کد خبر: ۴۴۳۴۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهرگفت : یکی از عوامل افزایش قیمت طلا، بحث کره شمالی و لفاظی‌های ترامپ بود که باعث افزایش قیمت طلا شد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهرات درباره تاثیرگذاری نوسانات نرخ ارز بر قیمت طلای کشور، گفت: قیمت طلا و سکه در داخل کشور حاصل ضرب قیمت جهانی در قیمت ارز است؛ بنابراین قیمت طلا از دو عامل تشکیل شده است؛ یکی قیمت جهانی است و یکی قیمت ارز است.

به گزارش نامه نیوز کشتی آرای درباره قیمت انس جهانی طلا هم اضافه کرد: در حال حاضر در شرایطی هستیم که اگر اوضاع اقتصادی و سیاسی ثبات داشته باشد، این ثبات اثر مستقیم در قیمت طلا دارد، یعنی هر چقدر ثبات بیشتر باشد نوسان قیمت در بازار، کمتر می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از عوامل افزایش قیمت طلا، بحث کره شمالی و لفاظی‌های ترامپ بود که باعث افزایش قیمت طلا شد، گفت: بعد از کاسته شدن همین التهابات قیمت جهانی طلا هم کاهش یافت.

رئیس اتحادیه طلا و جواهرات با اشاره به این نکته که ماه صفر یا هر ماه دیگری هیچ تفاوتی برای ایجاد نوسانات بازار نمی‌کند تصریح کرد: همه پیش بینی می‌کردند در ماه صفر قیمت طلا کاهش یابد، ولی افزایش قیمت رخ داد.

کشتی آرا با اشاره به اینکه مردم همچنان به طلا به دید کالای سرمایه‌ای نگاه می‌کنند، گفت: هنوز هم نگاه سنتی به این شکل است و در آینده هم این نگاه باقی می‌ماند کسی نمی‌تواند منکر دید این مردم شد.

کشتی آرای در پایان گفت: وضع اصناف طلا بسیار شدید راکد است؛ علت هم رکود اقتصادی کشور است. به همین دلیل بسیاری از واحدهای ما در حال تعطیلی هستند و مردم قدرت خرید طلا را ندارند.

منبع : خبرگزاری دانشجو
برچسب ها: طلا ، طلا ، طلا
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار