کد خبر: ۴۲۷۷۰۳
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۷
رییس کل دادگستری استان گلستان گفت: بیشتر قتل‌های استان بدون برنامه ریزی قبلی و توسط افرادی صورت می گیرد که در کنترل خشم و رفتارهای هیجانی خود ناتوانند. تقریبا همه کسانی که مرتکب قتل شده‌اند بلافاصله ابراز پشیمانی می‌کنند، پشیمانی که دیر است.
هادی هاشمیان اظهار کرد: هیچ یک از قتل هایی که امسال در استان رخ داد با برنامه ریزی قبلی نبود و قاتلان می گویند آنی مرتکب قتل شده اند.

به گزارش نامه نیوز، وی افزود: بررسی این پرونده ها نشان می دهد بیشتر این قتل ها در پی مشاجره بر سر موضوعات کم اهمیت و ناشی از خشم و ناتوانی در حل مسئله روی داده است.

هاشمیان پایین آمدن آستانه تحمل افراد را زنگ خطر جدی عنوان کرد و از افراد و نهادهای تاثیرگذار در جامعه خواست در این باره چاره‌اندیشی کنند.

رییس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به زندگی اقوام و مذاهب مختلف در گلستان گفت: می توان از این ظرفیت به ویژه ریش سفیدان و روحانیان شیعه و سنی برای آموزش مهارت های کنترل هیجان و کاستن از تنش‌ها بهره برد.

وی اضافه کرد: هر چند دادگستری تلاش‌های خود را برای آموزش مهارت های کنترل رفتارهای هیجانی در اقشاری که با این دستگاه سر و کار دارند آغاز کرده است، اما این تلاش ها کافی نیست و نیازمند همراهی و شکل گیری بسیج عمومی از مردم و نهادهای متولی در این زمینه است.

هاشمیان با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی در برخورد با جرایم خشن قاطع است، گفت: به هیچ عنوان برای کسانی که این گونه جرایم مرتکب می شوند مجازات های جایگزین حبس اعمال نمی شود و عفو، تخفیف مجازات و مرخصی هم در کار نیست.

از ابتدای امسال تاکنون 26 قتل در گلستان اتفاق افتاده است.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار