کد خبر: ۴۲۶۹۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۷
مسئول آموزش مرکز باروری و ناباروری اصفهان گفت: قیمت رحم اجاره‌ای در اصفهان توافقی است اما تا ۱۹ میلیون تومان با پرداخت ماهانه ۲۰۰ هزار تومان هم انجام شده است.
 مهرانگیز جعفرزاده  مسئول آموزش مرکز باروری و ناباروری اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر افراد زیادی در اصفهان در لیست انتظار برای دریافت تخمک اهدایی، رحم اجاره‌ای و اهدای جنین هستند اما دهنده کم داریم.

به گزارش نامه نیوز،وی بیان داشت: با سازمان بهزیستی و زندان‌ های استان، مذاکراتی صورت گرفته تا افراد نیازمند با مراجعه به مرکز باروری و ناباروری اصفهان، با فروش تخمک، جنین و رحم هم مشکل مالی خود را حل و نیز خانواده‌ ای را با بچه دار شدن خوشحال کنند.

مسئول آموزش مرکز باروری و ناباروری اصفهان بیان داشت: این مرکز محلی برای خرید و فروش نیست بلکه تنها بدنبال چاره‌ای برای بچه دار شدن زوج های نابارور است که تنها با اهدای تخمک یا رحم اجاره‌ای یا اهدای جنین بچه دار و امیدوار به زندگی می شوند و از میزان طلاق کاسته می‌شود.

وی گفت: این در حالی است که مرکز باروری و ناباروی تمام امور را به صورت قانونی پیگیر است که هر دو طرف با اعتماد و اطمینان بتوانند مشکل خود را حل کنند.

جعفرزاده با اشاره به اینکه تاکنون بهزیستی و سازمان زندان‌ها حاضر به همکاری در این زمینه، نشدند، افزود: رسانه‌ها می توانند بهترین کمک را به ما انجام دهند.

وی با اظهار اینکه رحم اجاره ای و اهدای تخمک و جنین از نظر شرعی و وزارت بهداشت مشکلی ندارد، بیان داشت: همچنین فروش و یا اهدای اسپرم نیز صورت می گیرد و بسیاری از افرادی که از روش های مختلف اقدام به بارداری کردند و موفق نشدند، زیر بار این روش می‌روند.

مسئول آموزش مرکز باروری و ناباروی با اشاره به اینکه اهداکنندگان باید شرایط ویژه داشته باشند، ادامه داد: زنان مطلقه یا بیوه با سن کمتر از ۳۴ سال که یک بار بچه دار شده باشند، می توانند پس از سنجش سلامتی و ارائه سند ازدواج، در این طرح شرکت کنند که بعد از اعلام رضایت، از طرف ما نامه به دادگستری ارسال و اقدامات اولیه صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینه تخمک اهدایی بین دو و نیم میلیون تا سه و نیم میلیون تومان است، گفت: هزینه جنین سه و نیم میلیون تومان، رحم اجاره ای ۱۹ میلیون تومان با دریافت ماهانه ۲۵۰ هزار تومان است.

منبع:مهر

منبع: مهر
برچسب ها: هزینه ، اجاره ، رحم
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار