کد خبر: ۴۲۷۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ جزئیات جنایت یک خواننده زیرزمینی در یک استودیوی موسیقی در شهرک ولیعصر تهران را تشریح کرد.
در ساعت ۱۶ روز نهم شهریور ماه امسال و از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک جنایت به کلانتری 153 شهرک ولیعصر اعلام شد .با حضور مأموران در محل و تأیید خبر اولیه ، بلافاصله موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل و پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد و با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

به گزارش نامه نیوز، دوست و شریک کاری مقتول که با ورود به محل جنایت ( استریو ضبط صدا ) با جسد مقتول بنام پوریا 24 ساله روبرو شده بود ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : طبق روال هر روز ، ساعت16 به دفتر کار خودمان در یک استودیو ضبط صدا مراجعه کردم ؛ وارد دفتر شدم که ناگهان با جسد پوریا در اتاق ضبط صدا مواجه شدم.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در بررسی صحنه جنایت اطلاع پیدا کردند که مقتول به علت اصابت شش گلوله شلیک شده از یک اسلحه کمری و از فاصله نزدیک به قتل رسیده است. در بررسی محل جنایت نیز مشخص شد که عامل یا عاملین جنایت بدون هرگونه فشار و یا تخریب وارد محل جنایت شده ؛ همچنین هیچگونه آثار ضرب و جرحی نیز بر روی جسد مقتول شناسایی نشد که همگی این دلایل نشان از شلیک ناگهانی به سوی وی داشت .

با آغاز تحقیقات ، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با انجام اقدامات پلیسی و بررسی صحنه جنایت اطلاع پیدا کردند که مقتول در ساعت 15 روز جنایت ، برای تنظیم قرارداد با یکی از خوانندگان زیرزمینی قرار ملاقات داشته است ؛ لذا با شناسایی محل سکونت این فرد بنام رضا . س 18 ساله در منطقه مرتضی گرد ، کارآگاهان به این محل اعزام و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که همزمان با تاریخ جنایت ، رضا به محل سکونت خود مراجعتی نداشته است .

تحقیقات پلیسی برای دستگیری رضا در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا نهایتا در ساعت ۱۱ روز بیستم شهریور ماه ، رضا در منطقه مرتضی گرد دستگیر و در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ارتکاب جنایت با همدستی یکی از دوستانش بنام مهدی . م 18 ساله اعتراف کرد ؛ مهدی نیز در ساعت 12 همان روز، در منطقه مرتضی گرد ، دستگیر و اظهارات دوست خود را تأیید کرد .

رضا که با شلیک 6 گلوله اقدام به کشتن مقتول کرده بود ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : بواسطه علاقه شدیدی که به خوانندگی داشتم ، از حدود دو سال پیش خوانندگی را به عنوان حرفه اصلی خود آغاز کردم ؛ اولین آهنگ خود را حدودا دو سال پیش در استودیوی ضبطِ مقتول که آنزمان در منطقه مرتضی گرد بود ، تولید کردم ؛ همین موضوع زمینه آشنایی من با مقتول شد و پس از آن چند آهنگ دیگر با همکاری وی تولید کردم که آخرین آن مربوط به اسفندماه سال گذشته بود ؛ از آن زمان دیگر اطلاعی از مقتول نداشتم تا اینکه حدود سه ماه پیش با مسافرت به غرب کشور ، یک قبضه اسلحه کمری تهیه کردم ؛ می دانستم که مقتول سیستم استودیوی مجهزی در اختیار دارد ؛ تصمیم گرفتم تا این تجهیزات را سرقت کنم و موضوع را با یکی از دوستانم بنام مهدی در میان گذاشتم و او نیز با من همراه شد ؛ در ساعت 15 روز نهم شهریورماه ، به iمراه مهدی و طی قرار قبلی که با پوریا گذاشته بودیم ، به دفتر کار جدید وی در شهرک ولیعصر رفتیم ؛ پس از تنظیم قرارداد ، به بهانه تست صدا وارد اتاق ضبط صدا شدیم ؛ هر سه نفر وارد اتاق ضبط شدیم ؛ بدون هیچگونه درگیری فیزیکی با مقتول ، اسلحه را از زیر لباس خارج کرده و 6 گلوله شلیک کردم و پس از ارتکاب جنایت تجهیزات داخل استودیو را برداشته و از محل خارج شدیم .

براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم اصلی پرونده و در بازرسی دقیق از محل سکونتش در منطقه مرتضی گرد ، کارآگاهان اداره دهم موفق به کشف تجهیزات سرقت شده از محل جنایت و همچنین یک قبضه اسلحه کمری همراه با تعدادی فشنگ جنگی شدند .

مکرم افزود: هر دو متهم پرونده ، با قرار بازداشت موقت و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار