به‌روز شده در: ۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹
کد خبر: ۴۲۷۵۸۶
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
در زمان حدود 30 ثانیه چه‌کاری می‌توانید انجام دهید؟ نام بردن چند خودروی موردعلاقه یا شاید هم تکرار گوشه‌ای از آهنگی که دوست دارید. خب این جالب است؛ اما بوگاتی شیرون قادر به انجام کاری بیشتر از این‌ها بوده است، مثل دستیابی به شتاب صفر تا 400 کیلومتر در ساعت در زمان 32.6 ثانیه! بله شیرون باحال تر از شماست!
به گزارش نامه نیوز ، این ابرخودروی فرانسوی در حالت استاندارد حداکثر سرعت محدود شده‌ی 381 کیلومتر در ساعتی دارد اما زمانی که دکمه‌ای مخصوص را فعال کنید خودرو می‌تواند به سقف سرعت 420 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند که 5 کیلومتر در ساعت بیشتر از مدل ویرون سوپر اسپورت ورلد رکورد ادیشن است.


از نظر تئوری شیرون قادر است به سرعت بالای 450 کیلومتر در ساعت برسد. این را راننده آزمایشی بوگاتی یعنی اندی والاس گفته است. این رکورد 19 کیلومتر در ساعت بیشتر از مدل ویرون سوپر اسپورت با رکورد 431 کیلومتر در ساعت می‌باشد.


اما شتاب گیری این خودرو بسیار گیراتر از سقف سرعت می‌باشد. شیرون تنها به 2.4 ثانیه زمان نیاز دارد تا از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد و برای رسیدن به سرعت 200 کیلومتر در ساعت نیز 6.5 ثانیه نیاز دارد. قدم بعدی یعنی سرعت 300 کیلومتر در ساعت در زمان 13.6 ثانیه تکمیل می‌شود و نهایتاً می‌بینیم که شتاب صفر تا 400 کیلومتر در ساعت تنها 32.6 ثانیه زمان می‌برد. در صورت استفاده از لاستیک مناسب این خودرو می‌تواند به حداکثر سرعت 463 کیلومتر در ساعت برسد.


موضوع جالب اینکه شیرون ثابت کرده یک خودروی مناسب برای استفاده‌های روزمره است و همچنین فضای کافی برای حمل اشیایی چون گوشی همراه، عینک‌های آفتابی و بطری آب را دارد!منبع : پدال
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار