کد خبر: ۴۲۷۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۹
سرمربی تیم ملی فوتبال معتقد است تیم ایران برای موفقیت در جام جهانی باید از چهار دوره قبلی درس بگیرد و متفاوت باشد.
کارلوس کی روش درباره شرایط فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی گفت و گویی با رویترز انجام داده است.

به گزارش نامه نیوز، سرمربی تیم ملی در این گفت و گو مانند تمام مصاحبه های اخیرش به مشکلات مالی و عدم برنامه ریزی برای آماده سازی تیم ملی اشاره کرد.

وی گفت: شرایط ما عملاً مثل قبل است. فدراسیون نهایت تلاشش را می‌کند، اما به اندازه کافی از حمایت مالی برخوردار نیست و مشکل داریم. سه ماه پیش به جام جهانی صعود کردیم و در این مقطع هیچ دلیلی وجود ندارد که برنامه‌ای مشخص و یک بودجه ثابت برای تصمیم‌گیری در مورد حضورمان در جام جهانی نداشته باشیم. اگر بخواهیم با همان الگوی دوره قبلی به جام جهانی برویم، به هیچ جایی نمی‌رسیم. این یک نتیجه‌گیری کاملاً ساده است.
 
کی روش ادامه داد: من توانستم با ارتباطات شخصی بازی دوستانه برابر روسیه که میزبان جام جهانی است ترتیب دهم که اتفاق مهمی از نظر بین المللی برای فوتبال ایران است اما نباید فقط به روابط شخصی من بسنده شود و اگر می خواهند بازی های خوب دوستانه ترتیب دهند باید پول خرج کنند. 

وی با بیان اینکه فوتبال ایران برای پنجمین بار به جام جهانی رسیده افزود: چهار جام جهانی قبلی این درس را به ما دادند که اگر می‌خواهید به دور دوم راه پیدا کنید باید متفاوت باشید. متفاوت در اردوی آماده‌سازی، در میزان جاه‌طلبی، خلاقیت، استفاده از نبوغ برای دیدن اینکه چگونه می‌‌توان در عرض 10 ماه باعث پیشرفت این تیم شد. 
 
سرمربی تیم ملی تاکید کرد: ما نمی‌توانیم مثلاً انتظار داشته باشیم که مانند پرتغال باشیم، چون آنها این پروسه را 45 سال پیش آغاز کرده‌اند. ما نمی‌توانیم مانند آلمان باشیم، چون آنها 55 سال پیش شروع کرده‌اند، فرانسه 55 سال پیش شروع کرده است. چطور می‌توان درعرض 10 ماه این فاصله را کاهش داد؟ این هدف اول من است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
پربازدید های ورزشی
ببینید
بشنوید
فیلم
آخرین اخبار