کد خبر: ۴۴۲۲۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
احتمالا هنگام فروش موبایل خود نگران اطلاعات شخصی و محرمانه، سلفی‌هایی که دوست ندارید هیچ‌گاه دیده شوند و... هستید. پس کافی است قبل از فروش چند ترفند انجام داده تا باخیال راحت گوشی را تحویل خریدار بدهید. این هفته گوشی‌های اندرویدی را آموزش می‌دهیم و هفته بعد گوشی‌های آیفون.
به گزارش نامه نیوز ، از طریق حساب کاربری gmail تمام اطلاعات‌تان از قبیل شماره مخاطبین، یادداشت‌ها، پسورد اکانت‌تان در سایت‌های مختلف و ... را به راحتی به گوشی جدید منتقل کنید. برای این کار به تنظیمات بروید، در قسمت Users and Accounts روی گزینه‌ Sync کلیک کنید. سپس از تمامی اطلاعات پشتیبان بگیرید. دوباره به تنظیمات رفته بعد از فشردن System و Back Up گزینه Back Up to Google Drive را فعال کنید. این گونه مطمئن خواهید بود که همه‌ اطلاعات تا انتقال به گوشی جدید حفاظت شده و ایمن خواهند بود. برای موزیک، تصاویر و ویدئوهایتان نیز پیشنهاد می‌کنیم از طریق کابل usb آن‌ها را روی کامپیوتر خود منتقل کنید و سپس در گوشی جدیدتان بریزید یا با استفاده از مموری این کار را انجام دهید.

قبل از پاک کردن اطلاعات، آن‌ها را رمزنگاری کنید. با این کار حتی اگر اطلاعات ریکاوری شوند به رمز نیاز خواهند داشت و خیال‌تان راحت خواهد بود. برای مخفی کردن اطلاعات به تنظیمات و سپس بخش Security بروید. و روی Encrypt phone ضربه بزنید. این کار شاید حدود یک ساعت زمان ببرد، اما بدانید که ارزشش را دارد.
حال نوبت پاک کردن اطلاعات‌تان از روی گوشی قدیمی است. به تنظیمات رفته و از بخش تنظیمات سیستم گزینه Reset را انتخاب کنید. (ممکن است سیستم شما امکان ریست و بکاپ همزمان را داشته باشد، در این صورت همان را انتخاب کنید.) سپس روی Factory Data Reset کلیک کنید تا همه اطلاعات گوشی پاک شود.

اگر وسواس دارید و نگران پاک نشدن اطلاعات بعد از این کار هستید، گوشی کاملا خالی شده را با فایل‌های به درد نخور کاملا پر کنید، سپس مراحلی که در بالا برای انتقال اطلاعات از طریق gmail توضیح دادیم را با یک اکانت ساختگی دوباره انجام دهید و سپس گوشی را Factory Data Reset کنید. تا جای هیچ شک وشبهه‌ای نماند.

منبع : جیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار