کد خبر: ۴۳۸۲۹۵
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲
هفته دهم لیگ برتر فوتبال
هشتاد و پنجمین دربی تهران با برتری پرسپولیس همراه بود.
در آخرین دیدار از هفته دهم لیگ برتر فوتبال عصر امروز پرسپولیس و استقلال در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند تا دربی 85 را برگزار کنند.

به گزارش نامه نیوز، پرسپولیس با دو بازی کمتر در رده سوم جدول قرار داشت به دنبال برداشتن گام بلند برای بازگشت به صدر جدول بود و استقلال رده سیزدهمی با یک بازی کمتر به دنبال صعود در جدول با کسب سه امتیاز بود.

برانکو در غیاب نفراتی مثل طارمی، احمدزاده و نورالهی و با نیمکت نشین کردن محسن مسلمان ترکیب علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی (کاپیتان)، محمد انصاری، شجاع خلیل‌زاده، حسین ماهینی، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، بشار رسن، وحید امیری، گادوین منشا و علی علیپور را انتخاب کرد.

در سمت مقابل وینفرد شفر در اولین تجربه دربی تهران استقلال را با حسین حسینی، مجید حسینی، روزبه،چشمی، وریا غفوری، میلاد زکی پور، فرشید باقری، امید ابراهیمی، خسرو حیدری(کاپیتان)، داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی و علی قربانی به میدان فرستاد.

انتخاب دو هافبک دفاعی در ترکیب هر دو تیم نشان داد که برانکو و شفر قصد داشتند جانب احتیاط را رعایت کنند.

نخستین صحنه بازی به سرنگون شدن علی قربانی در محوطه جریمه پرسپولیس اختصاص داشت که داور معتقد به خطای پنالتی نبود. در ادامه آبی ها در موقعیت بسیار خوبی قرار گرفتند اما فرشید اسماعیلی پاس مناسبی برای قربانی ارسال نکرد و حسینی توانست این حمله را دفاع کند.

در ادامه بازی به تعادل کشیده شد تا اینکه در دقیقه 20 علیپور در موقعیت تک به تک با حسینی قرار گرفت که روزبه چشمی وی را با خطا متوقف کرد و داور نیز نقطه پنالتی را نشان داد و چشمی هم یک اخطار گرفت. علیپور پشت توپ قرار گرفت و برخلاف جهت حسینی ضربه را به گل تبدیل کرد تا قرمزها پیش بیفتند.

پرسپولیس فاتح دربی 85 / گام بلند شاگردان برانکو به سمت صدر جدول

بازی در ادامه د رگیرانه دنبال شد و داور بارها در سوت خود به نشانه خطا دمید و و ربیع خواه نیز روی یکی از خطاهای خود اخطار گرفت. 

مدافعان استقلال در نیمه اول بارها دچار اشتباه شدند و منشا و امیری روی این اشتباهات می توانستند گلزنی کنند که موقعیت ها از دست رفت و بازی در نیمه نخست با برتری یک بر صفر شاگردان برانکو خاتمه یافت.

با شروع نیمه دوم پرسپولیس کار را هجومی آغاز کرد و بشار رسن در متن حرکات این تیم قرار داشت که ماحصل آن دو ضربه کرنر پیاپی بود. در ادامه سه خطای مداوم از فرشید باقری باعث شد از داور اخطار بگیرد.

در ادامه استقلال بازی هجومی را در دستور کار خود قرار داد و با حرکات خسرو حیدری و غفوری از سمت راست حملاتی را انجام داد. کمی بعد بشار رسن حرکت خوبی دیگری انجام داد که با خطای ابراهیمی متوقف شد و داور به شماره 6 آبی ها نیز اخطار داد.

رسن می توانست در دقیقه 60 روی کرنر گلزنی کند که ضربه اش از بالای دروازه بیرون رفت. یک دقیقه بعد نیز از ناحیه کتف مصدوم شد تا مسلمان آماده ورود به زمین شود. رسن به بازی برگشت و در دو صحنه به همراه منشا خطرساز ظاهر شد که نتیجه ای به همراه نداشت.

جابر انصاری در دقیقه 61 جای باقری را گرفت و چهار دقیقه بعد مسلمان نیز به جای رسن مصدوم وارد میدان شد. 

استقلال با حضور انصاری بارها توسط این بازیکن صاحب موقعیت شد که به جایی نرسید.  در آن سمت پرسپولیس با اشتباهات خط دفاعی دوباره صاحب موقعیت شد که منشا استفاده نکرد. هنگام کرنرها تماشاگران هر دو تیم با پرتاب اشیا به سمت بازیکنان صحنه های بدی را رقم زدند. 

در دقیقه 73 شهباززاده جای قربانی را گرفت و ثانیه هایی بعد بار دیگر انصاری موقعیت دیگری را از دست داد. در دقیقه 83 علیپور از بازی بیرون رفت و جایش را به سیامک نعمتی داد و دو دقیقه بعد جباروف هم جای خسرو حیدری را گرفت. 

در ادامه بازی به خشونت کشیده شد. در چند صحنه تکل ماهینی، اعتراض غفوری و خطای غیرورزشی ذکی پور روی کامیابی نیا باعث شد هر سه از داور اخطار بگیرند.

اخطار به زکی پور باعث اعتراض تماشاگران شد و بازی به خاطر پرتاب نارنجک به سمت عکاسان پشت دروازه استقلال کمی متوقف شد.

در وقت های تلف شده مصلح جانشین منشا شد تا پرسپولیس از گل خود محافظت کند. استقلال سراپا حمله بود اما دفاع خوب پرسپولیس و خروج های بیرانوند آنها را ناکام گذاشت و آخرین صحنه نیز به کارت زرد برای اسماعیلی و شجاعیان به خاطر اعتراض به داور اختصاص داشت و در نهایت پرسپولیس با یک گل پیروز شد تا فاتح دربی 85 لقب بگیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار