کد خبر: ۴۲۷۸۸۳
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲
'ترزا می' در دیدار با وزیرخارجه آمریکا براهمیت پایبندی به برجام تاکید کرد.
 یک سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس در گفت و گو با خبرنگاران افزود: طرفین در رابطه با مساله توافق هسته ای با ایران گفت وگو کردند و در این رابطه، 'ترزا می' در رابطه با اهمیت جلوگیری از دست یابی ایران به سلاح هسته ای تاکید کرد.
به گزارش نامه نیوز این ادعای ترازمی در حالی است که ایران بارها بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای خود تاکید کرده و آژانس بین المللی انرژی اتمی هم بارها با تایید صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران اعلام کرده که ایران به اجرای برجام پایبند بوده است.
وی افزود: آنها همچنین در رابطه با کره شمالی و تداوم اقدامات بی ثبات کننده این کشور گفت وگو کردند. دو طرف در رابطه با اهمیت افزایش فشارها از سوی جامعه جهانی بر پیونگ یانگ تاکید کردند.
رکس تیلرسون، صبح امروز برای دیدار با همتای انگلیسی و دیگر مقامات انگلیسی و گفت وگو در رابطه با موضوعات مختلف از جمله کره شمالی و لیبی وارد لندن شد.
به گزارش وزارت خارجه انگلیس، تیلرسون همچنین قرار است در نشستی با حضور وزرای خارجه مصر، امارت، ایتالیا و فرستاده سازمان ملل متحد در امور لیبی، برای بررسی امور لیبی شرکت کند.
این دومین بار است که وزیر خارجه آمریکا از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، به انگلیس سفر می کند.
منبع: ایرنا
برچسب ها: برجام ، ترازمی ، تیلرسون
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار