کد خبر: ۴۲۷۶۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
وزیر خارجه کشورمان گفت: هیچکدام از بازدیدهای آژانس نمی‌تواند بهانه‌ای باشد برای اطلاع یافتن از اسرار کشور.
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به روسیه در جمع خبرنگاران گفت: در موضوع برجام با توجه به سیاست‌های اخیر آمریکا در این خصوص نیاز به هماهنگی بین ایران و روسیه است. در این باره هماهنگی‌های خوبی هم در گذشته وجود داشته و دو کشور از مواضع یکدیگر در سازمان‌های بین‌المللی از مواضع یکدیگر حمایت کرده‌اند و روسیه نیز حمایت خوبی از ایران در بحث برجام داشته است.

به گزارش نامه نیوز، وی ادامه داد: ما با چالش‌های مشترکی روبرو هستیم که مهمترین آنها چالش‌های منطقه‌ای است.

وزیر خارجه با بیان اینکه ایران و روسیه در سوریه توانستند به کمک مردم سوریه آمده و تروریست‌ها را به عقب برانند و امروز وضعیت در میدان بسیار خوب است، اظهار داشت: با همکاری خوب ایران، روسیه و ترکیه، وضعیت در صحنه سیاسی هم بهبود یافته و حتی توانستیم تا حد زیادی از تنش‌ها و درگیریها جلوگیری کنیم.

ظریف ادامه داد: یکی از موضوعاتی که ما می‌توانیم با روسیه درباره آن همکاری و مذاکره داشته باشیم، منطقه و سوریه است. این سفر یک تمرکز درباره سوریه دارد به علاوه موضوعات دو جانبه و چند جانبه که دنبال می‌کنیم.

وزیر خارجه کشورمان درباره سخنان آمانو که گفته بود بین اماکن نظامی و غیر نظامی برای بازرسی تفاوتی قائل نمی‌شویم نیز گفت: هم پروتکل الحاقی مشخص است و هم برجام و چارچوب‌های آنها برای بازدید از مکان‌هایی است که امکان فعالیت‌های هسته‌ای در آنها وجود داشته باشد و جمهوری اسلامی هم همانطور که آژانس تاکنون در زمینه عدم فعالیتهای اعلام نشده بارها اثبات کرده، کاملاً به درستی عمل کرده و همانطور که در بند 74 ضمیمه یک ذکر شده هیچکدام از این بازدیدها نمی‌تواند بهانه‌ای باشد برای اطلاع یافتن از اسرار کشور.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار