کد خبر: ۴۴۸۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱
كارلوس كي‌روش سرمربي تيم ملي فوتبال كشورمان كه يك تيم مقتدر در خاورميانه ساخته كه جدا از صعود ساده به جام جهاني، در سيد سوم قرعه‌كشي جام جهاني‌ قرار گرفتيم، حالا برنامه‌هاي خود براي آماده‌سازي ايران براي حضور در جام جهاني‌ را مي‌چيند.
به گزارش نامه نیوز ، او در اولين گام درخواست كرده بازيكنان تا پايان ليگ، به مدت يك روز و نيم بعد از هر بازي باشگاه‌ها، در اختيار تيم ملي قرار بگيرند و در گام دوم، از فدراسيون خواسته چند بازي دوستانه مهم براي تيم ملي در نظر بگيرند. سپس اين‌طور عنوان كرد كه علاقه‌مند است تيم ملي با تيم‌هايي چون كرواسي، صربستان، بلغارستان، ايتاليا و چند كشور آفريقايي بازي كند.
اين در حالي است كه چند مربي و بازيكن كروات در فوتبال ايران حضور دارند و قطعاً مي‌توانند با توجه به ارتباطاتي كه دارند، تيم ملي را در راه انجام بازي‌هاي تداركاتي با كرواسي كمك كنند. به خصوص برانكو ايوانكوويچ سرمربي پرسپوليس كه همه مي‌دانند رابطه صميمانه‌اي با كی‌روش ندارد. او مي‌تواند با توجه به رابطه دوستانه و صميمانه‌اي كه با داليچ سرمربي تيم ملي كرواسي دارد، پايه‌گذار ديدار تداركاتي ايران مقابل این کشور باشد، ديداري كه بدون شك براي فوتبال ايران بسيار مناسب خواهد بود.
البته از برانكو انتظار داريم در مورد حضور سرخپوشان در اردوي تيم ملي نيز همكاري كاملي با كي‌روش داشته باشد. به طور كلي او به عنوان يك مربي باشگاهي با تيم آماده و خوبي كه دارد، بايد بيشترين كمك ممكن را به كي‌روش كند. اگر پرسپوليس به عنوان صدرنشين و قهرمان ايران حامي تيم ملي شود، ترديدي وجود ندارد كه تيم ملي نيز قدرتمند خواهد شد و ساير باشگاه‌ها نيز پشت ‌سر پرسپوليس حركت مي‌كنند تا در جام جهاني‌ بتوانيم بهترين نتايج را مقابل پرتغال، اسپانيا و مراكش به دست بياوريم. جالب اينكه نزديكان برانكو معتقدند او با فدراسيون صربستان نيز هميشه رابطه خوبي داشته و حتي مي‌تواند با استفاده از لابي خود به سود فوتبال ايران، زمينه‌ساز ديدار تيم ملي مقابل صرب‌ها نيز باشد. به هر حال برانكو اگر بخواهد، مي‌تواند يكي از اضلاع مهم كمك به تيم ملي ايران در سال حضور در جام جهاني‌ لقب بگيرد. به هر حال برانكو هرجا كه مي‌رود، اين‌طور مي‌گويد كه ايران، كشور دومش است و از سوي ديگر، بازي با تيم ملي قدرتمند ايران براي كروات‌ها و صرب‌ها نيز يك فرصت ايده‌آل مي‌سازد تا در دوران آماده‌سازي خود، پيشرفت كنند. حالا سؤال اينجاست‌؛ آيا برانكو به كي‌روش و ايران كمك خواهد كرد؟

نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار