کد خبر: ۴۴۸۵۵۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۰
وزنه برداری قهرمانی جهان - آمریکا
تیم ملی وزنه برداری ایران با کسب امتیازهای لازم در سنگین وزن، به مقام نخست مسابقات قهرمانی جهان در آناهیم آمریکا رسید.
در آخرین روز مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان جهان در آناهیم آمریکا، رقابت گروه (A) دسته 105+ کیلوگرم از ساعت 5 صبح امروز (چهارشنبه 15 آذرماه) با حضور بهداد سلیمی و سعید علی حسینی برگزار شد.

به گزارش نامه نیوز، در دسته فوق سنگین به غیر از دو نماینده کشورمان، 8 وزنه بردار گرجستان، ازبکستان، برزیل، الجزایر، جمهوری چک، مجارستان، ترکمنستان و استونی نیز حضور داشتند.

حرکت یکضرب:
سعید علی حسینی دو مرتبه وزنه 203 کیلوگرم را نتوانست مهار کند ولی سومین بار این وزنه را بالای سر برد تا به مدال برنز دست یابد.

بهداد سلیمی ابتدا وزنه 205 را مهار کرد، در دومین مرتبه وزنه 211 کیلوگرم را بالای سر برد و در آخرین حرکت نیز نتوانست وزنه 216 کیلوگرم را به ثبت برساند تا مدال نقره را بدست بیاورد. 
  
لاشا تالاخادزه از گرجستان با ثبت وزنه 220 کیلوگرم، به مدال طلای حرکت یکضرب دست یافت و رکورد یک ضرب جهان که در اختیار خودش بود را سه کیلوگرم ارتقا داد.


حرکت دوضرب:
سلیمی برای نخستین حرکت دوضرب وزنه 241 کیلویی را درخواست کرد که موفق به مهار آن هم شد، اما بعد از تایید داوران، هیات ژوری وارد شور شد و این حرکت را قبول نکرد تا اتفاقی که برای این وزنه بردار در المپیک رخ داد تکرار شود. وی در دومین حرکت وزنه را یک کیلوگرم افزایش داد و موفق به مهار وزنه 242 کیلویی شد. سلیمی در سومین تلاش نیز وزنه 252 کیلوگرمی را به راحتی ثبت کرد و در حالی که 3 چراغ سفید از داوران گرفته بود بار دیگر هیأت ژوری این وزنه را قبول نکرد تا از کسب مدال دوضرب بازماند و به عنوانی بهتر از پنجمی نرسد. سلیمی با 453 کیلوگرم به مدال برنز مجموع دست یافت.

علی حسینی نیز در نخستین حرکت دوضرب وزنه 236 کیلویی را مهار کرد. وی در حرکت دوم موفق نیز به مهار وزنه 243 کیلوگرمی شد. علی حسینی برای سومین حرکت وزنه 251 کیلوگرمی را درخواست کرد که در مهار آن موفق بود تا به مدال برنز این حرکت برسد. علی حسینی نیز که بعد از 8 سال به مسابقات قهرمانی بازگشته در مجموع نیز با 454 کیلوگرم و کسب مدال نقره به کارش پایان داد.


رده بندی حرکت یک ضرب:

1- لاشا تالاخادزه (گرجستان): 220 کیلوگرم (طلا)

2- بهداد سلیمی (ایران): 216 کیلوگرم (نقره)

3- سعید علی حسینی (ایران): 203 کیلوگرم (برنز)

4- فرناندو سارایوا (برزیل): 200 کیلوگرم

5- رستم دجانگابائف (ازبکستان): 200 کیلوگرم


رده بندی حرکت دوضرب:

1- لاشا تالاخادزه (گرجستان): 257 کیلوگرم (طلا)

2- مارت سیم (استونی): 253 کیلوگرم (نقره)

3- سعید علی حسینی (ایران): 251 کیلوگرم (برنز)

4- رستم دجانگابائف (ازبکستان): 247 کیلوگرم

5- بهداد سلیمی (ایران): 242 کیلوگرم


رده بندی مجموع:

1- لاشا تالاخادزه (گرجستان): 477 کیلوگرم (طلا)

2- سعید علی حسینی (ایران): 454 کیلوگرم (نقره)

3- بهداد سلیمی (ایران): 453 کیلوگرم (برنز)

4- رستم دجانگابائف (ازبکستان): 447 کیلوگرم


در نهایت تیم ایران با کسب 5 مدال طلا توسط سهراب مرادی (3 طلا) و علی هاشمی (2 طلا) سه نقره توسط کیانوش رستمی، بهداد سلیمی و سعید علی حسینی و 6 برنز توسط ایوب موسوی(2 برنز)، بهداد سلیمی، علی هاشمی و سعید علی حسینی(2برنز) به مقام قهرمانی مسابقات دست یافت.

تیم ملی ایران برای قهرمانی به ۹۰ امتیاز احتیاج داشت که با ماندن علی‌حسینی و بهداد سلیمی در جدول مسابقات قهرمانی ایران پیش از اتمام مسابقات سنگین وزن مسجل شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار