکیه و نوع بحث هایی که مطرح شد، تعیین کننده بود.

وی تاکید کرد: ترکیه و ایران دو کشور همسایه با تاریخ طولانی و روابط حسنه هستند که حُسن همجواری رو به توسعه دارند. امیدواریم در آینده شاهد پیشرفت این روابط باشیم.

همه پرسی اقلیم کردستان مقدمه تجزیه عراق است

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد در خصوص همه پرسی در عراق گفت: ما از تمامیت ارضی عراق و همه کشورهای منطقه دفاع و حمایت می کنیم. این همه پرسی علیه تمامیت ارضی عراق است.

ولایتی تاکید کرد: دولت عراق با این همه پرسی مخالف است و جمهوری اسلامی ایران که روابط استراتژیک با عراق دارد بر این همه پرسی رضایت ندارد چرا که این موضوع متضاد با تمامیت ارضی و هویت ملی کشور عراق است.

وی خاطرنشان کرد: این کار بدون تردید به تمامیت ارضی عراق لطمه می زند و مقدمه تجزیه عراق خواهد بود.

ولایتی در خصوص سفر هیات عربستانی به ایران گفت: ایران و عربستان در خصوص موضوع حج توافق کردند و این مساله به خوبی برگزار شد و دو طرف بر توافق خود وفادار هستند.

وی ادامه داد: هیاتی از ایران به عربستان و از عربستان به ایران برای سرکشی سفارت های بسته شده دو کشور سفر خواهند کرد که این موضوع گام مثبتی خواهد بود.

ولایتی اضافه کرد: ما در روابط دو جانبه مشکلی با عربستان نداریم اما در مسائل منطقه ای توصیه ما این است که عربستان در امور کشورهای منطقه دخالت نکند.

اماراتی ها حرف بی حساب زیاد می زنند

مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب در خصوص صحبت های مسئولان اماراتی درباره ایران گفت: اماراتی ها صحبت های بی حساب زیاد مطرح می کنند.

وی در خصوص کشتار مسلمانان میانمار تاکید کرد: از جمله بی منطق ترین کارها در جهان کشتار و اخراج مسلمانان میانمار است.

ولایتی خاطرنشان کرد: مسئولان میانمار یک ادعای واهی نژادپرستانه دارند و آنها می گویند چند هزار سال پیش مسلمانان آنجا در این مکان نبودند.

وی خاطرنشان کرد: خانمی که اکنون در این کشور حاکم است غربی ها فریاد مظلومیت آن را در گذشته در بوق می دمیدند اما اکنون وی مانند ژنرال های میانمار رفتار می کنند.

ولایتی اظهار داشت: این سیاست یک سیاست شکست خورده است و این کشور را تبدیل به رژیم اشغالگر اسرائیل در جنوب شرق آسیا می کند.

وی عنوان کرد:  مجامع بین المللی باید جدی تر جلوی آنها بایستند.

آمریکا در منطقه ما خود را شکست خورده می داند

ولایتی در خصوص صحبت های نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل اظهار داشت: اولین بار نیست که این فرد اظهارات ضد ایرانی می کند و آمریکایی ها هم اولین بار نیست که اظهارات ضد ایرانی دارند.

وی افزود: با توجه به پیروزی ها در دیرالزور، موصل و حلب و ان شا الله در رقه، آمریکایی ها خود را شکست خورده می دانند.

ولایتی عنوان کرد: دومینوی پیروزی دولت های قانونی عراق و سوریه شروع شده و آمریکایی ها در منطقه آبرو و نفوذ ندارند.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد تاکید کرد: حرف های نیکی هیلی تازه نیست و هیچ اثری در جمهوری اسلامی ایران ندارد، اینها می خواهند برجام را زیر پا بگذارند اما دنیا جلوی آنها ایستاده است.
منبع: مهر
برچسب ها: ولایتی ، عربستان ، آمانو
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
پربازدید های ورزشی
ببینید
بشنوید
فیلم
آخرین اخبار