کد خبر: ۴۲۷۴۳۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۲
یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا
تیم پرسپولیس ایران با شکست الاهلی عربستان به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه یافت.
در ادامه مسابقات مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا امروز پرسپولیس در بازی برگشت در ابوظبی به مصاف الاهلی عربستان رفت.

به گزارش نامه نیوز، برانکو در غیاب سیدجلال حسینی برای این بازی ترکیب علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، محسن ربیع خواه، کمال کامیابی ‌نیا، محسن مسلمان (61 بشار رسن)، وحید امیری، فرشاد احمدزاده(شایان مصلح 75)، مهدی طارمی و علی علیپور(گادوین منشا 65) را انتخاب کرد.

در تیم عربستانی هم محمد العویس، موتاز هوساوی، محمد الفتیل، سعید المولد، شیفو، کلود امیر، الاسمری، تیسیر، صالح الامری ( 75 علی الاسماری )، لئوناردو و عمر السوما به میدان رفتند.

بازی با حمله سریع الاهلی شروع شد اما خیلی زود این پرسپولیس بود که حملات خود را آغاز کرد و خیلی زود هم به گل رسید. علی علیپور روی یک فرار سریع و با فرصت طلبی توپ را از مدافع آخر الاهلی ربود و در حالت تک به تک دروازه حریف را باز کرد تا ایرانی های پرشمار حاضر در ورزشگاه ابوظبی فریاد شادی سر بدهند.

پرسپولیس 10 نفره نماینده عربستان را حذف کرد/ صعود دلچسب شاگردان برانکو به نیمه نهایی

در ادامه بازی متعادل دنبال شد و قرمزها امیدوار به زدن گل دوم بودند اما یک تکل بی موقع و خطرناک از کمال کامیابی نیا روی پای هافبک حریف باعث شد بلافاصله از بازی اخراج شود و پرسپولیس در دقیقه 10 بازی ده نفره شود. برانکو در ادامه امیری را به دفاع چپ منتقل کرد تا ربیع خواه به جای کامیابی نیا در پست هافبک دفاعی بازی کند.

الاهلی برای جبران گل خورده تلاش زیادی کرد اما در نهایت پرسپولیس با مدیریت خوب به حریف موقعیتی نداد تا نیمه نخست با برتری نماینده ایران خاتمه یابد. پرسپولیس می توانست حتی ده نفره یک گل دیگر نیز بزند که نفوذ خوب علیپور در آخرین لحظه توسط مدافع حریف دفع شد.

سعودی ها در نیمه دوم با استفاده از یک بازیکن بیشتر حملات خود را پردامنه تر دنبال کردند و در دقیقه 52 توانستند توسط صالح المری به گل تساوی برسند و کار برای نماینده ایران سخت شود. الاهلی در ادامه عقب کشید تا از تساوی یک بر یک با یک بازیکن بیشتر دفاع کند. در دقیقه 58 خطای واضح روی طارمی در محوطه جریمه پنالتی تشخیص داده نشد تا پرسپولیس موقعیت عالی را با ناداوری از دست بدهد.

پرسپولیس 10 نفره نماینده عربستان را حذف کرد/ صعود دلچسب شاگردان برانکو به نیمه نهایی

برانکو کم کم تعویض های خود را شروع کرد تعویض هایی که اخیرا روند بازی ها را به نفع پرسپولیس عوض کرده است. رسن جانشین مسلمان شد، منشا جای علیپور را گرفت و در ادامه مصلح هم به جای احمدزاده به میدان رفت. در دقیقه 80  تعویضی های برانکو بالاخره طلسم را شکستند. ارسال خوب رسن در چند فعل و انفعال به مصلح رسید و ضربه خوب او را مدافع الاهلی با دست از دروازه بیرون کشید تا با کارت قرمز اخراج شود و پرسپولیس نیز به یک پنالتی برسد. این بار نوبت به دیگر تعویضی رسید و منشا به راحتی توپ را وارد درازه کرد تا قرمزها دو بر یک پیش بیفتند.

پرسپولیس در ادامه به خوبی بازی را مدیریت کرد و در حالی که داور 6 دفیقه وقت تلف شده اعلام کرده بود در چهارمین دقیقه از وقت های تلف شده رسن در محوطه جریمه با خطای مدافع حریف سرنگون شد تا داور باز هم نقطه پنالتی را نشان دهد. این بار طارمی پشت توپ قرار گرفت تا هفتمین گل خود در این مسابقات را هم به ثمر برساند و پرسپولیس نیز با برتری سه بر یک به مرحله نیمه نهایی راه یابد.

پرسپولیس در این مرحله به مصاف الهلال دیگر نماینده عربستان خواهد رفت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار