به‌روز شده در: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
کد خبر: ۴۴۳۳۷۲
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۱
به نظر می‌رسد هدیه سلمان به عبدالعزیز، پادشاه عربستان به کاردینال بشاره پطرس الراعی، اسقف اعظم مارونی‌های لبنان هدیه‌ای استثنایی و گرانبهاتر از طلا باشد.
روزنامه "الرأی" کویت نوشت، سفر الراعی به عربستان اولین نشانه در ترسیم صفحه جدید در منطقه خواهد بود که خالی از اتفاقات غافلگیرکننده فراسیاسی نخواهد بود. به طوریکه گفته شده عربستان قصد بازسازی کلیسایی تاریخی را دارد که آن را کشف کرده است. قدمت این کلیسا به حدود ۹۰۰ سال پیش بازمی‌گردد. گویا عربستان می‌خواهد آن را به عنوان هدیه‌ای نمادین برای گفت‌وگوی اسلامی- مسیحی مطرح کند.

به گزارش نامه نیوز کاربران شبکه‌های اجتماعی خبرهایی دال بر قصد عربستان برای بازسازی کلیسای تاریخی و قدیمی موجود در این کشور را همزمان با سفر پطرس الراعی دست به دست می‌کنند اما محتوای این خبر هنوز از سوی هیچ طرف رسمی در عربستان تایید نشده است.

پادشاه عربستان امروز (سه‌شنبه) در دفتر خود در کاخ الیمامه میزبان پطرس الراعی بود. در حالی که الراعی با سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان نیز دیدار کرد.

این اولین سفر پطرس الراعی به عربستان بوده و در اوج بحران در روابط لبنان و عربستان در پی استعفای حریر از سمت نخست وزیری در ریاض انجام شد.
منبع : اقتصاد نیوز
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار